Autor Tema: pomoc pri kupnji  (Pročitano 26069 puta)

0 Članovi i 3 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #40 poslato: Novembar 29, 2017, 12:42:55 pre podne »
« Poslednja izmena: Novembar 29, 2017, 12:45:43 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #41 poslato: Novembar 29, 2017, 12:49:53 posle podne »
upravo sam pregledao jos dodatnih slika sa tim staklom,i :) zaista ostavlja odlican utisak.
kada sam popeo budjet nna 3000 e,nisam to uciino sto neznam gdje cu sa parama,vec vise iz straha,tako da cu biti sretan ako mi ostane novca,odnosno ako mogu uspjeti izbjeci ulaganja.Koliko god mi djelovalo kao rizik da imam samo jedno staklo,sad nekako mi se i svidja ta ideja.
nikon d750 -nikon 24-120mm u toj kombinaciji vjerujem da mogu sasvim kvalitetno krenuti..pare za 85mm-1.8g nikon sakriti od zene,pa u dogledno vreme ako zatreba uzeti ga,ili ako bude zarade dodati pa kupiti sigmu 50mm,ili 85mm-art. 

koji blic da uzmem,i koja rasvjeta ima da ne trazi dosta para,da se moze oformiti osnovni kucni studio --(i koje kartice mem -stativ)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #42 poslato: Novembar 29, 2017, 02:23:47 posle podne »
Najpre treba da odlučiš li ti treba video rasveta (kontinualna), ili blic. Zatim, da li treba da bude pokretna ili nepokretna.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #43 poslato: Novembar 29, 2017, 05:17:57 posle podne »
Kreni sa tim 24-140 objektivom. Sam ćeš znati kada i tačno šta ti još treba kad dođe vreme za to.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #44 poslato: Novembar 29, 2017, 08:55:01 posle podne »
pa ipak bi fokus na fotografiju,bez videa. .
neznam omjer cjena pokretne,odnosno nepokretne.naravno da bih htio da je pokretna,da nisam osudjen na jedan prostor,ali opet nezam kolika je razlika u cjenama.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #45 poslato: Novembar 30, 2017, 10:14:14 posle podne »
Onda verovatno nešto tipa Nikon SB-700. Računaj tu i dobar punjač, baterije, modifikator za blic, itd...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #46 poslato: Novembar 30, 2017, 11:36:20 posle podne »
sta bi mi trebalo da uparim dva blica,npr ta dva sb 700, da mogu bezicno da ih upotrebljavam

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #47 poslato: Decembar 01, 2017, 01:36:19 pre podne »
Teoretski ti ne treba ništa. Nikonov CLS radi to, sa sve merenjem. Pogledaj ovde:
https://www.youtube.com/watch?v=NRP2jSTax9A

Možeš da koristiš i trigere, koji bolje funkcionišu kada postoji problem sa optičkom vidljivošću:
http://www.lightingrumours.com/wp-content/uploads/2013/06/yongnuo-yn622n-600x309.jpg
Ovi Yongnuo sa HSS i TTL bi trebalo da su 40-50 EUR komad. Računaj tu onda i bar 14 Eneloop baterija za trigere i bliceve.

Takođe možeš i direktno kablom da se povezeš:
http://www.dslrimg.com/ebayphoto/Cables/PC/MtoM/MaleTOmaleCable2j.jpg
Neki ljudi vole i tu varijantu. Drže blic u levoj, a aparat u desnoj ruci i slikaju:
http://loutent.smugmug.com/photos/588110951_qGfDX-M.jpg

Ako imaš vremena da učiš, najbolje bi bilo da za početak koristiš CLS, dok ne uvidiš da li ti i šta kod njega smeta, pa da onda na osnovu toga tražiš bolji metod za okidanje. Ne znam da li je pametno da odmah da kupuješ 2 blica, jer ne znam kako nameravaš da ih koristiš. Automatski ti za drugi blic treba stativ, a onda je poželjno da imaš i neki softboks na njemu, a onda ti treba i neko da nosi sve to... :)
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2017, 01:43:09 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #48 poslato: Decembar 01, 2017, 08:29:23 pre podne »
ne mora eneloop u trigere, ja u YN trigerima drzim alkalne baterije i traju po godinu dana bez problema :D ( i duze )
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #49 poslato: Decembar 01, 2017, 05:51:37 posle podne »
ne mora eneloop u trigere, ja u YN trigerima drzim alkalne baterije i traju po godinu dana bez problema :D ( i duze )

