Autor Tema: Iskustva sa auto navigacijama  (Pročitano 11064 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Iskustva sa auto navigacijama
« poslato: Mart 09, 2018, 10:11:24 posle podne »
Pozdrav, instalirao sam navigaciju na mobilni "Here We Go" ne izgleda mi lose, mada sam imao probnu verziju navigacije "Sygic", koja mi se isto svidjela, ali je istekla "Premium" verzija poslije 7 dana, (P.S. prijatelj mi je rekao krekovat ovu Sygic da imam sve opcije u navigaciji....).Kakva su vasa iskustva sa auto navigacijama koja se instaliraju na mobilni?Nisam dugo vozio sa ukljucenim ekranom, tj. navigacijom, ali sam cuo da navigacije gutaju baterije, imam doduse eksternu bateriju od 5000 mAh, trebala bi biti dovoljna sa napunjenim mobilnim za 10 h voznje?
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2018, 10:48:12 posle podne »
sto se mobilnog tel. tiče po meni je google navigacija zakon dok si u svojoj zemlji.
Kada pak otputuješ u inostranstvo onda skineš mapu mesta ili oblasti dok imaš wi-fi, pa je kasnije koristiš offline...Zgodno, nema šta...
To je odlična opcija i za one koji nisu povezani stalno na internet pa da mogu koristiti navigaciju koju dobiju uz android telefon, bez instaliranja nekog novog softvera.

Medjutim pogresno bi bilo zaključiti da je sve situacije moguće rešiti google navigacijom i mapama.

Kada idete na dalek put (... a ja to silom prilike mesečno i po par puta :) ) onda morate imati u autu pravu navigaciju sa nekim instaliranim namenskim programom kao što je We-Go, Here we go i sl...

Prosto ne možete skinuti google mapu pola evrope pa je koristiti offline...golemo je to sve za telefon, mada sve zavisi koliko imate dokone memorije.

E sad , od ovih ne-google programa i mapa, po meni najbolji je We-Go... ali jbg, tj. ne lezi vraže...
Užas živi je to i za instaliranje a pogotovo za ažuriranje osim za slučaj da ne želite da ga legalno kupite...( a prosečan Srbin to obično neće :) )
Zapravo mape se prodaju a program ko program je besplatan.
Kome je muka da se zeza sa tim (a neće ni strancima da daje pare), onda može nekom našem čoveku kakvih ima masa po oglasima za 15-20€ prepustiti uredjaj i preuzeti ga za par sati . :)
Oni to srede, urede i posle sve to radi ko sat :)

Drugi po praktičnosti je taj tvoj Here we go, koji je sav besplatan  i besplatno se ažurira, što je za već samo po sebi dobra vest, i za prosečnog Srbina strašno cool :)
Nije baš 100% kao prva dva pomenuta po praktičnosti i preglednosti ali jeste jedno 85-90% , sto ga, uzevši sve rečeno u obzir, čini sasvim pristojnim rešenjem.

Postoje verzije koje rade pod Androidom i Windows-om... i tako...nadam se da sam ti bio bar malo od pomoći ;)
« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 10:54:02 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2018, 11:06:17 posle podne »
jesi, hvala, kakva iskustva imaš sa potrošnjom baterije u mobilnom? Pretpostavljam da ljeti mobilni dostiže i veliku temperaturu pošto mu je stalno ukljucen ekran? Ja sam doduše prebacio na noćni režim, da manje troši bateriju, ono što je meni najbitnije-to je ograničenje brzine,  navigacija me upozorava (Here We Go) ako se predje samo 1 km/h od dozvoljene brzine....ja se inače pridržavam strogo ograničenja, ali pošto mi je u opel korsi (stara 21 godinu) brzinomjer sa kazaljkom, nekad se zanesem pa ne mogu stalno gledati u ograničenje brzine, do sada sam 4 x platio kaznu samo zato sto sam prekoračio 11 ili 12 km/h brže od dozvoljene brzine.....sada bi trebalo da vozim kao robot sa ovom navigacijom, znači nema šanse više da me kažnjavaju, jer ako budem prekoračio tu je zvučni signal koji upozorava da smanjim brzinu.......pogotovo sam gledao ovdje u BiH da su baš, baš-pooštrili kazne i propise u Srbiji, a ja svake godine dolazim u Srbiju kolima......
...ono što bi meni trebalo u autu je upaljač za cigarete, tj. ona rupica za auto punjač, koju ja nažalost nisam nikad ni imao, tako sam kupio auto, pa se nadam da će mi puna baterija u mobilnom + eksterni punjač od 5000 mAh biti dovoljno za nekih 10-ak sati vožnje....(425 km)?
« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 11:09:50 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #3 poslato: Mart 09, 2018, 11:19:12 posle podne »
uglavnom sve navigacije imaju upozorenje za prekoračenje brzine i upozorenje za radare tj. kamere na putu.

( Eto sad mi stao mozak pa ne mogu da se setim da li i Google navigacija to ima...)

A ovo mi je je malo nejasno da Opel Corsa nema priključak za upalječ..hm...baš čudno.

I ako duvanjenje u autu odavno nije alternativa ( bar u mom) upaljač se zadržao i u današnjim novim autima, upravo iz ovih razloga.

A što se tiče externog punjača to na žalost nisam testirao , pa ne znam...Ali dobro, probaš pa vidiš hoće li izdržati.

Mada ja sam jednom išao kroz Bosnu i zalutah noću po magli negde oko Zavidovića... a navigacija se isključila baš kada sam onako pogubljen uskim lokalnim, brdskim putem prolazio kroz neka minska polja.. :)

Srećom u džepu sam imao mobilni telefon i google navigator ...

Pukoh nešto para na internet u romingu, al' bar donesoh kući živu glavu...  ::)

Tako da moj Tviti ne uzdaj se ti u to, nego pravac kod majstora da ti ugradi tu rupu za upalječ... ;)

« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 11:23:31 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #4 poslato: Mart 09, 2018, 11:33:24 posle podne »
evo dole koja je to korsa....(ja je slikao mobilnim, nije skinuta sa neta.....), a da, korsa (makar moja) je 1997 godiste i nema upaljač, isto sam to vidio i kod jos jednog koji isto vozi korsu-da nema taj upaljac.....izgleda da cu morati kod majstora da mi ugradi taj upaljac. A Google Maps koja je  vec instalirana po defoltu u svaki mobilni nema to ogranicenje brzine, mada su nesto govorili, i jos se suska po netu da bi i ona trebala da ima ogranicenje brzine....inace je Google karta veoma dobra, ali eto, samo ta sitnica me natjerala da instaliram ovu Here We Go......nedam vise policiji ni feninga(makar sto se tice prekoracenje brzine!), tamo u Srbiji me do sada nisu ni jednom zaustavili, sve kazne sam nacinio i platio  u BiH, radi bijednih 11km/h......ali dobro, zakon je zakon......     :(

U sustini ja odlicno znam put kroz BiH a i Srbiju, meni najvise treba upravo ta brzina, koja upozorava, nisam nasao na Google Play-u aplikaciju koja ima samo brzinu kojom autom ide i ogranicenje brzine, to bih samo instalirao, ovako cijela aplikacija sa kartama je dosta velikog kapaciteta.....ali sta je tu je.....a to ti vjerujem da kad je smog/magla pogotovo kroz BiH da se lako zaluta     ;)
« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 11:37:50 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #5 poslato: Mart 09, 2018, 11:35:57 posle podne »
bogme kao čaša je   :)

e svašta, Obično se svuda toleriše do 10% prekoračenja..( sem u Švajcarskoj)
« Poslednja izmena: Mart 09, 2018, 11:37:02 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #6 poslato: Mart 09, 2018, 11:41:45 posle podne »
ne, mozda nekad, prijatelju je stigla kazna sa samo 3 km/h od dozvoljene brzine......treba se bas cuvati, znam da tako kocim saobracaj,(pridrzavajuci se strogo ogranicenja!) ali sta cu, nesto mi se ne da bezveze odvajati novce za bezvezne kazne......a za pohvalu auta-hvala, cuvam ja to.....   ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže lecko

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 318
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #7 poslato: Mart 11, 2018, 07:13:24 posle podne »
Ja godinama koristim navigaciju HERE na telefonu i sasvim sam zadovoljan performansama. Sa njom sam putovao i do Poljske i bez problema me svuda navodila.
Skinu se offline mape i sve sljaka sjajno. I po nekim selima u Poljskoj me je vodila skoro do kucnog broja...

