Autor Tema: Makro objektiv za Canon 450D  (Pročitano 5054 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Makro objektiv za Canon 450D
« poslato: Februar 07, 2017, 11:00:00 posle podne »
Pozdrav Druztvo, uzeo bih neki makro objektiv za navedeni canon 450d .
Naravno nebih da dajem neke velike pare za njega, jer sam pocetnik, a i nemam ih :)
Slikao bih  recimo cvece, nrave, po sumi...
Gledao sam neke recimo ove:
TAMRON 70-300 LD Di A17 macro
i neki sigmu Sigma Lens 70-300 mm APO macro
Cene su im oko 100 evrica
Dali se isplati davati pare za to?

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2017, 11:57:43 posle podne »
Šta planiraš da fotkaš?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2017, 12:44:02 pre podne »
Pa fotkao bi recimo mrave, cvece, bube neke, gustere,travu ,cevec po livadama. Paukove po sumama. Tako te sitne zivotinje.
Mislim hocu da probam. Recimo travu sa jutarnjom rosom.
Takve neke stvari bih pokusao.
Kao sto rekoh nemam neke velike finansijske mogucnosti, a nebih kupio neki objektiv koji mi nebi mnogo toga uradio. Mislim na odnoau od ovog standardnog 18-55 sto imam na njemu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #3 poslato: Februar 08, 2017, 09:00:08 pre podne »
Baci oko na ovu temu >>> http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/literatura/makro-objektiv-vs-tube-vs-closeup-filter/

Problem kod dva gore navedena objektiva jeste to sto oni nemaju 1:1 uvecanje, pa ne spadaju u grupu pravih makro objektiva.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #4 poslato: Februar 08, 2017, 05:32:48 posle podne »
Aha ok. Pogledao sam temu
Moze onda neka preporuka za koji objektiv ? Naravno u jeftinijoj klasi
I gde bih mogao da nadjem polovne? Neki sajt.
Gledao sam na Kupujem Prodajem, al nema neki izbor.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #5 poslato: Februar 08, 2017, 06:23:39 posle podne »
MAcro objektivi su opticki dobri u svakom smislu, tako da kod njih nije bas odomacen termin - jeftinija klasa.

Za Canon ih imas tek nekoliko, i nijedan nije u cenovnom okviru koji ti prizeljkujes. Canon EF-S 60mm f/2,8 bi mozda bio najpristupacniji, i mislim da polovan moze da se nadje za 250 ili 300 evra, zavisno od stanja. Mozda Tamron 90mm ili neka Sigma... ali sve je to u tom okviru cena.

Imas i opciju budzenja, odnosno da nabavis m42 adapter i da kacis neki od starih objektiva koji su iz analognog doba, ali njih je u principu tesko naci, a i kad ih ima... cena im je oko 100 evra.

Zato sam ti i linkovao onu temu, gde ces kompromis pronaci kroz tube ili close up filtere. Ne bih da ti kvarim planove, ali macro je dosta zahtevna grana fotografije, gde ces vrlo brzo spoznati i koliko ti fali svetla. Close up filteri i tube traze malu radnu distancu, pa ce ti smetati i senka koju pravis ti i tvoj fotoaparat, pa je sa te strane macro objektiv ipak najbolje resenje.

Za polovne gledas kupujem prodajem ili oglase na nasem forumu (u dnu pocetne strane foruma)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Maric

  • Junior
  • *
  • Poruke: 24
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #6 poslato: Februar 09, 2017, 12:51:28 pre podne »
A recimo ovaj
Sigma EX 105mm 1:2.8 macro?
I rzlika izmedju njega i Canon EF-S 60mm f/2,8


Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Makro objektiv za Canon 450D
« Odgovor #7 poslato: Februar 09, 2017, 07:07:37 pre podne »
Generalno za tebe, a i uopste... najpristojnije resenje je Canon EF 100mm f/2.8 USM Macro Lens. Medjutim on ce polovan da dodje oko 350 - 400 eura.  Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM je objektiv jednako dobrog kvaliteta kao i pomenuti Canon 100mm, samo sto je kraca zizna daljina i sto nosi EF-S oznaku, sto ga cini neupotrebljivim na fullfrejm Canon dSLR fotoaparatima. Ukratko, glasam za Canon 60mm ukoliko si u mogucnosti i ako ga nadjes.

E sad, kao sto rekoh... svi macro objektivi su odlicni i zadovoljice tvoje potrebe... a narocito kao pocetnika. Mozda bi bilo dobro kada bi naleteo na Sigma 50mm f/2.8 EX DG Macro... a nju sam vidjao po oglasima i za 250. Meni se to staklo jako dopalo.

Ostaju jos:
Tamron SP 90mm f/2.8 Di Macro
Sigma 105mm f/2.8 EX DG Macro

A u poredjenju sa Canon 60mm... sta znam... ako je ocuvana Sigma 105, pazari nju. Mislim, nezahvalno je sad preterano tupiti na ovu temu... nisu bas takva stakla svaki dan po oglasima, ali ih ima. Neces pogresiti ni ovako ni onako.
''Ne moze da svane pre zore''