Autor Tema: Prelazak na sony a6000 sa canon 700d  (Pročitano 5343 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Prelazak na sony a6000 sa canon 700d
« poslato: Mart 15, 2018, 05:49:45 posle podne »
Imam pomenuti canon 700d  uradio sam par hiljada fotografija poprilicno savladao tehnike snimanja. Generalno
sam zadovoljan aparatom bilo je dosta lepih fotki. Medjutim vremenom sam shvatio da mi je opterecenje da svuda vucem torbu sa aparatom i objektivima a i malo.sam fotkao sa nikon 5200 i video njegove prednosti kao sto su bolji visoki iso bolji dinamicki opseg i vise detalja u slici. Problem je sto je i on dslr sto znaci velicina i tezina.       
Znaci resenje je milc zbog gabarita i slicnog kvaliteta slile. Nakon procitanih desetine foruma sajtova i prepruka dosao sam do sony a6000 kao zlatne sredine performansi i cene i doarupnosti u Srbiji. Moze se naci i za 400€
a jos u garanciji sa kit objektivom. Interesuje me osim mnogo manjih gabarita da li vredi prelazak sa canona 700d na sony.  Po onom sto sam citao vredi skoro sve je bolje pa i af kvalitet slike bolji video. Znaci tehnicki sve je bolje ali je canon laksi za koriscenje to sam savladao pa mogu da se privikn i na sony. Cesto sam se uverio da ono st pise na netu nije uvek merodavno pa bi mi znacilo iskustva kolega koji imaju sony a6000 da li vredi u odnosu na canon i da li taj prelazak nje na gore vec na bolje.zbog velicine sigurno jeste ali zbog kvaliteta ne znam pa molim za savete. Hvala svima

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak na sony a6000 sa canon 700d
« Odgovor #1 poslato: Mart 16, 2018, 08:47:21 pre podne »
ako ti je presudna težina, onda ok, ako ti aparat služi samo tako za svoje potrebe onda ok, a ako ćeš jednog dana poželjeti fotkati svadbe, ili nešto ozbiljnije za novce-onda ne znam kako ćeš se opravdati pred mladencima ili pred nekim poslodavcem da ćeš sigurno kvalitetno odraditi posao sa tim sony-jem, jer vjeruj mi, možeš ih ubjedjivati do sutra, ali i dalje kod nas(EX Jugoslavija) vrijedi mišljenje da se dobre fotke mogu napraviti samo i isključivo sa "velikim aparatom"......to sam se lično uvjerio, jer kad sam nosio po danu aparatić superzum Canon sx50 hs na neki dogadjaj, zaštitari me nisu ozbiljno shvatali i nisu mi u početku davali da prodjem da slikam za agenciju sa tim malim "švrćom" dok su oni fotografi sa 1 ili 2 dSLR i bruku objektiva, fototorbi, fotoruksacima-prolazili bez problema........
« Poslednja izmena: Mart 16, 2018, 08:48:22 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak na sony a6000 sa canon 700d
« Odgovor #2 poslato: Mart 16, 2018, 09:24:35 pre podne »
Bilo je nekh kombinacija za snimanja ali izgleda nista od toga a navikao sam na kvalitet fotografija sa canona
a manji aparat bih korstio mnogo vise. Da bi fotkao sa canonom moram da planiram a sony bi mi mogucio da uhvatim mnoge lepe scene usput a da ne gubim na kvalitetu.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Prelazak na sony a6000 sa canon 700d
« Odgovor #3 poslato: Mart 16, 2018, 09:27:31 pre podne »
Ako neko iz Beograda ima sony a6000 a voljan je da pomogne tj. da uz malo druzenja mi omoguci da probam aparat bilo bi super. Naravno oduzio bih se. Ili ako znate da mogu da ga iznajmim u Beogradu na jedan dan da vidim da li bi mi uopste legao.