E sada, navigacija na telefonu trosi puno bateriju zbog upotrebe GPS-a.
Inace, zbog grejanja baterije i telefona (stalno punjenje, GPS rad, i sunce - jer je obicno telefon na nekom drzacu uz sajbu), izbegavam da stavljam telefon na punjac non stop. Obicno pustim da radi bez punjenja...negde dok ne dodje do 50%, pa onda ukljucim da dopunim.

@Tviti - ako nema mogucnosti da se ugradi upaljac u auto, nabavi neku jacu eksternu bateriju-punjac za mobilni.

ps - moje licno pravilo je da uvek imam starinsku kartu sa sobom i pre puta se dobro informisem o ruti. Navigacija onda sluzi samo za nijansiranje.... Takodje, pre puta dobro pogledam koju mi je rutu predlozila navigacija. Ume nekad da ima cudne ideje  ;D ;D (to je do postavki sistema).

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #8 poslato: Mart 11, 2018, 07:47:19 posle podne »
pitanje je samo da li uvek imas net ili nemas, ako nemas uvek net onda treba da koristis "neku navigaciju" koja radi offline, sve su vise manje isti .!. razlikuju se samo koliko imaju dobre offline mape i koliko lako se dolazi do novih mapa za dzaba...

ako imas net, ubedljivo ti je najbolji WAZE, pritom je DZABA, on ti daje 24/7 stanje na putu, dal je guzva, nije guzva, bio udes, skriveni panduri od malopre, odron, zastoj sve zivo real time .. mnogo mocan app, recimo kamiondzije sve ga koriste... WAZE te provuce po beogradu kroz ulicice izadjes po 30-40minuta brze (testirali zena i ja sa drugarom) nego da ides normalnim putem, jer zna tacno gde je zastoj, provede te kilometar dva duzim putem ali prodjes umesto da stojis u guzvi satima .. da ne spominjem da ako se pojavi nova ulica koje nema ni na jednoj mapi, kada tom ulicom prodje 100 automobila sa waze-om on doda ulicu u mapu sam :D to nemas nigde :)

e sad, google je kupio WAZE i sada WAZE i google maps medjusobno razmenjuju podatke tako da i google maps ima sada stanje na putevima (mada ne toliko realtime kao waze), nema sve opcije kao waze, skrivene pandure i slicno, ne mozes ti da prijavis da si video pandura da slika, ne mozes ti da prijavis sudar i slicno ko u waze, ali bar vidis da je put "crven"...

ja sam licno dedicated navigaciju poklonio caletu (iGO professional ili tako nesto, jedan od boljih i sto je najvaznije sa odlicnim mapama koje se redovno svake godine nalaze na torentima lagano, tako da ako hoces dedicated iGO ima za evropu odlicne i najlakse nabavljive mape za dz.), em u samom xtrail-u ima odlicna navigacija sa relativno novim mapama cele evrope, em van te navigacije koristimo iskljucivo Waze (tj. upaljen nam je waze uvek paralelno sa navigacijom u kolima) ... tako da WAZE FTW!

@tviti, bila je nekoliko godina fora da se izbacuju piksle i upaljaci iz kola, pa su se ljudi gadno pobunili pa su nastavili da izbacuju piksle ali su vratili upaljace zbog jeli gadgeta ... kod mene u autu (2017 godiste)  ima ispred rucke automatskog steker za upaljac (nema upaljaca ali mozes da ustekas svoj device) i usb port (mozes da se punis na njega, moz zabodes usb stick sa mp3-evima), pa onda u kaseti ispred suvozaca ima upaljac steker, pa onda u kaseti izmedju vozaca i suvozaca ima upaljac steker i u gepeku ima upaljac steker koji je non stop napojen (ovi ostali kad otkacis kontakt ostanu bez struje posle 30-60sekundi, onaj u gepeku radi uvek posto kontaju da tu stekas frizider ili tako neki device pa kao terba da radi i kad je auto ugasen) tako da si ubo neku zeznutu seriju ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zejtin014

  • Junior
  • *
  • Poruke: 51
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #9 poslato: Mart 11, 2018, 07:56:28 posle podne »
Ja bih predlozio da za 30-50 evra uzmes neku kinesku navigaciju i ubacis iGo. Ja sam uzeo letos Blueberry 577 (ja mislim da je ta oznaka) i radi odlicno. Ubacio nove mape koje se nadjeu na torent sajtovima i sve radi odlicno. Takodje mogu se na netu naci azurni podaci za mobilne i fiksne kamere koje snimaju brzinu (ali uvek ima mesta i koja nisu upisana).

Meni navigacija sluzi samo u autu i uvek je na punjacu. Baterija je zbog toga propala ali mi ovako i ne treba GPS(inace ja mislim da koristi bateriju od stare neke Nokie te nije tesko zameniti).
Navigacija se na letnjem Suncu isto usija ali za sad joj nista ne fali i radi tako vec nekoliko godina dok je to kod telefona nezgodno pogotvo ako je na punjacu.

Ja za telefon koristim HERE mape (ako ne palim net) i sluze svrsi kada treba negde da se snadjem na brzinu. Jedino me nervira biranje puta na njoj posto je bezveze u odnosu na iGo i Google maps.
Vidim da svi predlazu Waze tako da cu i njoj dati sansu. :)
Canon 600D
Canon 50mm f1.8 STM
Canon 24-105mm f4 L USM
Pentacon 135mm f2.8
Helios 58mm f2

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #10 poslato: Mart 11, 2018, 08:45:43 posle podne »
ja svo vreme mislim na I Go a kažem We go... greška
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže DeVil

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1673
  • Pol: Muškarac
    • devil_macro
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #11 poslato: Mart 21, 2018, 12:19:55 pre podne »
Kao i ti imao sam probnu verziju Sygic navigacije neko vreme i pred odlazak na more sam je kupio na nekoj akciji. Od tada pa sve do danas se ne odvajam od nje. Za mene je savrsena i do sada me nijednom nije izneverila. Radi idelano bez wifi-ja sto mi je bilo najvaznije (samo da se redovno skidaju apdejtovi mapa), upozorava na kamere, ogranicenje brzine (provereno tacno), trake, jednosmerne ulice i svasta nesto sto (verovatno) rade i druge navigacije. Nedavno su ubacili i Head-up display (koji je ranije morao da se doplati) za navodjenje nocu i cool izgleda (kao u lovackom avionu) mada mi je sigurnija klasika. Pesacki mod odlicno radi i tesko da se moze zalutati sa ovom navigacijom. Imam je instaliranu na tabletu i na smartfonu za svaki slucaj. Koristi TomTom-ove mape pa nema mesta za brigu. Od srca svima savetujem da kupe Sygic navigaciju i uzivaju u voznji  ;)
Sto se tice baterije naravno da je guta jer je ekran stalno ukljucen, tu je gps i jos glasovno navodjenje! Mislim da baterija od 5000mAh nece biti dovoljna, ugradi upaljac.
Na putu do Grcke sam imao jedan peh, a to je da se tablet grejao usred rada, a grejalo ga je i sunce kroz staklo (napolju oko 40 stepeni) i onda se iskljucio sam od sebe zbog zastite od pregrevanja. Ja sam se uzdao u ukljucenu klimu, ali je problem bio sto nisam ukljucio da hladan vazduh ventilira uz sofersajbnu  ;D

Veliki glas za Sygic!

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #12 poslato: Mart 21, 2018, 02:40:12 posle podne »
Evo baš danas sam odvezao auto autoelektričaru, napravio mi je auto upaljač/punjač, punjač sam kupio u tržnom centru "Robot" za 6.5 KM, a univerzalni upaljač sa onim žicama sam kupio u prodavnici auto dijelova, koštao me 11 KM. Ovaj punjač ima dva usb izlaza jedan 2.1 A a drugi izlaz 1 A.....da, i ja mislim da je potrebno koristiti ovaj izlaz 2.1 A, jer navigacija baš troši bateriju. Ovo za zagrijavanje mobilnog-toga će biti jer vozim ljeti, crni auto na suncu je šporet, a još nema klimu uredjaj, prošle godine je vanjska tempreratura bila(kad sam putovao u Srbiju) 40'C, a u autu je bilo najvjerovatnije +60'C.....haos. Sada zimi, tj. na proljeće mobilni kad se koristi navigacija dostiže +35'C, a kad ne koristi navigaciju onda mu je temperatura oko 23'C.Tako da u autu na +60'C ne znam kako da spustim temperaturu mobilnom, razmišljam da kupim i onaj mini ventilator-usb, pa da ga priključim na ovaj drugi usb izlaz od 1A......još ću vidjeti, ali da će se grijati mobilni-hoće....... :(
« Poslednja izmena: Mart 21, 2018, 02:42:50 posle podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Zejtin014

  • Junior
  • *
  • Poruke: 51
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #13 poslato: Mart 21, 2018, 10:03:57 posle podne »
Upravo zbog grejanja sam predlozio neku kinesku navigaciju do 30-40ak evra ako imas toliko da das za to. Blueberry se meni pokazala odlicno (2 modela). I ona se greje dosta ali izdrzi lakse nego telefon.
Canon 600D
Canon 50mm f1.8 STM
Canon 24-105mm f4 L USM
Pentacon 135mm f2.8
Helios 58mm f2

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #14 poslato: Mart 21, 2018, 10:18:28 posle podne »
sto se grejanja tice, ako bas mora da bude na prozoru (mada je meni tu totalno pogresna lokacija, uzima ti deo soferke kroz koju treba da vidis kuda vozis, sve navigacije imaju zvucni deo koji je vise nego dovoljan nema sta da je gledas non stop vec je zgodinije da bude negde sa strane) resenje je vrlo jednostavno, na 2 cm odstojanja od navigacije (telefona, tableta..) staviti zastor od alu folije koji ce da je drzi u senci i to je to ... fora je samo da imam dovoljno prostora izmedju zastora i uredjaja da prolazi vazduh da se normalno hladi..

ali svakako bolje da ne bude na prozoru, za par $$ magnetni nosac koji se zabode u ventilaciju i zalepi na tablet/telefon sa zadnje strane i to radi 1/1 ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #15 poslato: Jun 14, 2018, 08:45:52 posle podne »
Navigacija odlicno odradila posao (Here We Go), bio je telefon non stop ukljucen 10-ak sati voznje, na sofersajbni stajao, a onaj upaljac, tj. punjac za punjenje mobilnog je odlicno obavio posao, tako da mi je telefon fino bio napunjen-prikljucen na 2 A u auto punjacu.Pridrzavao sam se propisane brzine, mada znam da sam u pojedinim situacijama i kocio saobracaj, jer koliko sam vidio malo se ko u Srbiji pridrzava striktno ogranicenja brzine.Svima bih preporucio tu autonavigaciju jer stvarno mnogo pomaze u voznji. ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #16 poslato: Jun 18, 2018, 11:44:34 posle podne »
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator

Ja ovo čudo koristim na telefonu i prezadovoljan sam. Koristio sam u BiH , Srbiji, Crnoj Gori .. I nisam nikakve probleme imao ,tačna k'o sam đavo :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Iskustva sa auto navigacijama
« Odgovor #17 poslato: Jun 19, 2018, 12:12:50 posle podne »
Da, i ja sam imao tu navigaciju, ali sam se opredjelio samo za jednu, a to je Here We Go, u suštini mislim da tih par navigacija odlično rade svoj posao, do vlasnika telefona je samo za koju će se opredjeliti. Ono što je bitno kod tih zahtjevnih navigacija je da je jak mobilni sa dobrim procesorom i jakom RAM memorijom, naslušao sam se primjedbi da im navigacija "šteka" / zastajkuje /prekida, ali mislim da je to do telefona a ne do samog softvera......  ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L