Autor Tema: Canon 430EX II AF assist ne NE RADI  (Pročitano 3293 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže nemb92

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Canon 430EX II AF assist ne NE RADI
« poslato: Novembar 04, 2017, 09:49:48 pre podne »
Pozdrav ljudi.
Moze li me neko prosvjetliti sta mogu uraditi na ovom problemu?  :(

Imam i 430EX prvi model, kod njega af assist radi normalno.

I na dvojci mi je radio, nisam dirao nista oko podesavanja do sledeceg koristenja, i kad je doslo vrijeme da ga koristim, javio mi se taj problem.
Kad ga prebacim u slave mod, tad blinka ali je slika tada uzasno presvjetla.


Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 430EX II AF assist ne NE RADI
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2017, 12:07:26 posle podne »
tad blinka ali je slika tada uzasno presvjetla.

kakve to veze ima sa AF assist ?

da li si siguran da je aparat u "One-Shot AF" modu?

dalje, ne secam se od koje verzije (2 ili 3) 430EX radi retardirano, drugacije od prve verzije, imas IR assist ali samo kada koristis centralnu fokus tacku, u ostalim slucajevima radi preflash

inace obrati paznju da i v1 i v2 i v3 rade i IR i preflash kao af assist beam u zavisnosti od situacije, i da su pravila kada sta rade drugacija, IR ti ne vidis, da bi proverio da li mozda taj v2 tuce IR gledaj ga kroz neku digitalnu kameru (npr od mobilnog, ili neki drugi dslr u live view modu) ... ako blica kad ga stavis na slave mozda je pogresno namesten slave pa mu af od blica koji si nabo na kameru tripuje slave triger, tu moras da namestis na slave dal je s1/s2/s3 mod u zavisnosti kako je nasiljen master
« Poslednja izmena: Novembar 04, 2017, 12:14:26 posle podne od strane arhi »
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže nemb92

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 430EX II AF assist ne NE RADI
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2017, 01:32:43 posle podne »
Citat
da li si siguran da je aparat u "One-Shot AF" modu?

Da, jeste u one-shot af modu

Citat
inace obrati paznju da i v1 i v2 i v3 rade i IR i preflash kao af assist beam u zavisnosti od situacije, i da su pravila kada sta rade drugacija, IR ti ne vidis, da bi proverio da li mozda taj v2 tuce IR gledaj ga kroz neku digitalnu kameru (npr od mobilnog, ili neki drugi dslr u live view modu) ... ako blica kad ga stavis na slave mozda je pogresno namesten slave pa mu af od blica koji si nabo na kameru tripuje slave triger, tu moras da namestis na slave dal je s1/s2/s3 mod u zavisnosti kako je nasiljen master

Molio bi te da mi ovo malo bolje objasnis, jer nisam bas toliki maher. :) Moze se reci da sam malo stariji pocetnik sto se tice fotografije i opreme.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon 430EX II AF assist ne NE RADI
« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2017, 09:22:31 posle podne »
Citat
inace obrati paznju da i v1 i v2 i v3 rade i IR i preflash kao af assist beam u zavisnosti od situacije, i da su pravila kada sta rade drugacija, IR ti ne vidis, da bi proverio da li mozda taj v2 tuce IR gledaj ga kroz neku digitalnu kameru (npr od mobilnog, ili neki drugi dslr u live view modu) ... ako blica kad ga stavis na slave mozda je pogresno namesten slave pa mu af od blica koji si nabo na kameru tripuje slave triger, tu moras da namestis na slave dal je s1/s2/s3 mod u zavisnosti kako je nasiljen master

Molio bi te da mi ovo malo bolje objasnis, jer nisam bas toliki maher. :) Moze se reci da sam malo stariji pocetnik sto se tice fotografije i opreme.

sta tek ja da kazem, kakav maher, ja sam samo "u posedu" raznih sprava..

elem, obrati paznju da ja nemam nijedan 430EX od canona, ja uglavnom koristim YN bliceve i velike visico kilovatne glave, tako da ti dajem "posredne" informacije!!

sta je fora, 430 serija ima IR svetlo umesto lasera (na primer YN ima laser crveni i neko socivo), dakle on kad upali IR assist svetlo ono pomaze fokusiranje ali ti to svetlo ne vidis. Mozes da ga vidis jedino kroz neku IR osetljivu opremu, na primer kameru na mobilnom, okreni kameru od mobilnog ka blicu i gleda i videces kad upali IR svetlo :D (isto tako npr ako oces da testiras dal daljinski za tv radi okrenes kameru od mobilnog ka onoj ir ledici na vrhu i stisnes neko dugme, videces kako ledica blinka na kameri :D )

e sad, ako se ja dobro secam price (nisam probao ja direktno, ko sto rekoh nemam canon 430EX, imam neki prastari canon 430EZ ali to je druga prica skroz), original 430EX je skoro uvek tukao "pre-flash" kao AF assist i dal uopste nije imao IR ili ga je palio paralelno sa pre-flash ili tako neka prica... u svakom slucaj original je na af-assist "blicao", sa druge strane, posto blicanje trosi mnogo baterije, skracuje zivotni vek lampe, greje.. etc etc te zato v2 i v3 imaju IR koji pale umesto blicanja za AF assist.  E sad, v2 razlicito od v3 radi kada tuce IR a kada tuce blic, ako se dobro secam v2 je tu najcudniji, skoro uvek tuce IR a samo ponekad (ne secam se kad) blica za AF assist, dok v3 tuce IR samo kada se koristi centralna fokusna tacka (ako ti je odabrana samo jedna fokusna tacka na aparatu i to centralna) u svim ostalim slucajevima blica ..

tako da pretpostavljam da to sto ti ne vidis da "blica" to je zato sto on tuce IR kada ti stisnes da fokusiras te ti kazem uzmi mobilni telefon ili slicnu neku spravu gde mozes da gledas na ekranu ono sto vidi neki senzor (znaci ne vredi ti da gledas kroz trazilo, samo neki live view) i gledaj blic videces da u nekom trenutku zasvetli "nevidljivim" svetlom :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu