Autor Tema: Fotografisanje sahrana  (Pročitano 3720 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Fotografisanje sahrana
« poslato: Maj 01, 2009, 11:03:53 pre podne »
Naime,u planu mi je intenzivnije fotografisanje sahrana,pa bih molio za savjet ako je to neko vec radio-na sta da obratim paznju,pod kojim rezimima da fotkam....Juce sam odradio jednu sahranu,uzeo lovu,ali nisam bas bio zadovoljan fotografisanjem u kapeli(nemam gary fong,pa su mi ostre sjene bile sa ovim postojecim blicem!).Niko se nije bunio,ali nije to-to!Onda mi je neko predlozio da stavim bijeli papiric preko blica-efektnije bi bilo!?Napolju je vec druga prica-fotke-ciste,jasne!Uglavnom-od 200 fotografija koje sam napravio-pola sam morao u Recycle Bin!Haj dobro,za pocetak i nije lose,ali ne bih volio da mi budu preporuke kod tih ljudi kako nemam pojma fotografisat sahrane!Oni su mi doduse rekli da su zadovoljni,ali opet,ja nesto nisam bio zadovoljan-moglo je to i bolje!Pa eto,ako je neko imao slicnih iskustava o ovoj vrsti fotografisanja-molio bih za pomoc!(ako moze bez nagovaranja da mi za to treba Nikon D700,najskuplja oprema,itd!).Znaci sa ovom postojecom opremom(Canon EOS 350 D) kako poboljsati fotografije?Neki su me nagovarali da snimam vjencanja-ali mi to jos teze,s obzirom da su skoro sve fotke u zatvorenom,tako da sam odustao od tog!Hvala! ;)
P.S.nemojte mi traziti da stavljam slike sa sahrane da bi vidjeli sta treba poboljsati,jer sam obecao ljudima da je diskrecija zagarantovana,tako da ne zelim da su te fotke na internetu! :-\
« Poslednja izmena: Maj 01, 2009, 11:09:11 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže trucic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 355
    • Pogledaj profil
Odg: Fotografisanje sahrana
« Odgovor #1 poslato: Maj 01, 2009, 12:46:17 posle podne »
...ufff, sumnjam da je neko imao iskustva na takvu temu..jedino sto mogu da ti kazem za zatvorene prostorije, jeste da mozda na pocetku nadjes neki svetlosno jaci budzet objektiv, tipa 50mm 1.8 ili sl...eksterni blic je isto moranje, puffer ce pomoci, ako ne bida ulazes puno...pozzz

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Fotografisanje sahrana
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2009, 03:57:02 posle podne »
ja bih mogucnosi za unapredjenje trazio u fotkama koje su odbacene...
sta je na njima bio problem pa su zavrsile u kanti??? sastavi listu kriterijuma po kojima si odbacio lose fotke i odredi koji su najfrekventniji...
tipa... lupam sad...
1. oshtre senke od popup blica
2. zamuceni pokreti
3. stresena fotka
4. suvise ili nedovoljno sirok kadar
5. nedovoljno izdvojeni likovi od pozadine (u smislu DOFa)
6. los raspored subjekata
7. losa perspektiva
i td...
svaka ta stvar ima neku soluciju... a da se pritom ne ulozi 3000e u opremu. sa druge strane delim misljenje da je eksterni blic obavezan. definitivno je nuzniji od 50/1.8... nisam video svadbare da skidaju "spor" zoom da bi slikali prajmom... mozda neke nameste tematske slike, ali pri samom obredu ide zoom, i to ne retko duzi od 55mm.
nadam se da se neka korist moze izvuci iz predlozene analize.