Autor Tema: Turisticki objektiv za canon 700d  (Pročitano 5541 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Turisticki objektiv za canon 700d
« poslato: Februar 27, 2018, 03:18:08 posle podne »
Kao sto sam napisao imam canon 700d i dva stm objektiva 18-55 i 55-250. Kad sam na putu i zelim turisticki da fotkam malo me smara stalno menjanje ova dva objektiva u  zavisnosti od kadra. Video sam da mogu da se kupe
objektivi u rasponu 18-250mm sigma i tamron 18-270mm. Interesuje me kvalitet ovih objektiva u odnosu na moja
dva canon objektiva i da li bi mnogo izgubio da prodam ta dva i kupim sigmu ili tamron. Hvala svima narocito ako ima korisnika sigme ili tamrona.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2018, 05:30:46 posle podne »
sve zavisi koliko si zahtevan..
Generalno sto je raspon objektiva veci tu je više optickih kompromisa u samom objektivu, a to oce da zeza na razne načine.

Ja lično ne bi išao dalje od canonovog 18-135 da imam taj problem...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2018, 08:15:33 posle podne »
ja imam SIGMA DC 18-250mm F3.5-6.3 za crop tela (i stoji mi, prodao bi ga, ako si u bgd-u mozes uzmes probas pa ako ti radi posao kupi ako ne vrati :D ) i mogu da ti kazem da je DO JAJA sto se tice RASPONA, znaci mozes uvatis boga oca sve ti je tu, dal je blizu ili daleko sve vatas sa istim staklom, za decije rodjendane npr mila majka (deca jure ti ih vatas dal su tu ili tamo... ) ... znaci stvarno je do jaja sto se tice raspona ... ALI sto rece kolega tu opticki imas ozbiljne kompromise, dakle ostrina je daleeeeeeeeeeeeeeeeko od neki ozbiljnijih stakala, to je ubedljivo najmanje ostro staklo koje ja imam ... sve ostale "probleme" koje staklo ima (malo distorzije, malo vinjetiranja, malo aberacije malo ...) to je sve pdim, na to ne treba da brines jer to sw resi u dva klika, staklo je poznato i LR, DXO, PS .. svi umeju da u 2 klika srede sve probleme sa staklom, kazes "ovo staklo" (mada ga prepoznaju auto), kazes "regulisi sta treba za ovo staklo" i kraj price... ali ostrinu jbg, nema ostrenja posle seksa tako da slika mora ostane meka .. sad mnogima ne smetaju mekane fotke, nekima smetaju... ali def su mekse nego sa znacajno skupljim staklima... ne pisem ti ovo zbog tog mog takla, realna sva stakla sa velikim rasponom su ista prica, ili kostaju 2000+eur ili su jbg mekana
« Poslednja izmena: Februar 27, 2018, 08:17:08 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže batakole

  • Junior
  • *
  • Poruke: 36
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2018, 08:57:44 posle podne »
Koliko je bolji ili losiji od ova dva objektiva koje imam. Ovaj kit 18-55 mm nije nesto ali 55-250 je dosta ostar i mnogo bojli cak su i portreti sa njim pristojni .   

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2018, 10:45:45 posle podne »
otkud znam koliko je bolji/losiji :( ... teoretski ima mnogo veci raspon pa bi trebalo da je losiji ali ne znam koliko su losa ta dva :D .. aj fotnucu nesto sa M2 sutra sa njim pa cu ti okacim pa pogledaj ili ako si u bgd-u uzmi pa probaj sam par dana
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2018, 11:20:04 posle podne »
Kao sto sam napisao imam canon 700d i dva stm objektiva 18-55 i 55-250. Kad sam na putu i zelim turisticki da fotkam malo me smara stalno menjanje ova dva objektiva u  zavisnosti od kadra. Video sam da mogu da se kupe
objektivi u rasponu 18-250mm sigma i tamron 18-270mm. Interesuje me kvalitet ovih objektiva u odnosu na moja
dva canon objektiva i da li bi mnogo izgubio da prodam ta dva i kupim sigmu ili tamron. Hvala svima narocito ako ima korisnika sigme ili tamrona.

Ja sam koristio Tamrona 18-270. Sve što sam napisao na temi o njemu stoji, ali stoji po danu. Za low light i zumiranje po oblačnom danu (npr) nije nikako. Evo ti primeri na Nikonu D300.

http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=5484.0
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2018, 11:55:54 posle podne »
naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali hm..

Pazi kupiti aparat sa izmenjivim objektivima pa izbegavati nošenje više od jednog objektiva je meni nekako bzvz..  :icon_scratch:
Mislim ima tona fotoaparata sa jednim neraskidljivim objektivom sa XY zoomom, pa što ne uzešte neki ...

