Autor Tema: Adobe Lightroom CC/Classic  (Pročitano 3329 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Adobe Lightroom CC/Classic
« poslato: Oktobar 19, 2017, 10:03:39 posle podne »
Stigla je nova verzija dugo očekivanog Lightroom-a i koliko vidim na raznim sajtovima su vrlo negativni komentari iz razloga što nema stand alone verzije, već obje funkcioniraju preko cloud-a i biti će pretplata mjesečno od cca 9,99$ :)

Ajde da i mi malo popratimo ovu temu, što kažete na sve to? ???
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Adobe Lightroom CC/Classic
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2017, 01:21:31 pre podne »
Ja update-ovao moj CC i sada je Clasic...radi bolje, brze, za sada zadovoljan... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Adobe Lightroom CC/Classic
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2017, 05:57:15 pre podne »
pa nema sta, adobe je sa CC verzijom generalno presao na prodaju subscription-a ... za fotografe postoji taj foto paket od 10$ (nisam video da postoji za srbiju) i ukljucuje PS i LR i jos par nekih alata koje nikad nisam koristio .. za nas malo sire hobi korisnike cene su prilicno paprene, ako ste navikli da trosite i AI i ponekad malo premijera mesecne naknade su neisplative a cene na godisnjem nivou prelaze regularnu cenu CS6 paketa (kada je isti bio dostupan) sa perpetual licencom .. sve u svemu, moderan trend otimanja para na veliko i potpune kontrole kontenta :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Adobe Lightroom CC/Classic
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2017, 10:39:09 pre podne »
Tim lopovima, uključujući i windows, rekao sam doviđenjaprijatno davno. Koristim Gimp i Darktable.
To insult the fool is the price of wisdom.