Autor Tema: Sony SLT-A65v Problem  (Pročitano 5200 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Sony SLT-A65v Problem
« poslato: Oktobar 14, 2017, 02:14:19 pre podne »
Zdravo svima

Imam ovaj aparat od pre godinu dana kupio sam ga polovnog..koristim ga za kucnu upotrebu..
U zadnjih 5 meseci se desava kada se upali da se pojavljuju horizontalne linije na ekranu. Kada probam da slikam aparat se blokira svetli samo crvena sijalica za sd karticu a na ekranu nema nista. Izvadim bateriju vratim upalim i isto... Kada ukljucim snimanje on snima ali sa sve tim linijama i sa nekom belom pozadinom + linije..ostavim ga tako 15 minuta i postepeno se slika popravi ...kad se ugreje od snimanja kad postigne neku radnu temperaturu onda radi normalno..moze da se slika i snima..
Nekad mu treba vise vremnena da se ugreje a nekad manje.. Istrazivao sam neko kaze da je vlaga neko kaze da je ccd senzor..kad ga stavim na sunce i ugreje se onda se upali normalno... Nekako molim boga da nije taj ccd sensor jer kazu da kosta 500evra i onda mi se ne isplati da ga popravljam. Meni sve izgleda kao da je negde neki lem los mozda i na tom chipu ...
Da li je neko imao slicna iskustva...sta da radim?

Postavicu video da vidite o cemu se radi..

https://www.youtube.com/watch?v=TCRFdI6z7i4&feature=em-upload_owner


Hvala

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 14, 2017, 10:03:14 posle podne »
Pa jesi li bio u servis. Odfi, oni ce ti reci kolko kosta opravka, pa ondak odlu;ci

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 14, 2017, 10:20:22 posle podne »
Bio sam u Ns kazu da je ccd senzor i da je popravka od 500-800$. Sto je previse i skuplje od aparata. Na jednom stranom forumu kazu da kad crkne ccd senzor da onda nema slike crno je...ovo misle kao i ja da je neki lem na ploci ili na tom senzoru. A u servisu kazu ... E sad treba da nadjem ko ce to da ispita i popravi.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 15, 2017, 12:30:46 posle podne »
Ako crkne senzor, naravno da je crno, a ako je "slab" lem, ako je popustio, pa pravi problem sa kontaktom, tu nema lemljenja, opet mora da se menja ceo senzor-ploca. Danas je tehnologija takva da se retko sta popravlja u pravom smislu te reci, vec se vrsi zamena i to je to. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2017, 01:17:39 posle podne »
Jeste tehnologija napredovala...ali zasto je onda rezervni deo skupli od celog foro aparata totalno nelogicno?

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 15, 2017, 03:38:53 posle podne »
Pa nije to cena samo rezervnog dela ... treba taj deo da se preveze specijalnim kamilama koje piju samo Evian, Perrier ili Fiji vodu, pa onda carine i porezi za taj rezervni deo, kamilu i popijenu vodu + serviserske zlatne ruke i onda to i nije tako skupo, a u stvari ta cena treba da te natera da kupis nov aparat. ;) :D :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 15, 2017, 03:51:08 posle podne »
Sve si rekao :"serviser" kod nas nema nikakvu korist da me natera da kupim nov aparat. Bolje da da neku normalnu cenu pa da popravi ako moze...i svima dobro.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2017, 06:16:22 posle podne »
Ne bi to trebalo toilko da košta. Pošalji upit u neke serviserske radnje u Beogradu.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 15, 2017, 06:20:14 posle podne »
Vec je bio u Ns nekom sony servisu..rekli su prvo 80$ pa onda posle oko 500$. Isto u Bg http://www.sonyservis.rs su rekli da je skupo i da se ne isplati...a aparat je nov malo koristen...par puta godisnje ... Meni treba elektricar koji ce pronaci gde je problem..posto je deginitivno neki hladni lem ili slicno...i da to ponovo zalemi...

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 15, 2017, 06:24:53 posle podne »
Nekih 100 EUR je OK cena za senzor. Računaj još 30 EUR za rad. Preko toga ne bi smelo da ide osim ako nije nešto specifično u pitanju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 15, 2017, 06:25:33 posle podne »
Slazem se.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 15, 2017, 09:30:46 posle podne »
koliko servis vredi i koliko kosta nema veze jedno sa drugim :(

sto se tice tog kvara - to je kontakt, ocigledno je posto su linije u pitanju, problem je, kao sto rekose kolege, taj kontakt nema sanse popraviti, mora se menja ceo deo, da je do samog kontakta izmedju senzora i ploce, izmedju ploce i ploce (flet kablovi i slicno) to bi bilo tih 80$ sto su ti prvo rekli, ako posto su to ocigledno vec probali i nije mora se menja senzor ...

to mozes da radis u "ovlastenom" i "budz" servisu

u ovlastenom - mora ti ugradi original, nov, deo i da garanciju. nov deo kosta kao da je kamera nova u vreme kada je kamera napravljena, novom rezervnom delu ne pada cena kao sto pada cena kameri, te je polovna kamera stara 5 godina 10% od cene nove kamere, rezervni deo i dalje kosta kao pre 5 godina nov, sto ce reci, mnogo vise nego da kupis drugu kameru, ispravnu. takodje u ovlastenom servisu ima "tabela" koju mora da postuju koja kaze koliko zamena kog dela kosta u vremenu (i novcu), i te cifre su "ozbiljne" (na zalost @cronin 30$ je malo i samo za "otvaranje/zatvaranje" uredjaja po zvanicnim cenama)

u "budz" servisu mogu da probaju da ispeku deo i poprave kontakte, mogu da ti stave polovan deo (zato otkupljuju neispravne aparate pa iz njih vade delove koji rade) i mogu da ti naplate "proizvoljno" za ruke u zavisnosti od toga koliko si im simpatican :D koliko vredi aparat i slicno.. sve u svemu "moze" da te zalomi da prodjes ok, mada obzirom da nije bas "extra popularan" aparat pitanje da li ces naci servis koji ima rezervni deo :(

inace taj aparat je garant PAO! dal je pao tebi, supruzi, svalerki, detetu.. ali je pao, takav problem sa senzorom nema teorije da se desi sam od sebe na soniju koji ima in-body stabilizaciju, znaci taj senzor je napravljen da se trese i vibrira tako da jedini nacin da ja mogu da pretpostavim da se takva greska desi je od mnogo G :( ... a zato i kosta koliko oces popravka jer taj ima min 3 ose, a moguce i 5 osa stabilizaciju u telu, ne secam se, sto znaci da se taj senzor mrda na sve strane i da je okruzen motorima... druga mini mini mini minijaturna mogucnost je da si ga pregrejao, mada obzirom da je u pitanju sony a ne longdong cjao, ne verujem da je to uzrok problema
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 15, 2017, 10:19:57 posle podne »
Hvala svima na odgovorima... ja se nadam da nije nista crklo nego da je problem u nekom kontakru ili slicno...

Kod mene je godinu dana i nije padao samo sam ga ja koristio i to vrlo retko 4-5 puta godisnje...kucna varijanta...kupio sam ga od prijatelja koji ga je koristio isto za kucnu varijantu i odlicno se poznajemo..ni njemu nije padao...niti se pregrejavao.

javili su mi se sa drugog foruma ljudi i ipka misle da nije crkao senzor...sada samo da nadjem nekoga ko ce to da uradi a da me ne odere ... nov senzor nema sanse da kupujem..

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 16, 2017, 12:39:23 pre podne »
senzor ne crkava ovako, tako da nije senzor, al ko sto rekoh, ako je bio na servisu gde su prvo rekli $80 (sto je ok za zamenu kabla, konektora..) pa onda rekli sorry $500 znaci da nije konektor :(

probaj dslr servis, ja sa njima imam mnogo dobra iskustva, a i razni drugi su ih hvalili http://www.dslr.rs/contact.php cimni telefonom pa pitaj
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Dejanco

  • Junior
  • *
  • Poruke: 8
    • Pogledaj profil
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 16, 2017, 12:45:04 pre podne »
U servisu gde je rekao 80 $ ja tada nisam mogao da mu platim pa sam rekao kad budem mogao donecu mu..imao sam sam zdravstvenih problem...ali sam rekao da cu se javiti kad budem mogao..psorlo mesec dana i ja mu se javljam..on kaze e sada nemam za te pare..je to sada skuplje 500$ ...i to onako...pa onda prica..nije to lako treba da se ispita sta je stvarno kvar ali verovatno je senzor ali sada je ova cena...ja se zahvalio..polsao sam u bg u taj drugi servis i oni su rekli senzor ali samo da se komplet promeni i slicna cena seznor 500e plus 30e ruke....

sada trazim nekog normalno da ga prvo otvori pa da vidi sta je a ne ovako odokativno....

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Sony SLT-A65v Problem
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 16, 2017, 02:01:37 pre podne »
taj je verovatno imao polovnu plocku koju bi ti turio za 80, posle je vise nije imao (pretpostavljam).

nece niko otvarati za dz, nije uopste mali posao, zatvaranje je jos zeznutiji posao, a znaju unapred da ce, osim ako imaju na lageru polovan senzor, da bude neisplativ posao, novk kosta vise nego drugi aparat ... jos ako su malo ozbiljniji servis verovatno su vidjali takve probleme i otvarali taj aparat i znaju vec unapred sta ih ceka tako da "odokativna" metoda obicno bude najjeftinija... cimni DSLR telefonom i pitaj coveka, to te nista ne kosta ... mada vidi, dijagnostikovanje masine za susenje vesa kosta 3000din (platio neki dan), dijagnostikovanje masine za pranje vesa kosta 3000din (platio pre 3-4 meseca), dijagnostikovanje kvara na digitalnom bojleru kosta 3500din (sva sreca u garanciji je pa nisam platio ni dijagnostiku ni servis ali sam bas pitao za cene) ... to je samo "uzmu, pogledaju, kazu kostace xyz din da se popravi" .. dodje batica, gurne sajlu i odvod u kuhinji, provrti, uzme 4000din za cca 10min .. tako da nemoj da ocekujes da ce dijagnostika fotoaparata koji zahteva mnogo vise znanja, mnogo ozbiljniji alat i mnogo ozbiljniji prostor za rad da kosta manje..

a to da "nije sigurno padao" ... nekome je, prijatelju, verovatno ispao ... ako ga nisi drzao u rerni (usijanom automobilu na suncu .. i slicno) onda si ga zvekno, dal ti ili neko drugi pa ti nije rekao, ali vidi ne moze konektor da se "otkaci" bez velikog G, ne moze ni zicica na senzoru da se otkaci bez velikog G.. nista mehanicki ne moze da se pokvari bez toga.. mnogo veca sansa da je ispao nego da je crkla elektronika ali nije nemoguce, a tek ako je crkla elektronika nema popravke osim zamene cele plocke..

ono sto mozes da probas je da ugasis stabilizaciju kompletno (ideju nemam kako se to radi, prosetaj kroz menije) i vidis da li to nesto menja.. takodje stavi ga na stalak da potpuno miruje (isto sa ugasenom stabilizacijom) i gledaj dal se ista na liveview-u menja kad mu "lupis cvrgu" .. probaj da ga kucnes sa raznih strana, nema potrebe jako, cvrga taman .. ako je mehanicki problem sa ugasenom stabilizacijom na stalku ne bi smelo da se "menja" nista, takodje svaku cvrgu bi trebalo da "vidis" na ekranu (promena problema)... ako to ne bude slucaj, onda nije mehanicki problem i actually je crkla neka elektronika... na primer opampi za pixele .. probaj kako se ponasa senzor na min i na max iso setovanju etc.. to ce sve da ti da par informacija vise da preneses serviseru, mozda ti da bolju "odokativnu" procenu
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu