Autor Tema: USB punjac Sony A6000  (Pročitano 2947 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mikeli74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
    • mikeli74
    • Pogledaj profil
USB punjac Sony A6000
« poslato: Februar 13, 2018, 07:23:19 posle podne »
Pozdrav!

Potrebna mi je pomoc oko punjenja baterija za Sony A6000. Nabavio sam jos jednu original bateriju i sa ebay narucio dupli USB punjac, pa me sada interesuje da li mogu da koristim strujni adapter koji sam dobio uz fotoaparat kada punim obe baterije istovremeno, ili bi trebao da koristim neki punjac sa jacom izlaznom amperazom, primera radi adapter od Samsung telefona koji je 5V 1,55A? Original Sony strujni adapter je 5V 0,5A, a na USB punjacu pise da mu je ulazna snaga 5V 2A a izlazna 8,4V 0,6A po svakom slotu za bateriju. Po nekoj mojoj logici i koliko se secam iz skole (davno je to bilo 😁) ako koristim adapter sa manjom amperazom duze ce baterije da se pune, a ako koristim jaci adapter baterije ce brze da se napune, ali tada ce i brze da se prazne. Ali bih vise voleo da cujem neki savet od onih koji su bolje upuceni u ovu materiju.

Unapred hvala na odgovorima.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: USB punjac Sony A6000
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2018, 10:43:52 posle podne »
Brzina pražnjenja nema veze sa brzinom punjenja. Puniće se, kako si i rekao, u zavisnosti od maksimalne izlazne struje punjača. Prazniće se u zavisnosti od načina eksploatacije i kvaliteta baterija.

Nego, deluje da ti jedan punjač na izlazu daje 5 V, a drugi 8,4 V?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže mikeli74

  • Junior
  • *
  • Poruke: 25
  • Pol: Muškarac
    • mikeli74
    • Pogledaj profil
Odg: USB punjac Sony A6000
« Odgovor #2 poslato: Februar 14, 2018, 08:08:26 pre podne »
Nego, deluje da ti jedan punjač na izlazu daje 5 V, a drugi 8,4 V?

Oba strujna adaptera daju 5v izlazni napon, a USB punjac 8,4V.