Autor Tema: DXO PhotoLab  (Pročitano 3906 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
DXO PhotoLab
« poslato: April 10, 2018, 03:33:20 pre podne »
koristi neko dxo pl?
znam da ne ume da radi sa "vise fotki" (stacking, blending etc..) ali me zanima da li je neko radio obradu fotki u dxo pa prebacivao u lr/ps da tamo odradi stacking/blending ?
zgodnije mi je u dxo da sredim fotke (mnogo mi je logicniji od LR-a i daje mi bolje rezultate) ali bih onda da odradim blending (neku vodu sam fotko iz 10 fotki posto bilo prejako sunce nisam mogao da produzim expoziciju) u ps-u pa reko ako neko ima neki "testiran" metod da podeli... kontam da ce ps bolje da se snadje sa raw nego sa jpg pa cisto...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: DXO PhotoLab
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2018, 09:26:12 posle podne »
Ako je "PhotoLab" isto sto i "OpticsPro", trebalo bi da ima neku opciju "Export to Lightroom"...? U "Lightroom"-u se fajl pojavi kao DNG, sa svim izmenama iz "OpticsPro"-a.

Ja sam "OpticsPro" (verzija 11) koristio kada bih hteo da izvucem (prilicno) vecu sirinu kadra sa 24mm (ekvivalentno) sa Canon PowerShot G7 X, mada zavisno od kvaliteta fotografije coskovi mogu da stradaju.
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: DXO PhotoLab
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2018, 11:26:16 posle podne »
da photolab je novo ime ... da ima plugin za export to LR (i iz LR-a send to dxo..) .. moze i dxo da exportuje TIFF etc etc.. al reko mozda neko ima oproban flow
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu