Autor Tema: Pomoc hitno!!!  (Pročitano 4483 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže gavran

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Pomoc hitno!!!
« poslato: Septembar 09, 2007, 05:03:13 pre podne »
Trenutno sam u USA,zelim da kupim foto aparat do recimo 300 eur.Na internetu sam pronasao da mogu da kupim Canon A640 za 260 dolara.Ovde je izbor neverovatan.Ako moze neko da pomogne,treba mi pouzdan aparat jer kod nas garancija naravno ne vazi.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc hitno!!!
« Odgovor #1 poslato: Septembar 09, 2007, 10:30:07 pre podne »
Pozdrav,
Canon A640 je odlican fotoaparat, i svakako bih ga preporucio. Ali ako trazis aparat koji se ne kvari,tu svakako spada neki model iz Ixus serije, jer su to modeli koji imaju ubedljivo najmanje reklamacija.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc hitno!!!
« Odgovor #2 poslato: Septembar 09, 2007, 07:23:14 posle podne »
Ovo sa Ixusima je tacan podatak i traje vec duzi niz godina (statistika sa nemackog trzista). 300E je oko 400$ i za taj novac mozes da biras. Da sam kojim slucajem tamo, razmisljao bih o ovim modelima:

1. Canon SD 870
2. Fuji F50 FD
3. Panasonic Lumix TZ3

Malo primera iz svakodnevnog zivota (ixus 850 tj SD 800)












« Poslednja izmena: Septembar 09, 2007, 07:34:45 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Pomoc hitno!!!
« Odgovor #3 poslato: Septembar 10, 2007, 01:04:02 pre podne »
Fuji F50fd vs Canon Ixus 860is ... tezak izbor.
Panasonic vec neko vreme "prozivaju" da pravi mnogo shuma na slikama, pa su mi Fuji i Canon bolja opcija. Prvi ima bolji CCD,a drugi bolji objektiv.
Oba modela se svaki dan ocekuju na nasem trzistu,pa cemo dobiti utiske iz prve ruke.

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoc hitno!!!
« Odgovor #4 poslato: Septembar 10, 2007, 02:06:10 pre podne »
Ne znamo jos kakav je F50 ali svi su izgledi da je po pitanju suma, korak u nazad u odnosu na prethodne (F31, a pogotova F30). Medjutim 12Mpixela nije za podcenjivanje. To je ozbiljna pixelaza koja omogucava velike printove. Naravno onima kojima je to potrebno.
O Ixusu ne treba mnogo pricati. Njegova kupovina nikad nije pogreska i spada u aparate koji najmanje gube na ceni. Veoma su popularni. Uz Casio svrstavaju se u fensi dragulje koji su napravljeni da lepo rade, lepo izgledaju i dugo traju. Sto se tice spomenutog modela, ne dopada mi se sto nema ono malo prozorce (neko kaze opticki vizir) mada vise lici na skilju koja ume da zatreba (sunce, planina, more, podne,...).
Ovaj TZ3 nije uopste tako los kao sto neki pricaju. Vise mi se dopada od A710IS mada ima malo vise suma. Ni on nema ono prozorce ali su mu zato napravili neku foru sa LCDom (hiper bright) pa se vidi i na suncu.

Bilo koji od ova 3 se lako svercuju preko grane   ;) :D ;D :) ;D :'( :-*


Jos da dodam. Ova 640 koju si odabrao pravi vraski dobre fotke. Do danas nisam video kompakt koji moze bolju sliku da napravi. Pogledaj i novu 650 ku ili 720ku. I one se uklapaju u cenu
Evo par primera sa njihovog stoka:
http://web.canon.jp/imaging/psa640/sample/IMG_0253.JPG
http://web.canon.jp/imaging/psa640/sample/IMG_0218.JPG

ili mozda ovako nesto:

« Poslednja izmena: Oktobar 08, 2007, 11:44:20 posle podne od strane Zarko Silic »