Autor Tema: Pomoć! Fuji AF  (Pročitano 4535 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« poslato: Novembar 12, 2016, 12:22:26 posle podne »
Prijatelji su me zamolili da im sutra krstenje, treba mi naj bolje  podesavanje za AF bez blica u crkvi (msm da bude sto brzi). Imam Fuji x-e2s, 18-55 f2.8-4.0 i 35mm f2. Hvala


Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Van mreže Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #1 poslato: Novembar 12, 2016, 10:37:51 posle podne »
Druze, udjes 10min ranije u crkvu i napravis par probnih snimaka i podesis aparat prema toj situaciji.
Odkud neko zna sada koliko ce tamo biti svetla tj. koliko ce biti mracno pa da ti ovako napamet kaze kako da podesis aparat...
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #2 poslato: Novembar 13, 2016, 12:09:35 pre podne »
ako si skoro uzeo aparat, ili nisi sve prokužio njegove funkcije, dugmiće.....a trebaš tako brzo/uskoro da fotkas krštenje, najbolje ti je da stavis na  auto mod, i pucaj.....pa poslije krštenja dobro prouci i vjezbaj njegove funkcije, postavke, dugmiće.....ne znam sta drugo napisati... :(
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #3 poslato: Novembar 13, 2016, 12:33:41 pre podne »
Znam sve funkcije, kad upalim af tracking uvek malo kasni kada su deca u pitanju. Meni se pokazao naj brzi na af-s i single point. Ali rekoh ovde ima ljudi koji bolje poznaju fuji pa da cujem savete

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #4 poslato: Novembar 13, 2016, 01:52:27 pre podne »
Ne poznajem fuji ali Argon i Tviti su ti dali resenje. Sad koliko bez blica moze, zavisi od svetla u Crkvi. Napravi snimak u auto modu, procitaj postavke samog aparata pa promisli kako moze najbolje.

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #5 poslato: Novembar 13, 2016, 10:06:02 pre podne »
Hvala na savetima, ovo sa ranijim ulaskom je prava stvar. Jbg zena je pokazivala fotke sa nasih krstenja a ljudi nemaju para pa su me zamolili. Tada sam imao d7100 a sa njim to ide lako. Msm da fuji ne zaostaje po kvalitetu ni malo ali mi se cini da po brzini kasni. A i mozda je to samo subjektivan osecaj.


Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2016, 11:08:01 pre podne »
Ja sam oko 20-ak krsenja slikao sa Fuji Xt1 i nikad nisam koristio tracking, samo single point i predvidjanje, mada to je moj stil fotografisanja, dok sam imao i mkIII isto tako sam fotografisao.
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2016, 11:18:52 pre podne »
Ma msm da ce biti sve ostro. Javljam rezultate večeras. 35mm je brz objektiv a crkva je velika

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2016, 05:13:42 posle podne »




Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #9 poslato: Novembar 14, 2016, 12:15:00 pre podne »
....trebao si nam ostaviti exif, da vidimo koje su postavke, ova prva i nije bas reprezentativna, moglo je ovo bolje, ok, hvatao si spontane trenutke, ali ovo je moglo mnogo bolje, ovaj covjek sa lijeve i desne strane nesto mi bas odvlaci paznju, covjek koji bi trebao biti u fokusu je malo "strešen", fotka mi je malo tamna.Ne znam kakav si sa obradom fotografija, moglo bi se ovo izvuci malo bolje, iako je najbolje da odmah u aparatu bude sve kako treba....ova druga sa djevojcicom bi mogla proci, samo bih ja licno dodao kontrasta i malo posvijetlio.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #10 poslato: Novembar 14, 2016, 07:28:20 pre podne »
Nemam pojma zasto nije ostavio, prebacivao sam sa wifi na telefon. Msm da je bilo ovako:
Af-single point
Ae-multi
Wb-auto
Iso1600
Shadows -1
Ostalo sve po difoltu, i koristio sam film simulation.



Sent from my iPhone7 using Tapatalk

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #11 poslato: Novembar 24, 2016, 09:05:53 pre podne »
Pa exif ne moze da se ocita kad grupises 10 fotki odjednom. Stavljaj jednu po jednu onako kako pise u pravilniku i imacemo exif, a samim tim i saveti ce biti korisniji. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Nenadapple

  • Junior
  • *
  • Poruke: 78
    • Pogledaj profil
Pomoć! Fuji AF
« Odgovor #12 poslato: Novembar 24, 2016, 09:42:12 pre podne »
Nisam znao da se tako koristi jel ja iskljucivo idem preko mobilnog i app Tapatalk. Sledeci put stavljacu po jednu


Sent from my iPhone7 using Tapatalk