Ja sam letos u CH u Ikei kupio LADDA Ni-MH baterije, da probam... Upola jeftinije od Sanyo, Duracell, Varta... Ubiwaju kako rade u blicu, a moj blic je baš zahtevan.
« Poslednja izmena: Decembar 01, 2017, 05:52:42 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #50 poslato: Decembar 01, 2017, 09:51:48 posle podne »
moram se zahvaliti croninu na veoma iscrpnom odgovoru .hvala :)
naravno hvala i svima ostalima koji se svojim komentarima trude pomoci :)
-ako sam dobroshvatio trigeri sluze da povecaju bezicnu udaljenost blica i aparata.ili bar da pojacaju signal.
-dva blica sam i zamislio upravo zbog stativa ,odnosno softboksa :) naravno tu ne mislim,bar zasad da izdvajam neka sredstva (stativ-softboks)vec sam zamislio neka prc rjesenja,made in china.Za nosaca cu vec da se snadjem :)
spreman sam da uzmem taj sb 700,volio bih ako bih mogao neki drugi,jeftiniji da kupim i kombinujem sa njim,pa ako je moguce ,neki predlog bi dobro dosao,kao i neki predlog koji softboks i stativ za isti.
dakle koji jos blic,
                    softboks
                    stativ.
i da...koji stativ best by za aparat.
rjesimo to,i da zatvaram temu :)

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #51 poslato: Decembar 01, 2017, 10:04:53 posle podne »
da se nadovezem vezano za bliceve,,daklecilj mi je prvenstveno oformiti neki jednostavni studio gdje bih imao ta dva blica kao izvore svjetla,naravno da po potrebi mogu sve to npr,izneti na "njivu" i raditi isti posao

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #52 poslato: Decembar 02, 2017, 04:16:56 pre podne »
Za kućni studio su bolje blic glave ako imaš prostora. Jače su i bolje se hlade. Od jeftinih bliceva, recimo taj Youngnuo.

Ovaj ima već integrisan 622 triger:
https://www.kupujemprodajem.com/Yongnuo-YN685-blic-za-Nikon-sa-YN622N-32629384-oglas.htm

Staviš ovo na aparat i uživaš:
https://www.kupujemprodajem.com/Yongnuo-YN622N-TX-kontroler-za-Nikon-11604047-oglas.htm

Ako ti ne treba TTL i HSS možeš i jeftinije da prođeš.
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2017, 04:22:05 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #53 poslato: Decembar 02, 2017, 04:35:42 posle podne »
-ok,onda sad mogu i bliceve zakljuciti.ne bih neke glave da uzimam jer ova rasvjeta mi vise treba (cuj vise mi treba :) :) :) ).,,,, ko ja neki uhodani fotograf,ccc.-hocu reci vise imam namjeru da ju upotrebljavam napolju,pa da mogu odraditi sve sa baterijama,
-a koja velicina softbox bi mogla ici na te bliceve,da bi dobio naj. omjer.
vjerujem da oni 120cm vjerovatno ne bi  imali sta traziti na tim blicevima,pa pitam iz tog razloga.

ovaaj stativ,sta mi treba dodatne opreme da bih na njega na amontirao blic i npr softbox
https://www.pcfoto.biz/stativ-za-blic-ili-manja-rasvetna-tela-ei-803.html

i ima li ko stav za ovaj stativ
https://www.pcfoto.biz/qzsd-q999.html
« Poslednja izmena: Decembar 02, 2017, 04:38:14 posle podne od strane cvijics »

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #54 poslato: Decembar 02, 2017, 04:44:10 posle podne »
ja sam imao glavu sa ovog zadnjeg linka, dobra glava, kineska, ali fino drži veliku težinu dSLR-a, pošto sam kupio komplet stativ drugi(nogare i glavu) prodao sam onda taj stativ(sa ovog linka)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #55 poslato: Decembar 03, 2017, 12:30:11 pre podne »
gledqao sam neke recenzije i cini se jako dobar za te pare.
p.s. Cronin,jel samo taj yn 685 ima u sebi triger,ili ima i nikon 700...moram li za njega uzimati triger

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #56 poslato: Decembar 03, 2017, 12:37:34 posle podne »
Za nikon SB-700 ti ne treba triger.

Takodje postavljen na aparat, on moze biti Master-blic, tj moze aktivirati i kontrolisati veci broj bliceva koji mogu biti podeljeni po grupama i kanalima i rasporedjeni na razlicitim mestima i daljinama.
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #57 poslato: Decembar 03, 2017, 02:10:55 posle podne »
mogu li onda proci sa dva yn 685 blica plus kontroler yn

da ne uzimam nikonov blic (ostane 120 eura u tom slucaju,pa mogu jos neke doadtke za rasvjetu uzeti)

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #58 poslato: Decembar 03, 2017, 02:35:15 posle podne »
naravno, yn radi super :D pazi samo da uzmes nikon verziju
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cvijics

  • Junior
  • *
  • Poruke: 37
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: pomoc pri kupnji
« Odgovor #59 poslato: Decembar 03, 2017, 04:20:31 posle podne »
odlicno :)
jos samo me interesuje koliko softbox bih mogao staviti po potrebi na te bliceve,a da oni uspjesno odrade svoj posao
naravno mislim na stativ-nosac.-blic-softbox.
60x60...80x80..vece,,manje ??