Autor Tema: Fuji XF 23mm f/2 R WR  (Pročitano 11273 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Fuji XF 23mm f/2 R WR
« poslato: Januar 13, 2017, 11:30:37 pre podne »
Predstavljanje Fuji XF 23 mm f/2 R WR objektiva nije puko obnavljanje već postojeće palete, već njeno dopunjavanje. Da bi ovaj objektiv bio nova iteracija već postojećeg Fuji XF 23 mm f/1.4, on bi ipak morao imati identične oznake sa naglaskom na ’’mark II’’.  Ovo govorim iz razloga što se ponegde ovaj objektiv ponegde pogrešno percipira, pa imam potrebu da na početku teksta odmah i postavim stvari na svoje mesto. Ukratko, ta dva objektiva dele identičnu žižnu daljinu, ali ne i maksimalni otvor blende, što je i osnovni razlog da ga posmatramo iz donekle drugog ugla. Fuji od početka izgradnje svoje X linije potencira prajmove, pa će u odnosu na ukupan broj imati uvek imati blagu prednost u nekom procentu preko polovine. Fuji ima izvanredno pokriven raspon sa prajmovima od 14 do 90mm, pa su buduće korekcije te palete zaista minimalne. Ako se bolje zagledamo u ovaj objektiv, videćemo da je njegovo postojanje zaista logično i sa razlogom. >>> nastavak na blogu


« Poslednja izmena: Januar 13, 2017, 11:35:12 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 23mm f/2 R WR
« Odgovor #1 poslato: Januar 13, 2017, 12:29:29 posle podne »
Po meni su super su ovi mali prezentacioni testovi.
Znatiželjnici ili korisnici Fuji sistema sada imaju gotovo celu paletu opisanu dovoljno detaljno da mogu da naprave pravi izbor.
To je popriličan posao pa zato sve čestitke onom ko se ovog posla prihvatio.

Naravno, sjajno bi bilo kada bi se krenulo i u demistifikaciju objektiva i nekog drugog brenda ( sony-ja npr).
Ako postoji mogućnost, naravno.
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 23mm f/2 R WR
« Odgovor #2 poslato: Januar 13, 2017, 06:01:27 posle podne »
Ovaj objektiv je pravo iznenadjenje za mene, prvo po velicini a drugo po vrhunskoj konstrukciji i po kvalitetu slike. I na kraju zacinjeno odlicnim mikrokontrastom.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 23mm f/2 R WR
« Odgovor #3 poslato: Januar 13, 2017, 07:51:29 posle podne »
Najveci bingo kod njega je taj sto je on ostar i opasno dobro upotrebljiv na f/2, a dalje privrtanje samo jos vise donosi radosti i veselja po pitanju ostrine. Jos kad dodje, 50mm f/2... bice to zaista respektabilna prajm trojka... 23, 35 i 50mm.
.... ovo je samo logican nastavak, jedan u nizu. Jos ako zabodu neki malecki 85mm... zlo i naopako :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže I love deadlines

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Everything happens so much.
    • Pogledaj profil
    • Portfolio
Odg: Fuji XF 23mm f/2 R WR
« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2017, 05:41:46 posle podne »
Ja jedva čekam da nabacim pedeseticu :)

Imam šezdeseticu i dobro me služi, al' pedesetica je pedesetica.