Autor Tema: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60  (Pročitano 6053 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dzonitebra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« poslato: Februar 20, 2009, 08:51:04 posle podne »
Pozz svima. U ovom dvoboju interesuje me konkretno koji aparat pravi bolje slike?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #1 poslato: Februar 20, 2009, 08:55:28 posle podne »
Kanondžija te može samo uputiti na IXUS 80 IS. Šalu na stranu, na starom dobrom DIGITALVERSUS-u možeš da vidiš uporedne fotke:

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1&ma1=1&mo1=502&p1=3050&ma2=31&mo2=485&p2=2931&ph=2

Van mreže dzonitebra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #2 poslato: Februar 20, 2009, 09:02:56 posle podne »
Nijanse su u pitanju i zbog toga više bi da kupim Canon ali... interesuje me konkretno koji bi vi kupili i zašto? ;)

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #3 poslato: Februar 20, 2009, 09:55:49 posle podne »
Nisam nikad imao dodira sa malim kompaktnim Nikon digitalnim fotoaparatima, pa o njima ne znam gotovo nista da kazem. Gotovo sam siguran da ce Ixus (bilo koji) praviti manje shuma na fotkama, i ovde na forumu ima dosta zadovoljnih korisnika IXUS-a. Svi su proizvedeni u Japanu, ne kvare se, mali su, brzi, ...

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #4 poslato: Februar 20, 2009, 10:23:32 posle podne »
Ja bih uzeo IXUS... zbog kvaliteta slike, reprodukcije boja, kompaktnog pakovanja i operatinve brzine. A i po navici, posto vec imam jedan :D

Sa druge strane i P60 ima kao prednost manuelna podesavanja - kod IXUSa nema rucne kontrole blende i brzine zatvaraca, vec on to radi sam.

Baterije dal su specificne ili AA nije mnogo bitno posto brzo naucis koliki je njihov kpacitet, tj. koliko mozes da ispucas sa jednim punjenjem.

Ja sam kod Bombardera uzeo IXUS 60/IXY 70 pre nesto vise od 2 godine i nisam imao jedan jedini problem sa aparatom, a napravio sam preko 12000 fotki sa njim.

A vidi i Tvitijeve fotografije u prilog IXUSa...
http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php/topic,469.msg5893.html#new

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #5 poslato: Februar 20, 2009, 10:53:51 posle podne »
Tviti fotka za sve pare  :)

Van mreže dzonitebra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #6 poslato: Februar 21, 2009, 03:29:17 posle podne »
Tviti fotografije su stvarno dobre,dobre ... Generalno koliko sam pročitao svi korisnici Ixusa su prezadovoljni. Canon definitivno pravi bolje slike,a da ne spominjemo kompaktnost... Odluka pada na Canon-če. Pre oko godinu dana sam pazario (ipak) Sony T70 umesto Canon Ixus 860 is i grdno sam se prevario. Svaka slika koju T70 napravi mora da se edit-uje da bi koliko toliko na nešto ličila,masa crvenog...a o vampirima da ne govorim,razočarao sam se prilično... Zna li neko koji Tviti Ixus koristi?

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #7 poslato: Februar 21, 2009, 05:33:33 posle podne »
ako exif info njegovih fotki ne laze, u pitanju je  IXUS 800 IS...

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #8 poslato: Februar 22, 2009, 11:53:47 pre podne »
I ovo je sa Ixusom

http://pcfoto.biz/digitalnifotoaparati/index.php/topic,389.0.html

P60 ima snazniji blic i jedan prioritet, ali je znatno veci po gabaritima (slicno Canonu 7xx).
Ixus je brzi i ima bolju fotku. Nema prioritet ali ima masu drugih stvari koje mozes manualno podesiti. Sa ckh firmwareom ima sve, pa cak i RAW.
« Poslednja izmena: Februar 22, 2009, 12:32:57 posle podne od strane Zarko Silic »

Van mreže dzonitebra

  • Junior
  • *
  • Poruke: 9
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #9 poslato: Februar 22, 2009, 05:29:58 posle podne »
Zarko možeš li mi reći koja su manualna podešavanja na Ixusu i šta je ckh firmware? Pregledavajući masu slika na netu naletih na Nikon-a S700 i S560 koji su po ceni u rangu sa Ixusom. Gledajući fotke koje S700 pravi dolazim do novog dvoboja :(... P60 definitivno otpada.

Van mreže -djole-

  • Član
  • **
  • Poruke: 215
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #10 poslato: Februar 22, 2009, 07:00:24 posle podne »
...u najkracim crtama nema ih :D (blednu i zatvarac uvek kontrolise sam aparat = idiot fazon)

chk odnosno CHDK (ako mislimo na istu stvar) je dodatak/hack za canon kompaktne aparate koji ti omogucava koriscenje raznih opcija koje ince nisu dostupne na toj kalsi aparata... za dalje citanje >>> http://chdk.wikia.com/wiki/CHDK

o malim nikonim ne mogu da komentarisem nisam ih zagledao niti imao bliskih susreta za sada



Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon Ixus 80 is VS Nikon P60
« Odgovor #11 poslato: Februar 23, 2009, 08:59:24 pre podne »
Poneki modeli CHDKom dobiju i Tv mod ili tacnije manualni odabir vremena expoziciije.