Autor Tema: Savjeti za fotkanje koncerta  (Pročitano 3922 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Savjeti za fotkanje koncerta
« poslato: Avgust 29, 2017, 02:24:53 posle podne »
Pozdrav ljudi  :)

Trebao bi ubrzo da fotkam malo na nekom koncertu pa me zanima da li mogu napraviti dobar posao sa
canon 7d , tamron 17-50 f/2.8 , 50mm 1.8 ? Neki savjet,nešto ? Koncert je vani i start je oko 21-22h
Pa ono volio bih da mi neka svoja iskustva prenesete ako može  ^-^

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #1 poslato: Avgust 29, 2017, 10:27:35 posle podne »
Sasvim dobra kombinacija, pogotovo ako si kod bine.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #2 poslato: Avgust 30, 2017, 08:39:00 pre podne »
Sasvim dobra kombinacija, pogotovo ako si kod bine.

Na bini,ispred,bekstejdž  :)

Je l' da,najbolje bez blica i na stativu ?
« Poslednja izmena: Avgust 30, 2017, 08:40:16 pre podne od strane Simke934 »

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #3 poslato: Avgust 31, 2017, 01:19:36 pre podne »
Stativ ti je verovatno nepotreban. Sa brzinom od 1/80 nema zamućenja što se tiče oba objektiva, a obzirom da slikaš ljude u pokretu, ispod toga ne bi ni trebalo da ideš.
ISO slobodno diži koliko treba.

Blic, pa može da ti koristi. Ako fotkaš na M, možeš da probaš da dodaješ malo frontalnog svetla sa blicem npr. 1/64, ili obrnuto da pukneš muzičara normalno blicem i uhvatiš ga u trenutku a da ostaviš visok ISO i shutter speed da pozadi uhvatiš atmosferu.
« Poslednja izmena: Avgust 31, 2017, 01:20:40 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #4 poslato: Avgust 31, 2017, 12:06:56 posle podne »
Stativ ti je verovatno nepotreban. Sa brzinom od 1/80 nema zamućenja što se tiče oba objektiva, a obzirom da slikaš ljude u pokretu, ispod toga ne bi ni trebalo da ideš.
ISO slobodno diži koliko treba.

Blic, pa može da ti koristi. Ako fotkaš na M, možeš da probaš da dodaješ malo frontalnog svetla sa blicem npr. 1/64, ili obrnuto da pukneš muzičara normalno blicem i uhvatiš ga u trenutku a da ostaviš visok ISO i shutter speed da pozadi uhvatiš atmosferu.

Hvala ti puno drugar za savjete .. Primjeniću ih  :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #5 poslato: Avgust 31, 2017, 12:36:27 posle podne »
....stativ ti je bespotreban, isto kao i nosanje stativa na svadbu. Jedino znam tipa iz Sarajeva koji nosi svuda stativ sa sobom, i gdje god treba za agenciju fotkati razapne stativ-i po danu, ja ga jednom pitao zasto ce mu stativ po danu on mi kaze da mi drugi fotografi ne bi smetali, imam prostora oko 1.5 oko stativa da se krecem i niko me ne dira.......
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Re: Savjeti za fotkanje koncerta
« Odgovor #6 poslato: Avgust 31, 2017, 03:54:19 posle podne »
....stativ ti je bespotreban, isto kao i nosanje stativa na svadbu. Jedino znam tipa iz Sarajeva koji nosi svuda stativ sa sobom, i gdje god treba za agenciju fotkati razapne stativ-i po danu, ja ga jednom pitao zasto ce mu stativ po danu on mi kaze da mi drugi fotografi ne bi smetali, imam prostora oko 1.5 oko stativa da se krecem i niko me ne dira.......

Pa istina,smetaće mi samo jer je baš velik kad se 'razapne' a i zamorno mi je nositi ga čitavo veče sa ostalom opremom .. 7d je sam od sebe dovoljno težak  ;D