Autor Tema: Canon 800d ili 77d  (Pročitano 12116 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: Canon 800d ili 77d
« Odgovor #20 poslato: Septembar 05, 2017, 02:06:31 pre podne »
Ja ne želim da poredim 50 i 80

pa da ali onda ne mozes da kazes da ti "crop daje vise detalja" nego da ti "crop dodaje zoom"

Pa daje, nema veze sa zumom... 10 kvadratnih milimetara krop senzora daje 2.5 više detalja nego 10 kvadratnih milimetara FF ako im je ukupna pikselaža ista. Naravno, ako objekat, npr. nečija glava zauzima 50% površine i kod jednog i kod drugog, broj piksela će biti isti, pa je tu krupniji piksel bolji... ali tehnika strahovito napreduje. Nekad su fiksni objektivi bili neprikosnoveni, danas, najnoviji zumovi umeju da budu toliko dobri i oštri da na testovima saranjuju te starije fiksne objektive. Isto tako, danas krop senzori nisu više toliko inferiorni prema FF kao pre 10 godina... za fotografiju važi da se male razlike mnogo plaćaju, ali čini mi se da nikad skuplji nisu bili ti mali dobici.
Ruku na srce, najbolje je imati sa sobom jedan FF i jedan krop, pa u zavisnosti od potrebe koristiti.

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Odg: Canon 800d ili 77d
« Odgovor #21 poslato: Maj 24, 2018, 11:27:35 posle podne »
da, zaboravih da prijavim, na kraju sam uzeo 77d... trenutno imam samo jedan objektiv, pa dok finansije ne omoguće tako je kako je - 35-135 - nervira me taj opseg od normalnog do tamo negde, ispostavilo se da su mi širokougaoni kadrovi mnogo draži. Realno, to je vrlo dobar objektiv, režuće oštar, pošto je za FF nema nikakve aberacije po ćoškovima, konstrukcija metalna... prezadovoljan sam rezultatima. Sam aparat je izuzetan, fantastičan balas tamnog i svetlog, ništa ne zapušava u kadru i ništa ne progori, ISO 6400 daje vrlo upotrebljive rezultate, gotovo kao šum filma nekad.
A video snimak full HD zapanjujuće dobar... čak i u vrlo slabim svetlosnim uslovima. Realno, jedva čekam da vidim šta ova bebica može da uradi sa vrhunskim objektivima.