Autor Tema: Fuji x 100 vs Sonny A6000  (Pročitano 2749 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Fuji x 100 vs Sonny A6000
« poslato: Mart 27, 2017, 05:12:54 posle podne »
Verujem  da postoji dovoljno kompetentnih ljudi ovde da mi daju
odgovor na sledece pitanje .....

Fuji X100 vs Sonny A6000 ?

Misljenja sam da '' boj ne bije svijetlo oruzje , vec ...'' Ipak , pored  veoma standardnog modela Olympus E420
bavim se idejom o akviziciji , jednog od ova dva navedena u naslovu . Treba mi jos manja kamera , bukvalno za
dzep , za street photography , portrete , detalje i slicno .Fuji sam drzao u rukama i deluje kao sjajna kamera ,
dopao mi se . Sonny je noviji na trzistu nisam imao priliku da ga uzivo vidim .Razlika u ceni je znacajna jer je
Sonny svakako noviji na trzistu.Moj drugar pro fotografer iz Spanije  me nagovara da ga uzmem , kaze da je
odlican . Ono sto me udaljava od njega osim cene je mogucnost menjanja objektiva sto meni nije potrebno jer
to vec imam na Oly-ju / standardni i tele /.Fuji je posle osnovnog modela X izbacio niz novijih modela i serija
i bio bih neiskren ako ne bih rekao da osim kvaliteta fotografije ,velicine , osvojio me ja sa svojim vintage-look,
narocito silver u braon futroli !!! Naravno to nije toliko vazno . Vaznija je usporedba u kvalitetu snimka i ukupnom
performansu. Unapred se izvinjavam na neprikladnoj terminologiji koriscenoj jer zaista tehnicki niti sam opsednut
niti posebno obrazovan u tom pravcu . Meni je vise bitna fotografija tj. sta se na njoj nalazi , koju emociju nosi , i
dali moze da uspesno komunicira sa posmatracem .


Eto toliko od mene , hvala na utrosenom vremenu za odgovor  8)
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji x 100 vs Sonny A6000
« Odgovor #1 poslato: Mart 27, 2017, 06:08:06 posle podne »
Sony A6000 je fenomenalan fotoaparat, naslednik nex6 i nex7 modela. Odlicno trazilo, odlicn izlazni rezultat i pristojan AF. A6000 ima 24mpx senzor, pristojne ergonomije... sto si verovatno i sam procitao do sada.
Fuji je sa druge strane lisen mogucnosti izmene objektiva, i ''ogranicen'' na 23mm ziznu daljinu. Spada u malu grupu fotoaparata sa rangefinder trazilom. Odlican X-trans senzor, koji su koristili Xpro1, Xt1... i sl.
To je dakle tehnici aspekt, gde ce vrednost jednog za onog drugog biti mana. Da sam u situaciji kao i ti... verovatno bih odabrao Fuji X100, jer za street fotografiju on jeste bolje resenje. Mali je, neupadljiv i sa odlicnim izlaznim rezultatom. Nekoga ta ziza moze sputavati, a nekome ce prijati u svakom smislu. Hocu reci... ovo su na neki nacin sasvim dva razlicita fotoaparata, koje bih jako tesko stavio u istu recenicu, da ne kazem dilemu.

Trenutno oba kostaju oko 500e, ako se ne varam... pa cenim da je to karika koja ih je spojila u ovu dilemu. A6000 ima predispozicije da pruzi daleko vise, upravo zbog mogucnosti izmene objektiva i pokretnog LCD-a, dok se ta prednost gubi ako je ono sto nudi X100 to sto ti treba.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji x 100 vs Sonny A6000
« Odgovor #2 poslato: Mart 27, 2017, 07:11:55 posle podne »
hej , hvala ti za ovaj komentar  8)

Sve ide u prilog Fuji X 100 ili 100S .... za sada  8) to je po meni fantasticna kamera , sporiji AF , kao i
nemogucnost menjanja objektiva ne smatram za neku veliku prepreku u radu  za ono sto meni treba .
Po meni , ponekad nije najbolje zaletati se u noviju tehnologiju dok jos nisi ovladao ni postojecom koja
je starija .Sonny A6000 je svakako superiornija kamera / citao sam dosta review / u odnosu na Fuji X ,
no mislim da ce Fuji biti bolja opcija za mene , jer ja sam ipak samo amater , hobista .
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji x 100 vs Sonny A6000
« Odgovor #3 poslato: Mart 27, 2017, 07:45:37 posle podne »
Eh da, nekako mi izmace da napomenem... idi na X100s, ... Sve vreme i mislim na njega (i pominjao sam isti senzor kao i kod xpro1... etc). X100 je stariji, iz 2010. godine, i ima 12mp. Sto se tice tehnologije, ona ti je ovde pomalo i nebitna, jer je X100s u svakom pogledu jedinstven i poseban aparat, i kupuje ga onaj kome ciljano odgovara kompakt sa fiksnim objektivom.

Naprosto, to je to... ukoliko ti to treba.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže mdlphoto

  • Član
  • **
  • Poruke: 200
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji x 100 vs Sonny A6000
« Odgovor #4 poslato: Mart 27, 2017, 08:16:13 posle podne »
Da , da , na njega sam mislio , ima 16mpx koliko
sam video , meni vise i ne treba za moje formate i potrebe.
Na amazonu je oko 500 e , na ebay razlicito , mozda nesto manje ,
oko 350 - 450 e , brand new in a box .mislim da sam resio moje dileme  8) hvala za savet
Worst day on fishing is better than excellent day at work . Period .