Autor Tema: Canon G10 Vs Canon SX1 IS  (Pročitano 22610 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže KillSomeTime

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« poslato: Februar 23, 2009, 02:33:07 posle podne »
Interesuje me kolika je razlika u kvalitetu slike izmedju ova dva aparata! I sta bi ste Vi uzeli i zasto!?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #1 poslato: Februar 23, 2009, 09:12:14 posle podne »
Uf, ovo je velika dilema, koja vrlo lako moze da postane mala ako se uzme o obzir velicina oba fotoaparata.
Sto se tice kvaliteta fotografije, nisam ih detaljno uporedjivao, G10 sa SX1. Po meni je kvalitet fotografije jako slican, mozda G10 pravi malo manje suma, ali to je moje subjektivno misljenje. Licno bih se pre odlucio za G10 zbog prakticnosti, kvalitetnije telo manjih dimenzija, onda Li-ion baterija u odnosu na AA baterije, nesto je brzi od SX1, ...

Malo sam gledao ovde  http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=1&mo1=624&p1=4231&ma2=1&mo2=629&p2=4303&ph=2  , gde su poredjena ta dva modela, njihove fotke u raznim situacijama. Po ljudima sa D.Versus-a nesto bolju osetljivost pri slabijem svetlu i ostriju fotku pravi Canon SX1 IS.

Ovo je zanimljivo poredjenje, otvoreno za razmisljanje. Na ES-forumu je ranije pokrenuta slicna tema, ali nije zazivela.

Van mreže KillSomeTime

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2009, 12:29:57 pre podne »
Ja sutra kupujem jedan od ova dva a sta ce biti videcemo!! Voleo bi da se jos neko javi!! Sa vise misljenja do prave odluke!

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #3 poslato: Februar 24, 2009, 11:44:32 pre podne »
Iskreno, ni sam ne bih mogao lako da se odlucim... ???

SX 1 IS:
Veci zum, full HD video, pokretni ekran...

G10:
15mpx, manji, laksi, meni i lepsi...

U principu, tesko da se mogu porediti. Ipak su to razliciti aparati, ali kad bih u ovoj situaciji birao(posto imam dSLR) definitivno bih uzeo G10. A da nemam dSLR mislim da bih uzeo SX1. To je moje misljenje, mada razmisli dobro koliko ti je velicina bitna... G10 mozes bez problema nositi svuda sa sobom, dok SX1 nece biti lako staviti u dzep... ;D Papir i olovku u ruke, zapisi prednosti i mane oba, i doci ces do zakljucka koji Ti vise odgovara... :)

PozZ

Van mreže KillSomeTime

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #4 poslato: Februar 25, 2009, 12:56:37 pre podne »
Pao je G10!! Niam mogao da nadjem nigde SX1!!! Mada sam zeleo da ga vidim! Ali na kraju je velicina presudila!

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #5 poslato: Februar 25, 2009, 01:07:34 pre podne »
Cestitke, u zdravlju da ga koristis, i lepe slike nam postavljas... :)

PozZ

Na mreži Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon G10 Vs Canon SX1 IS
« Odgovor #6 poslato: Jul 08, 2013, 09:28:58 posle podne »
iako je stara tema interesuje me da li opada kvalitet samog tijela tj. kompakta, tj. objektiva(uh opet sam zakomplicirao! :( ), jer me najvise interesuje izvlacenje i uvlacenje objektiva kod Canona G10, najvjeroatnije cu uskoro zamijeniti svoj dosta ocuvan Olympus sz 30 mr  za Canon G10(ali vidio sam po slikama na oglasu da je G 10 dosta upotrebljavan i sav izgreban....ali opet nesto razmisljam-G10 je G10? Volio bih cuti vase misljenje....(eh da, nikad necu prezaliti sto sam prodao skoro nov G9, i dan danas mi je krivo!)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L