Autor Tema: PC setup za Photoshop  (Pročitano 4209 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
PC setup za Photoshop
« poslato: Septembar 23, 2016, 11:05:49 posle podne »
Potrebno mi je par saveta oko hardverske strane i vasa iskustva. :)

Dakle imam komponente, koje su malo zastarele sto se tice danasnjice. Najvise sto radim je masivno obradjivanje raw-ova u Adobe Camera Raw, ali vecini slucajeva dng-a jer mi trenutni setup onemogucava brzi rad sa raw-ovima. Znaci od 400 pa do 2000 fajlova stelovanja i exportovanja.

Problem je u tome sto prilikom saltanja slika, tj prelazenje sa jedne na druge ima dugooo ocitavanje fotke, nakon toga i slajderi isto moraju da se ocitajavaju kako bih mogao da ih stelujem. Uglavnom jesu do po 1-2 sekunde cekanja ali se to nakupi i oduzi rad za kompjuterom, sto mi vec utice na kvalitet vida. Takodje predugacko exportovanje slika, koje traje po 2 sata za 400 fotki.

Trenutni setup je sledeci:
CPU - Intel i3 4330k 3.5ghz
RAM - 8gb
GPU - Intel HD graphics 4600 integrisana
MB - Asus h97-plus
SDD - Kingstone hyper x

Pa ako moze par predloga, sta promeniti :D

p.s. LR mi je jos sporiji za rad, jedino sto mu je exportovanje malooo brze   ???

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #1 poslato: Septembar 23, 2016, 11:40:09 posle podne »
Sta cemo mi s vidom koji radimo po 8 sati dnevno pred ekranom :D

Procesor je generalno ok, neki makar i5 bi bio bolji. Na maticnu makar sredi 4x4 GB, posto vidim da imas 4 slota :D
Integrisana grafa je isto problem, PS a sada i Lr treba grafu da bi radio brze a ti imas integrisanu koja tereti i procesor i ram da bi radila.

arhi, gdje si haha :D

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #2 poslato: Septembar 24, 2016, 11:46:58 pre podne »
Kod ocnog hahahah :D

Razmisljao sam se da odem odmah na i7 6700k s tim sto moram da menjam plocu i mogu da zamenim trenutnu ddr3 za ddr4 ram memoriju, sad ne znam koliko mi znaci hyper threading pomaze u celokupnom ubrzanju.
Trenutno imam 2x4gb, ali meni PS kako gledam u task manger-u uzima samo 4gb iako sam namestio da vuce 6.5gb.

Pozajmio sam Radeon r9 290x grafiku da vidim hoce li biti neke razlike, ali nazalost nista se nije poboljsalo i bio je upaljen GPU acceleration.

Tako da ono, nemam pojma sta uzeti :D

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #3 poslato: Septembar 24, 2016, 12:49:20 posle podne »
Imas li ti 64bitni win?

Van mreže Stefan94

  • Član
  • **
  • Poruke: 130
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #4 poslato: Septembar 24, 2016, 12:59:32 posle podne »
Da da naravno

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #5 poslato: Septembar 24, 2016, 04:11:32 posle podne »
Kupi SSD i koliko god možeš RAM-a. Imam AMD FX6300 na 3.5 GHz i 32 GB DDR3 RAM-a. Otkad sam stavio SSD umesto običnog harda i dodao 16 GB, razlika u brzini je primetna. Nije drastična, ali je primetna.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #6 poslato: Septembar 24, 2016, 05:15:34 posle podne »
Ma da, SSD, max RAMa i obavezno neku graficku da ti ne uzima snagu sa rama i procesora, i to je to. Ne bih ja gurao sad lovu u novu plocu, pre bih kupio neki bolji monitor jer ti je reprodukcija slike najvaznija. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #7 poslato: Septembar 24, 2016, 06:53:31 posle podne »
Pa vec imas SSD disk :)
Napisao je SDD, al posto znamo da takvo sto ne postoji :D onda ostaje da ima SSD

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: PC setup za Photoshop
« Odgovor #8 poslato: Septembar 24, 2016, 07:13:41 posle podne »
zoves arhija zbog 20h dnevno ispred milion monitora ili za savet za hw ... nema za hw pametan savet
 - sto jaci CPU
 - sto vise rama
 - sto brzi diskovi (SSD) za "rad" + sto veci diskovi na nekom raid-u za sigurnost za "storage" + M-DISC za bekap

realno sad mozes na keca da upucas 50keur u desktop masinu za obradu fotki i da svaki evro koji si platio nesto ubrzava .. tako da bez budzeta savet je "sve moze bolje" a dal ce mu cpu znaciti bez diska i dal ce jos rama znaciti bez cpu-a .. bem li ga .. za cca 2keur napravis desktop (bez monitora) koji je "jedva" dovoljan za ozbiljnu obradu fotki .. al vidi prave ljudi pare na masinama od 300eur tako da .. zavisi koliko ti kosta minut
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu