Autor Tema: Preporuka za novi 'stroj'  (Pročitano 3754 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Preporuka za novi 'stroj'
« poslato: Maj 19, 2017, 09:44:25 pre podne »
Prije svega pozdrav svima  :)

Juče sam prodao svoj canon 500d sa dosta opreme novinarki iz nezavisnih , prezadovoljna je svime i cijenom. Eh sad ja nisam zadovoljan jer moram da tražim nešto drugo sebi,a ne znam na koju stranu da krenem .. Znači prije svega mora biti canon i do nekih 500€ , naravno polovan jer nemam neki 'fond' da uzimam novo nešto bolje.. Našao sam u susjednom gradu Canon 7D tijelo za 450€ , sa nekih 30k okidanja .. Imam kući objektiv 50mm 1.8 .. Naravno trebao bi mi neki sa solidnim rasponom uz taj 7D ali problem što ne bih mogao izdvojiti više od nekih 100€ u ovom momentu jer imam neke dodatne troškove..
Pitanje je dakle: Da li uzeti taj 7D (jer mislim da je cijena okej i da je to dobra ponuda) pa malo sačekati sa objektivom dok se crni štek ne obnovi malo  ;D
Ili uzeti nešto drugo sa dobrim objektivom tipa 60d ili sl.
Sad možda vam zvuči pitanje glupo (vjerovatno i jeste) , ali jednostavno me zanima da li je dobra ideja uzeti odlično tijelo i koristiti neki objektiv niže klase ili uzeti nešto lošije tijelo a objektiv dobar.. Pod dobar smatram nešto tipa 17-85 jer za moje potrebe ne treba više .. Hvala unaprijed i molim vas ne grdite i oprostite mojoj mladosti ..  ;D

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #1 poslato: Maj 19, 2017, 10:50:15 pre podne »
Isto i ja imam "još"canon 500D, ali sam stavio da ga prodajem....kad pogledaš malo usporedba fotki po internetu vidi se da i nije neka razlika izmedju kvaliteata fotki izmedju canon 500d i canon 60d.....medjutim, prijatno sam se iznenadio sa svojim canon 60d kojeg sam nedavno kupio, prvo sa visokim ISO gdje je upotrebljiva fotka na ISO 6400, dok to već nije slučaj kod canon 500d. Druga prednost kod canon 60d  je pokretni ekran, koji baš, baš, baš mnogo koristim, i spašava me u mnogim situacijama(Canon 7d nema pokretni ekran), ako gledaš procesor, senzor-izmedju canon 7d i canon 60-imaju potpuno iste.(Kao i canon 550d!).E sad, nekome leži u ruci bolje canon 7d, ali dobro, zavisi i od same velicine ruke...Canon 7d je otporan na manju vlagu-prednost! Canon 60d nije otporan na vlagu.....Canon 7d je skuplji polovan od Canon 60d (Canon 60d se može naći u solidnom stanju za 300 eura, pogotovo u Srbiji, u BiH su skuplji!)....ne stidi se svoje mladosti-kad se ja ne stidim svoje starosti..... ;D ;D
« Poslednja izmena: Maj 19, 2017, 10:52:34 pre podne od strane Tviti »
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #2 poslato: Maj 19, 2017, 10:59:03 pre podne »
Isto i ja imam "još"canon 500D, ali sam stavio da ga prodajem....kad pogledaš malo usporedba fotki po internetu vidi se da i nije neka razlika izmedju kvaliteata fotki izmedju canon 500d i canon 60d.....medjutim, prijatno sam se iznenadio sa svojim canon 60d kojeg sam nedavno kupio, prvo sa visokim ISO gdje je upotrebljiva fotka na ISO 6400, dok to već nije slučaj kod canon 500d. Druga prednost kod canon 60d  je pokretni ekran, koji baš, baš, baš mnogo koristim, i spašava me u mnogim situacijama(Canon 7d nema pokretni ekran), ako gledaš procesor, senzor-izmedju canon 7d i canon 60-imaju potpuno iste.(Kao i canon 550d!).E sad, nekome leži u ruci bolje canon 7d, ali dobro, zavisi i od same velicine ruke...Canon 7d je otporan na manju vlagu-prednost! Canon 60d nije otporan na vlagu.....Canon 7d je skuplji polovan od Canon 60d (Canon 60d se može naći u solidnom stanju za 300 eura, pogotovo u Srbiji, u BiH su skuplji!)....ne stidi se svoje mladosti-kad se ja ne stidim svoje starosti..... ;D ;D

Drago mi je što sam dobio Vaš odgovor .. Pa ono , sa 500d sam mogao fine fotke izvući uz malo truda,nekih fotografskih pravila i malo LR naravno haha
Ma da,primjetio sam da je kod nas u BiH malo skuplje to nego u Srbiji .. Pa ništa našao sam taj 7d nekih 50-60km od mene pa kontam otići danas da pogledam čisto .. Haha ne stidim se,šalim se samo.. Poznat sam po tome da ne znam šta je sramota pogotovo kad su hrana i piće u pitanju  ;D ;D

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #3 poslato: Maj 19, 2017, 12:55:57 posle podne »
@Simke934
Gledaj ovako. Svi smo mi manje više nekada  (ili smo još uvek) bili u sličnoj dilemi. Ipak, mislim da će ti svaki iole ozbiljniji fotograf ili bilo ko, ko se makar i iz hobija bavi fotografijom dati isti savet. A to je, da ti i najbolje telo ništa ne znači ako nema adekvatnu podršku optike. Dakle, odgovor se sam nameće. Bolje je ulagati u kvalitetne objektive koji će raditi odličan posao i sa nešto "lošijim" telima, nego kupiti super telo i onda kupovati jeftine objektive. I sam sam relativno skoro bio u sličnoj dilemi. Ja sam koristio 7D i kao logični sled je posle nekoliko godina bio prelazak na FF. "Zacopao" sam se u 5D4 koji samo što je izašao,  ali sam posle konsultacija sa prijateljima i sa ovog foruma odlučio da je mnogo logičnije za iste novce uzeti 6D i još 2-3 vrhunska objektiva. I nisam se pokajao veruj mi. A što se 7D tiče, mogu reći da je to jedan veoma ozbiljan aparat, čak i nakon toliko godina. Ako se odlučiš za njega ubeđen sam da ćeš biti veoma zadovoljan.

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #4 poslato: Maj 19, 2017, 01:33:07 posle podne »
Znam druže apsolutno se slažem sa tobom da je optika tvorac dobre fotografije.. Ali kontam gledajući ovako polovne što ne bih uzeo 7d kad je razlika (ako se gleda približan broj okidanja) od 60d nekih 50-75€ , msm zavisi ne cijene svi isto ali eto neki prosjek.. :)

Večeras ću pogledati taj canon 7d i gledaću da se dogovorim sa momkom i uzmem uz njega 17-50mm f/2.8 mislim da je solidno za početak pa jbg ima vremena za napredak i dokupnju boljih stvari :)

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #5 poslato: Maj 19, 2017, 07:24:08 posle podne »
ja ne bih da ubedjujem ali bih ja ipak isao na 60d i tih 50-75 evrica ostavio za nesto drugo od opreme, bilo da ce ti trebati neki telac ili mozda blic ili stagod drugo od opreme. uostalom dzaba ti zaptiveno telo ako i sam objektiv ne podrzava tu zaptivenost. jedina stvar koja mene nervira kod 60d je ta sto su ga cini mi se osakatili za MF adjustment ako je nekome toliko bitno. u svakom slucaju verujem da ces biti zadovoljan sta god da uzmes

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2692
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #6 poslato: Maj 19, 2017, 07:49:29 posle podne »
...ne zaboravite na AF koji je kod 7D bar generaciju ispred u odnosu na 60D
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #7 poslato: Maj 19, 2017, 08:53:27 posle podne »
Slažem se sa Argonom i zato ne oklevaj, ako valja taj 7D (a nema razloga da ne valja), uzimaj i udri brigu na veselje. Što se objektiva tiče, pretpostavljam da si mislio na 17-55 a ne 17-50. To je bez sumnje sjajan objektiv ali bih ja ozbiljno razmislio i o 15-85mm f/3.5-5.6 možda čak i kao univerzalniju opciju...jedino ako ti je baš blenda neophodna, to već zavisi od toga šta fotkaš.

Van mreže Simke934

  • Junior
  • *
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Preporuka za novi 'stroj'
« Odgovor #8 poslato: Maj 19, 2017, 09:03:54 posle podne »
Hvala ljudi svima veliko,vidjeću još pa ako uzmem taj 7d javim .. Ako ne pogledaću šta se od 60d nudi :)