« Poslednja izmena: Februar 28, 2018, 12:01:34 pre podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #7 poslato: Februar 28, 2018, 01:38:01 pre podne »
Pazi kupiti aparat sa izmenjivim objektivima pa izbegavati nošenje više od jednog objektiva je meni nekako bzvz..  :icon_scratch:

pa da ali
 - krenem na deciji rodjendan uzmem od "10 do 500" i vozi
 - krenem na planinu ponesem jedan 17-40, jedan 70-200 i eventualno jedan 500
 - krenem jurim dete po stanu navrtim 50
...

zamisli na decijem rodjendanu krenes da menjas objektive :D treci rodjendan si ostao sigurno bar bez jednog objektiva a senzor mora cistis bukvalno posle svakog ...

ja sam sebi ostavio 18-250 za M2 za more, nikako necu nosim 5d na more, nikako mi ne pada na pamet da nosim ranac sa objektivima na more .. na planinu da, na more - joks

naravno ja nisam fotograf, neko ko je fotograf ce da nosi 2 ranca, stative i sve usput al ja na more idem da se osolim :D ne da fotkam :D ... u kombinaciji sa dvoje dece hahahhah da da ranac sa objektivima :D :D :D ... i jedan je mnogo
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #8 poslato: Februar 28, 2018, 08:06:47 pre podne »
Pa sve te ja razumem.. :)
Ali DSLR prosto ne sluzi da se nesto dobije lako...vec kvalitetno, a o tome nije lose razmisljati na vreme tj. pre kupovine.
U suprotnom, lako zavrsis na nekom forumu puneci teme DSLR vs MILC tvrdeci kako drugi polako sa'ranjuje prvog ;)
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2018, 09:47:02 pre podne »
Slažem se sa mišljenju i @Argona i @Arhi-ja, i sam sam doživio da krenem namjenski(maxuz-ko što bi rekli) onako neobavezno, ponesem superzum Canon sx50 hs, i završit će mi posao 85%.....medjutim, ako želim nešto ozbiljnije(ili smatram da bi to moglo biti ozbiljnije-da se fotka bez upotrebe blica u zatvorenoj prostoriji ili kad već pada mrak, onda ponesem dSLR Canon 60D, i sve objektive(ima ih u potpisu).....tako da lijepo piše i u nekoj od Skot Kelbijevim knjigama-"Kad idem na planinu ponesem......." Kad krenem fotkati utakmice ponesem....." Kad krenem fotkati svadbe ponesem......"
.........Sve zavisi šta želite napraviti sa fotkama to i nosite.......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2018, 07:44:17 posle podne »
naravno da svako ima pravo na svoje misljenje, ali hm..

Pazi kupiti aparat sa izmenjivim objektivima pa izbegavati nošenje više od jednog objektiva je meni nekako bzvz..  :icon_scratch:
Mislim ima tona fotoaparata sa jednim neraskidljivim objektivom sa XY zoomom, pa što ne uzešte neki ...



Možeš li da zamisliš situaciju tipa na plaži sa decom ili dečiji rođendan:

-ne mrdaj sine da tata uzme portretni
-stani da izvadim UWA
-ajde otrči tamo ponovo da nakačim zum
-ajde ponovite sve to, ali identično, pobegao mi fokus?

Ja ne mogu.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2018, 08:21:12 posle podne »
Slažem se..

Ali koliko je DSLR pravi izbor za plažu uopšte...

https://www.youtube.com/watch?v=aFMqb6rGGyg
 
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Turisticki objektiv za canon 700d
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2018, 10:17:55 posle podne »
Možeš li da zamisliš situaciju tipa na plaži sa decom ili dečiji rođendan:

-ne mrdaj sine da tata uzme portretni
-stani da izvadim UWA
-ajde otrči tamo ponovo da nakačim zum
-ajde ponovite sve to, ali identično, pobegao mi fokus?

Ja ne mogu.

Ja sam se naslikao dečijih rođendana, a i mora, plaža i sl.
Slažem se sa ovim stavom gore ako se želi slikati sa DSLR kao sa kompaktom. Ne ide to baš lako.
Međutim dobrim delom je to moguće uz relativno savremen AF na aparatu i objektivu, pogotovo ako staviš na Auto mod i daš nekom ko nikad nije držao DSLR u rukama. Po meni neki minimum 650D/700D i USM ili STM objektiv.
Ni sa telefonom ili kompaktom nemaš 100% uspelih rezultata.

PoJenta je da ako slikaš takve stvari sa DSLR nemaš taj kompakt/snapshot pristup. Zašto bi ga i imao ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II