Autor Tema: Problem sa karticom.  (Pročitano 3162 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Schlierenzauer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 38
  • Nikon D800
    • Pogledaj profil
Problem sa karticom.
« poslato: Novembar 02, 2017, 02:10:45 posle podne »
Ne znam da li je ovo pravo mesto za problem,..

Imam dve kartice u aparatu i sad sam nešto slikao i namešteno mi je da se slike snimaju na obe. E sad odem na komp, prebacim ove nove slike na komp i obrišem ih sa kartica.

Na jednoj mi stoje stare slike što su već bile i pokazuje lepo koliko memorije još imam, a na drugoj isto stoje te stare slike, ali imam manje slobodne memorije. Znači isti broj slika imam na obe kartice, jedna je okej, a na drugoj piše da imam manje slobodne memorije a ne prikazuje nikakve druge slike :/

Šta li bi to moglo da bude? Možda pukla kartica ili šta? Nemam predstavu.
Nikon D800

nikkor 35-70 2.8, 80-200 2.8, 50 1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa karticom.
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2017, 05:49:00 posle podne »
ono što bih ja uradio je da bih uradio "Vrati na fabričke postavke" (ne znam samo zašto ljudi se boje ove opcije?  :(   ) , a drugo što bih ja lično uradio format i jedne i druge a po potrebi svih kartica...., treće bih probao drugim karticama, tj. pozajmio bih od druga karticu....(mada ih ja lično imam oko 13 SD kartica.....).......i probao da li sve fercera=(radi kako treba) u samom aparatu.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa karticom.
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2017, 03:40:47 posle podne »
mozda ti je podeseno da jedna snima raw a druga jpeg

Van mreže Schlierenzauer

  • Junior
  • *
  • Poruke: 38
  • Nikon D800
    • Pogledaj profil
Odg: Problem sa karticom.
« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2017, 04:11:40 posle podne »
Obe su bile podešene na raw.

ono što bih ja uradio je da bih uradio "Vrati na fabričke postavke" (ne znam samo zašto ljudi se boje ove opcije?  :(   ) , a drugo što bih ja lično uradio format i jedne i druge a po potrebi svih kartica...., treće bih probao drugim karticama, tj. pozajmio bih od druga karticu....(mada ih ja lično imam oko 13 SD kartica.....).......i probao da li sve fercera=(radi kako treba) u samom aparatu.....

Na kraju sam formatirao i miran sam, sve okej. Hvala!
Nikon D800

nikkor 35-70 2.8, 80-200 2.8, 50 1.8