Autor Tema: Canon par hiljada  (Pročitano 4132 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon par hiljada
« poslato: Februar 25, 2018, 11:29:50 posle podne »
Kažu da uskoro izlaze između ostalog Canon 2000 D i 4000 D

http://www.canonrumors.com/here-is-everything-that-canon-is-announcing-early-next-week/

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon par hiljada
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2018, 10:01:43 pre podne »
VRH

EOS 4000D Specifications

    18mp CMOS APS-C
    DIGIC 4+
    Full HD video
    2.7″ LCD Screen
    ISO range: 100-6400
    Wi-Fi
    Size: 129.0 × 101.6 × 77.1 mm
    Weight: 436 g

Zapravo, sve je OK... osim sto druga slikica u prilogu ima gresku... jedinicu umesto nule ispred osmice
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon par hiljada
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2018, 10:24:42 pre podne »
Ovo je stvarno teško za razumeti.

Pored sada već pristojnih MILC-eva koje imaju u više kategorija, prosto ne vidim razlog za guranje ovoga. Oni koji znaju/žele DSLR, svakako će gledati da pazare najbolje iz klase za određenu svotu novca. A oni koji ne znaju, njima je i tako zanimljiviji telefon, nego li fotoaparat, pa još i DSLR. Ako bi se neko od njih već cimao da nosi aparat, to bi onda pre bio MILC, koji je filozofijom daleko bliži telefonu, nego DSLR-u. Da me neko ne shvati pogrešno, ne mislim u pežorativnom smislu, nego u upotrebnom - MILC najniže kategorije je daleko jednostavniji za upotrebu od DSLR-a, jer je blizak kompaktima, a to je za ciljnu grupu nedvosmislena prednost. Ne kažem da prosečni MILC ne pati od iste problematike, ali je percepcija ipak drugačija, jer MILC pravi odlične fotke, a pritom je manjih gabarita. DSLR, s druge strane, očigledno izgleda kao "veliki crni aparat" i od njega su očekivanja daleko veća. Neosnovano, ali je tako. Zato i mislim da to više ne može imati prođu kod laika.

Ova kategorija DSLR-ova je trebala da nestane još pre 5-6 godina... sve nakon toga je obično ceđenje, koje ne vodi ničemu.

Primera radi, znam barem nekoliko slučajeva u kojima su laici krenuli u prodavnicu, ne bi li kupili DSLR, a izašli razočarani, jer njihov (neki) kompakt, ima veći zum (od kit objektiva koji se u tom trenutku nalazio na entry-level DSLR-u). Ovo je uobičajena situacija i totalni deal-breaker za većinu laika. Oni očekuju ozbiljan crni aparat, kojim mogu "da slikaju kratere na mesecu, jer nema logike da je toliko skup i veliki, a da je lošiji od kompakta".

Gledajući na stvari iz tog ugla, ovo je bezuman potez. Red je da se penzioniše ono što nema smisla. Srednja i high-end klasa i dalje ima smisla i tako će ostati još neko vreme. Entry-level... to je odavno zrelo za istoriju.

A tek senzor... što neko reče, a i ja sam jednom to pomenuo ovde - oni su očigledno precenili potrebe, pa su u nekom trenutku naštancovali jedno 10 miliona tih 18MP senzora. Sad ne znaju šta da rade s njima, pa ih trpaju u šta god stignu, da koliko-toliko kompenzuju trošak proizvodnje. To što takva logika šteti renomeu, ko te pita... kao da su u samoupravnom socijalizmu - ne gledaju širu sliku, nego samo trenutni ćar. Volovi.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Februar 26, 2018, 10:27:16 pre podne od strane StORM48 »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon par hiljada
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2018, 10:37:10 pre podne »
Slazem se sa @Storm-ovim misljenjem, iskreno da mi ovo ponude za moj Canon 60D koji je vec zastario model-ne bih pristao!  ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon par hiljada
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2018, 02:12:19 posle podne »
Poenta kod Canona je uvek kako tu može nešto da se zaradi.
Sve ovo ostalo ako se uklopi dobro se uklopilo, a ako se ne uklopi - paa, ništa.. :)

Odavno se već pitam kako li im izgleda ta štancna koja je pravila ove 18mpx senzore, ali izgleda da je još uvek ispravna i da još uvek radi.

Ako se ikada u mob tel bude pojavio aps-c format, bice to upravo kroz ovaj senzor od 18mpx

Sad sam već sasvim siguran da će ovu štancnu čuvati sve do tada...
« Poslednja izmena: Februar 26, 2018, 02:13:49 posle podne od strane Argon »
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Dionis

  • Član
  • **
  • Poruke: 244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon par hiljada
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2018, 06:02:36 posle podne »
Gledam ovo nešto iz svog ugla. Neku razliku u specifikacijama između 1300 D i ovog 4000 D ja kao laik ne vidim. Sad, da uđem u radnju i biram uzeo bih stariji jer je jeftiniji. Inače bi se osjetio prevarenim.

Ako nekad dođem u priliku da kupujem DSLR onda bih ovo preskočio pa uzeo nešto tipa 750D ili 800D. Jeste da je više para ali opet imam neki osjećaj da sam kupio nešto moćnije i na duže staze. Te da nisam prevaren za tolike pare. I potrudio se da ga naučim koristiti.
Moje neko razmišljanje je takvo.