Autor Tema: cip za potvrdu fokusa i neki aparati  (Pročitano 4418 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« poslato: Septembar 04, 2017, 09:28:04 posle podne »
ne kontam ... 50D je doooosta stariji od 5dMK3, 5DMk3 ima relativno nov updateovan firmware (imam jedan sa 1.2.3 i jedan sa 1.1.3 ista prica) .. zabodem objektiv manuelac sa cipom za potvrdu fokusa, na 50D (350D, 550D..) radi lepo, na 5DMK3 kaze "neeeeeeeeeeeeeeeeeee necu radim, ovaj objektiv mora da se upgradeuje firmware ovo ono plac plac kuk kuk necuuuuuuuuuuu" i prc... ok ja sam resio problem sa malo kapton trake i "ugasio" cip za potvrdu fokusa da bi koristio objektiv al koja je fora?! 5dmk3 je izasao 2011/2012 tako nesto, dok je 50d npr izasao 2008 znaci skoro 4 godine ranije ?! kako na 50d taj cip radi a na 5d ne radi?!
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #1 poslato: Septembar 04, 2017, 09:52:29 posle podne »
Izvini što ja opet pišem. Nemoj da me zamrziš zbog toga, samo ovih dana sam malo više porek kompa.
Imao si isto pitanje i pre oko dve godine ;) a i nisi jedini.

http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=7423.msg107858#msg107858
« Poslednja izmena: Septembar 04, 2017, 09:55:14 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #2 poslato: Septembar 04, 2017, 10:05:02 posle podne »
Izvini što ja opet pišem. Nemoj da me zamrziš zbog toga, samo ovih dana sam malo više porek kompa.
Imao si isto pitanje i pre oko dve godine ;) a i nisi jedini.

http://forum.pcfoto.biz/index.php?topic=7423.msg107858#msg107858

samo ba pisi sta ti je :D :D :D

znao sam da je bila ta tema negde i trazio i nisam mogo nadjem :D ... na zalost za ovo sto meni treba Y/C na canon nema tog EMF-a tako da ce izgleda jedino resenje da bude ovo sa kapton trakom, nego i dalje ne kapiram kako to nisu napravili da bude backwards kompatibilno...

jos sam neke stvari provalio, na primer kada zabodem 622C na 50D imam mnooooooooooooooooooooooooooooooogo vise opcija nego kada ga zabodem na 5D mk3 ?!?!? na primer na 50D mogu da biram 3 grupe bliceva koje ce on da kontrolise (A, B i C), da kazem grupa A ce da bude 100%, grupa B ce da bude 30% i grupa C ce da bude 80% na primer i onda on preko ETTL-a izmeri sve to zajedno i oni tuku takvim snagama i onda recimo grupu B stavis da tuce prema tebe od iza objekta, A bode sa jedne strane C popunjava sa druge.. Isti taj 622C zaboden na 5DMK3 cele te price nema uopste, fale jos neke opcije, da, nema uopste HSS dok 622C sa 50D ima HSS... ?!?! ono ne kontam, dal su osakatili fw na 5Dmk3 u odnosu na 4 godine stariji 50D ili je to generalno neki trip da ta "bolja tela" imaju manje opcija??
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #3 poslato: Septembar 05, 2017, 07:56:35 pre podne »
Jedino da kupiš samo čip pa ga nalepiš na adapter bez elektronike.

Verujem da bi 5D3 imao sve opcije kada bi stavio Canon blic. Slična priča kao što neće da radi sa običnim adapterom za potvrdu fokusa.

Moja pretpostavka - jedan od načina kako bih ja to uradio:
Recimo da telo proziva objektiv (i blic) ili neke njegove funkcije na određenim adresama, kao kod I2C protokola. Do sada su koristili 4 adrese, a i može ukupno 8. Sve ekipe van Canona su tokom godina došle do te 4 adrese reverznim inžinjeringom. Canon je počeo da korisiti i druge adrese i elegantno ih otkačio ili se telo samo drugačije ponaša kada vidi da objektiv ne reaguje na nove adrese na očekivan način. Naravno svi Canon EF objektivi od 1987. imaju tih 8 adresa i samo čekaju da upotrebe adrese "rezervisane za buduće primene"  :D

Baci pogled na  https://drive.google.com/file/d/0B2QQDPUeTj5AX2VKTTBkQU5kMkE/view?usp=sharing
« Poslednja izmena: Septembar 05, 2017, 08:00:03 pre podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #4 poslato: Septembar 05, 2017, 01:49:04 posle podne »
Jedino da kupiš samo čip pa ga nalepiš na adapter bez elektronike.

Verujem da bi 5D3 imao sve opcije kada bi stavio Canon blic. Slična priča kao što neće da radi sa običnim adapterom za potvrdu fokusa.

Moja pretpostavka - jedan od načina kako bih ja to uradio:
Recimo da telo proziva objektiv (i blic) ili neke njegove funkcije na određenim adresama, kao kod I2C protokola. Do sada su koristili 4 adrese, a i može ukupno 8. Sve ekipe van Canona su tokom godina došle do te 4 adrese reverznim inžinjeringom. Canon je počeo da korisiti i druge adrese i elegantno ih otkačio ili se telo samo drugačije ponaša kada vidi da objektiv ne reaguje na nove adrese na očekivan način. Naravno svi Canon EF objektivi od 1987. imaju tih 8 adresa i samo čekaju da upotrebe adrese "rezervisane za buduće primene"  :D

Baci pogled na  https://drive.google.com/file/d/0B2QQDPUeTj5AX2VKTTBkQU5kMkE/view?usp=sharing

nema potrebe da pomeras slave na drugu adresu posto ih ima vrlo limitirano a i ako imas okaceno vise od jedne sprave to pravi problem, koristis adrese registara koje mogu da budu 16bitne sto je daleko vise kombinacija :D ... samo "cemu", to bas i nema puno smisla...

elem, fale te opcije na 5d i kad okacis kanon original flash
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2017, 03:33:45 posle podne »
Nebitne su cifre. Mogao sam napisati bilo šta, samo ilustracije radi kao jedna od mogućih stvarnosti  ;D  Davno sam googlao da bih se sećao koji protokol Canon koristi za komunikaciju.
A da li ima smisla...? Eto Canonu ima. Verovatno im ugrožavaju prihode kineski adapteri  >:D
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: cip za potvrdu fokusa i neki aparati
« Odgovor #6 poslato: Septembar 05, 2017, 07:49:23 posle podne »
A da li ima smisla...? Eto Canonu ima. Verovatno im ugrožavaju prihode kineski adapteri  >:D

bem li ga, mnogo matoro razmisljanje snjihove strane ... ja kad pogledam, ML garant povecava prodaju canona primetan % .. bar 5-6% ako ne i vise... evo ja nisam kupio mk4 nego jos jedan mk3 jer cekam da ML uradi full podrsku za mk4 (za sad su ga provalili ali nema jos ni blizu full podrska) .. sve vreme svuda ide ista prica, prodaje celu pricu sistem a ne jedan senzor, jedna ledja, jedno staklo, jedan adapter... sa tim da kazes - evo protokol fraj moze ko oce pravi sve sta oce -> povecavas sistem drasticno i samim tim povecavas prodaju core proizvoda -> ledja i stakala. Time sto imas svoje brand name / standard / super high quality dodatke i stakla, za koje svi znaju "to je top, ako oces vrh kupis crveni, beli..." drzis renome, time sto imas bazilion jeftinih kompatibilnih adaptera i cuda muda odrzavas sistem... al jbg.. ti tamo verovatno jos uvek seku prste i navrcu creva :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu