Autor Tema: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF  (Pročitano 3832 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« poslato: Septembar 07, 2017, 02:18:06 pre podne »
pocinje da mi ide ozbiljno na ganglije, namestio sam i u my-menu "record func+card/folder sel" ali ne setim se uvek... znaci namestim lepo u meniju da hocu da mi snima na SD karticu. sve radi ok, ugasim aparat, upalim aparat on se resetuje na CF .. kaj sam zasral?! kako da mu kazem da ne sara po CF kartici ako ne mora?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #1 poslato: Septembar 07, 2017, 09:08:41 pre podne »
Alchajmer? :)

Salu na stranu,... ali mozda stavljas prebrzu SD karticu, ciji maksimalni kapacitet ne moze da izvuce mk3, pa onda ovaj po ukljucivanju skonta da je CF brzi i prebaci na njega. Aj probaj kombinaciju sa sporijom CF i sporijom SD, cisto da skontamo logiku.

ILI

Koliko se secam CF slot podrzava UHS kartice, dok SD ne, pa je vrlo moguce da aparat po ukljucivanju proglasava default sporiju karticu (dakle stavi sporiju CF i brzu SD). Mora da je tu neki zajeb... kao sa memorijama u racunaru, gde brzina uvek prema onoj sporijoj (u slucajevima budzenja memorija razlicitih brzina).


« Poslednja izmena: Septembar 07, 2017, 09:10:34 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #2 poslato: Septembar 08, 2017, 12:55:01 pre podne »
Kartica koju poslednju čačkaš (vadiš/stavljaš u slot), aparat proglašava za default. Ako aparat pališ bez jedne kartice, opet ona preostala postaje default. I tako...

To je "normalno", iako je istovremeno i iritantno.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #3 poslato: Septembar 08, 2017, 03:43:17 pre podne »
Kartica koju poslednju čačkaš (vadiš/stavljaš u slot), aparat proglašava za default. Ako aparat pališ bez jedne kartice, opet ona preostala postaje default. I tako...

To je "normalno", iako je istovremeno i iritantno.

na123 i ma1234 im se ja reta1243 .. valjda je "normalno" da je glavna ona koju sam ja u meniju odabrao da je glavna..

u oba mk3 sam stavio prvo CF, resetovo, formatiro, je123... i onda gurno u be i SD karticu .. dakle SD kartice su u obe masine "zadnja dodata" ... a on opet vraca na CF... sad cu probam da vadim, stavljam da vidim sta ce se desi :D

@zoran, CF je brza od SD u oba slucaja, imam neke 90mb/s cf karte ali su male (samo 16G) pa sam dodao sporije (45mb/s i 80mb/s 128 i 64G) SD kartice i ocu da default siljim po njima a CF da koristim samo kad bas ja ocu (tipa ocu snimam raw video ili tako neki bs pa mi znaci tih 90mb/sec).. a i SD su znacajno jeftinije tako da kada ih rabim i kad crknu kupim drugu i pesma, 90mb/sec CF su bile ko bubreg :( a i na njima mi je ML a posto su aparati razliciti (jedan je 1.1.3 a drugi je 1.2.3) ne smem da pomesam kartice sa ml-om tako da ono ne bi da vadim cf kartice iz aparata uopste
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #4 poslato: Septembar 08, 2017, 03:47:08 pre podne »
@storm, jok ba probo svasta jednu vadio palio, gasio drugu, dodavao menjao, sve kombinacije... upali se sa oznacenim SD i onda se posle sekind switchne na CF
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #5 poslato: Septembar 08, 2017, 04:20:04 pre podne »
nasao sam, morao sam na 2 foruma da napisem (ovde i na ml) pre nego sto sam nasao ... ML meni, card settings, preferred card :D .. radi tacno to sto hocu :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže dario084

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 277
    • Pogledaj profil
    • INSTAGRAM
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #6 poslato: Septembar 08, 2017, 03:49:09 posle podne »
Bas sam ti to htio napisati ;D
Canon EOS 5D mklll, 6D, Canon 16-35L f/4, Sigma 24 i 35 Art, Canon 85mm, Speedlite 600EX-RT, 430EX III-RT

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: 5dmk3 posle svakog reseta prebaci default snimanje na CF
« Odgovor #7 poslato: Septembar 09, 2017, 04:29:54 pre podne »
Bas sam ti to htio napisati ;D

ustedeo bi mi 3 sata zivota :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu