Autor Tema: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53  (Pročitano 6584 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« poslato: Avgust 16, 2016, 11:21:49 pre podne »
kupih pre nekog vremena Vanguard Skyborne 53 od ljube i reko sad kad sam krenuo na more da ga ponesem, zafalila mi jos jedna torba plus taman da imam gde da stavim aparat i laptop ... na cekiranju nikakvih problema oznace mi ranac da moze u avion ... prodju sva cekiranja udjem ja u avionce kad ja tamo a ono medjutim
 - nema teorije da udje ispod sedista (ne moze se ugura ni izmedju sedista a kamoli da stane ispod)
 - nema teorije da udje u ono gornju policu - pri tome je ranac skoro prazan, nece udje nema boga

posle jedno 10min malerisanja i pokusavanja da ja to uguram negde nekako dodju tete uzmu mi ranac i posalju ga dole sa ostalim koferima .. aparat sam izvadio ostavio sa sobom u avionu, laptop je ostao u rancu (i to bez one dodatne torbe, nisam mogao da je nadjem gde sam je stekno kad sam kretao pa sam lap na golo gurno u ranac)..

laptop je preziveo (iako sam video da je ranac 2 puta ispao, jednom sa kolica na pisti drugi put sa one trake ), ranac je preziveo, sve je prezivelo .. samo je bilo malo cimanja i smaranja u samom avionu .. sad, ranac je bio pun "stvari" a ne foto opreme, jedino lomljivo u njemu je bio lap, ne verujem da bi tako bilo da je bio pun stakla, no u svakom slucaju, sve ovo samo da bacim info da

Vanguard Skyborne 53 ne staje u avion, dakle ako idete avionom ovo nije foto ranac za vas!! mora idete sa nekim manjim

ko mu dade ime "skyborn" bem ga u ...

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #1 poslato: Avgust 16, 2016, 03:58:09 posle podne »
Pa ono... rodis mecku na nebu dok ga uguras :D
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #2 poslato: Avgust 16, 2016, 05:42:20 posle podne »
Ma moze u avion, i to da ga stavis pored sebe, samo moras da mu kupis kartu.   ;D
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #3 poslato: Avgust 17, 2016, 02:25:04 pre podne »
ma mozes rodis i krokodila ne moze stane gore nikako, ko sto rekoh, ni prazan :( ..
generalno sam malo zatecen sta da radim za avio varijantu sad, on mi je za to bio ideala, posto ovaj manji sto imam (up-rise 45), sa njim sam putovao ranije i on staje laganeze gore, ali u njega nema de da turim lap pa onda nosim i njega i torbu za lap .. al izgleda mi je to jedino resenje :( .. a da kupujem treci ranac nema sanse :D

sledeca torba koju uzimam za aparat je pajass samo da ubedim nekog da mi donese :D mnooooooooogo su kvalitetne, dobre, prelepe .. a vrlo jeftine
vidi je, da places kako je lepa: https://pajass.com/travelshooter/21-travelshooter-cap-verde.html
staje u nju (probano :D) 5dmk3 + jos jedan objektiv, punjac, dodatne baterije, kartice, folije...


5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #4 poslato: Avgust 17, 2016, 07:51:14 posle podne »
Koliko je to jeftinih konvertibilnih novcanica?

Meni se ova dopala... i to jako
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #5 poslato: Avgust 17, 2016, 10:47:55 posle podne »
imas cene na sajtu, torbe su bedza, ja nisam mogao da verujem, 200-300eur su torbe, pazi koza je da se uplasis kakav kvalitet, ono da spavas sa tasnom, sve je made in .ch, saradjuju sa lokalnim farmerima uzimaju najbolju kozu od lokalnih krava i te fore a cena sitnica .. takva zenska torba, tog kvaliteta bi bila bez problema 1500-2000eur ( znas da znam cene zenskih torbi :D ) i to bez marke, sa markom, znacajno preko, a ovo je ono ipak .ch firma nisu neki papani
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #6 poslato: Avgust 18, 2016, 12:22:34 posle podne »
Ma idi bre... kad si rekao dzabe, prvo mi je palo na pamet 100-120 eura ... pa rekoh da razmislim :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #7 poslato: Avgust 18, 2016, 12:28:33 posle podne »
Ima i Wotancraft i Ona, ko voli taj fazon. Meni nekako hipsterski, morao bih da pustim bradu kad bih kupio ovakvu torbu, a brada me svrbi kad se ne obrijem jedan dan, tako da... ;D

free hint: ko ima osetljivu kožu, sve od Eucerina za brijanje.
« Poslednja izmena: Avgust 18, 2016, 12:30:54 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #8 poslato: Avgust 18, 2016, 12:43:13 posle podne »
Pa pazi, ne mora da se posmatra kao hipsterska varijanta... moze naprosto... kao DOBRA TORBA. Stavise, i ne posmatram je kao cisto fotografsku, jer je fotoaparat tu samo jedan od.... svasta nesto kojesta. Knjiga, tablet, dva telefona... svajcarski nozic, stativ :) ... kljucevi, novcanik.... olovke, trte mrte cudo i karate :)
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #9 poslato: Avgust 18, 2016, 01:03:15 posle podne »
Ma naravno, de gustibus itd. Lično rabim ovo za po gradu, a i dalje.
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #10 poslato: Avgust 18, 2016, 02:15:01 posle podne »
Ima i Wotancraft i Ona, ko voli taj fazon. Meni nekako hipsterski, morao bih da pustim bradu kad bih kupio ovakvu torbu, a brada me svrbi kad se ne obrijem jedan dan, tako da... ;D

pazi meni su te wotan/ona .. cak i neke ove pajass hipsterske, ali ova sto se meni svidja pajass mi je totalno do jaja torba .. odlepio sam kad sam video uzivo, jos taj stari model te torbe izgleda jos malo bolje i posto je prosao sito i reseto izgleda jos ludje ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #11 poslato: Avgust 19, 2016, 09:26:38 posle podne »

Vanguard Skyborne 53 ne staje u avion, dakle ako idete avionom ovo nije foto ranac za vas!! mora idete sa nekim manjim

ko mu dade ime "skyborn" bem ga u ...


Taj SkyBorn je neunistiv, zaista. Nisam video ranac bolje izrade, i Kata moze da mu pozavidi. Velicina 53 je najveca u klasi.
Za model Up-Rise II 48 proizvodjac naglasava da u skladu sa dimenzija rucnog prtljaga koje propisuju aviokompanije. Ali mora selekcija objektiva za put da se pravi :)
Inace, SkyBorn 53 se navodno vise ne proizvodi, a Vanguard nije izbacio dostojnog naslednika te velicine. Clan DarkoPO je okacio svoj na oglas, pa kome treba bas veeeliki i kvaliteta ranac neka uzme dok jos ima da se nadje.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #12 poslato: Avgust 21, 2016, 12:43:21 posle podne »
ma skyborn veliki ubija kako je dobar nema sta, ja sam prezadovoljan sa njim, ali jbg, ne mere u avion, pa reko da podelim sas drustvo, ako neko planira da leti sa njim da ipak uzme nesto manje .... sa up-rise 45 sam isto prezadovoljan i leteh sa njim vec par puta extra ... samo uz njega onda nosim externo laptop torbu pa idem u avio sa torba+ranac umesto samo ranac .. no sta je tu je .. ionako avionom ne nosim toliko objektiva... tako da nije neka frka
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #13 poslato: Avgust 26, 2016, 01:28:36 posle podne »
Ja sam putovao sa Up-rise 48 opusteno ovog leta . . .
Svugde je stajao, od 737-200 do 747-8 . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #14 poslato: Avgust 26, 2016, 02:29:02 posle podne »
Gde si se to smucao...? Pa ni u Srbiji više ne leti 737-200 ;)
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže gorozup

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 262
  • Pol: Muškarac
    • https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #15 poslato: Avgust 26, 2016, 02:40:36 posle podne »
@pericha

.... ja bih rekao Amerika (ovo smucanje :D) ili diljem Afrike  ;D
Canon Rebel T3; EF-S 18-55mm IS STM; EF-S 10-18mm IS STM; EF 50mm f/1.8 STM; Yongnuo YN568 EX II

https://www.flickr.com/photos/132587832@N02/

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #16 poslato: Avgust 26, 2016, 02:45:27 posle podne »
Sto je najgore, leti . . .
XD
Isao sam za Milano Air Serbiom, ka tamo a319, ka nazad b732 . . .
:O
Za SAD: a319, b748, a u povratku a330 i a319 . . .
Kupio kartu za a380 u povratku, ali su prebukirali let, pa su me prebacili na SWISS, uz naknadu. ^_^
A, taj b732 koriste za charter. Moji matorci stalno lete njime na more jer turisticke agencije iznamljuju. To se zove Avio Let sada, cini mi se, a ima b732 i par onih starih b733 . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2072
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #17 poslato: Avgust 26, 2016, 03:23:23 posle podne »
Aviolet koristi 737-300, a 737-200 je bio od Aviogenexa koji je poslednji put leteo 2014.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: muke avionske iliti ako putujete avionom nemojte nositi Vanguard Skyborne 53
« Odgovor #18 poslato: Avgust 26, 2016, 06:50:29 posle podne »
Znam da je bio Aviogenexov.
Jebem li ga, mozda i nije bio 200 . . .
Znam samo da sam se smorio kad je dosao . . .
LOL
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m