Autor Tema: crop staklo, ff senzor  (Pročitano 4525 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
crop staklo, ff senzor
« poslato: Avgust 30, 2017, 08:48:35 posle podne »
posto sam resio da lagano rasprodam ovu crop opremu sad razmisljam dal bar nesto od stakala da ostavim posto su mi neka draga a neka kostaju ko bubreg u ff varijanti .. navrno onaj moj 8mm fish samayang na 5d i gledam, realno ja imam vise od 11MP korisnih na njemu, cak i ako kropujem u 4:3 formatu imam bar 11MP... to je skoro pa ko moj 50D senzor .. tako da samayanga def necu prodajem, de cu sad da iskopam 8mm za FF :(

ovo ostalo, kako tako, videcu, ali generalno mi deluje da "specificni" crop objektivi nisu potpuno neupotrebljivi na ff telu.. sad neki "obicni" naravno nemaju smisla.. al na 5d koji je 22MP dobijem 11MP .. mozda i vise .. zavisi od objektiva kako bacaju svetklo..

evo npr (sa i bez zonerice) taj 8mm

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #1 poslato: Septembar 01, 2017, 04:39:05 posle podne »
Ma daj fotke objektiva koji prodajes  ;) :D ... bez zonerice bolja fotka. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #2 poslato: Septembar 01, 2017, 10:15:19 posle podne »
nemoz poredis "kvalitet fotke" digo sam aparat iznad glave sa setovanjem kakvo god je bilo i skljocno .. ova prva je presvetljena max bas da bi se videlo polje koje pokriva objektiv ne da se vidi kvalitet fotke/objektiva...

ne prodajem sad nista osim 50D sa opremom (eno tamo u oglasima) .. a ove ostale objektive cu da vidim, moram prvo da ih nadjem upravo sam skontao da mi fali 4 crop sigme, nemam ideju gde sam ih turio :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #3 poslato: Septembar 02, 2017, 07:06:37 posle podne »
au kakav sam ja pajser, uzeo od kolege rodica pre x godina 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro sto je on birao od x komada.. i bio ubedjen da je crop objektiv :D .. evo sad reko daj da fotnem iz nje da vidim na sta lici pa da je turim da se prodaje kad ja tamo a ono medjutim :D ovo je bre FF staklo ?!?!? lele odo fotkam malo, a ja reko mora nadjem neko 70-300mm staklo za ff i gledam oglase i kukam sve mi skupo :D :D :D kizoooooooo falaaaaa :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #4 poslato: Septembar 03, 2017, 11:32:54 pre podne »
:D
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Langrenus

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
    • Pogledaj profil
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #5 poslato: Septembar 03, 2017, 09:54:48 posle podne »
Kako uspevaš da našrafiš krop telo na FF... ja sam jednom pokušao i ispostavilo se da nešto u nešto udara.


Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #6 poslato: Septembar 03, 2017, 11:24:32 posle podne »
Kako uspevaš da našrafiš krop telo na FF... ja sam jednom pokušao i ispostavilo se da nešto u nešto udara.


To nije problem, verovatnno misliš na krop objektiv na FF telo kao što je naslov teme.

Inače krop objektivi drugih proizvođača osim Canona najčešće imaju zadnji deo ravan kao kod FF objektiva. Možeš ih staviti, ali u zavisnosti od konkretnog modela može se desiti da udara ogledalo u objektiv.
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2017, 11:27:21 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Re: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #7 poslato: Septembar 04, 2017, 12:24:52 pre podne »
Kako uspevaš da našrafiš krop telo na FF... ja sam jednom pokušao i ispostavilo se da nešto u nešto udara.

imam canon, nikad nisam naisao na krop objektiv koji ne moze da se nasrafi na FF telo, a dosta mi ih je proslo kroz ruke, ne vidim sto ne bi moglo, ni na jednom canon objektivu koji sam ja video nista ne "viri" izvan ravni mount ring-a, kao sto ni na telu ne viri nista tako da klik i nasrafis... ne znam kako je kod nikona i ostalih sprava gde svasta nesto viri da bi aparat vrteo i pomerao fizicki neke stvari na objektivu... EF/EF-S mount je cisto digitalan - nista mehanika ... pre eos serije, stari canoni su imali taj problem ali ja sam u vreme tih canon objektiva jeo blato i piskio u pelene tako da nisam imao mnogo dodira sa istim
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: crop staklo, ff senzor
« Odgovor #8 poslato: Septembar 29, 2017, 08:08:12 posle podne »
nadjoh najzad ovu sigmu, ustekao sam je dobro a to mi na kropu bio omiljeni objektiv .. SIGMA DC 18-250mm F3.5-6.3, stabilizacija zacudjujuce dobra, raspon sumanut, na zalost malo meksa zbog tolikog razmaka, i na zalost krop... ovaj ce def na dobos (kupio sam ga ovde od kolege sa foruma :D polovnog, znaci ja sam drugi vlasnik) .. no da ne smaram sad to cu u oglase kad smislim cenu, evo su cr2-ke, kako izgleda na FF telu (sadrzaj fotki je beskoristan, vidno polje je ono sto je bitno)

http://elco.crsndoo.com/phone_uploads/CR2/sigma18250cropnaff/113_8161.CR2
http://elco.crsndoo.com/phone_uploads/CR2/sigma18250cropnaff/113_8162.CR2
http://elco.crsndoo.com/phone_uploads/CR2/sigma18250cropnaff/113_8165.CR2
http://elco.crsndoo.com/phone_uploads/CR2/sigma18250cropnaff/113_8167.CR2


5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu