Autor Tema: monitor problem  (Pročitano 3512 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
monitor problem
« poslato: Jul 11, 2016, 01:34:20 posle podne »
Xex, evo pojavila mi se uz desnu ivicu neka blago tamnija pruga. Ne primećuje se uvek, već samo kad je jednobojna pozadina.
Zašto imam osećaj da je prošlo tačno 36 meseci od kad sam ga kupio :)
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: monitor problem
« Odgovor #1 poslato: Jul 11, 2016, 02:17:42 posle podne »
meni ovo deluje kao vlaga
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: monitor problem
« Odgovor #2 poslato: Jul 11, 2016, 08:02:41 posle podne »
Već nedelju dana je tu. Misliš da probam da ga malo isušujem sa usisivačem? :)
Vidi se samo kad je kontast ispod 50 %, preko toga je čista bela.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: monitor problem
« Odgovor #3 poslato: Jul 12, 2016, 02:28:22 posle podne »
ne znam napamet, nikad to nisam video uzivo tako da ti kazem sigurno sta je ... ali znas kako izgleda to imas plasticni providni difuzor debljine oko 5mm koji ono sto dolazi ozdo ili ozdo+ozgo razvlaci preko celog ekrana, preko njega beli difuzor (folija, 0.1-0.2mm) koja onda zamuti to sto dolazi sa plasticnog difuzora i preko folije ide sam lcd panel i onda preko panela ide polarizaciona folija.... ovo deluje kao da je nastao prostor izmedju belog difuzora i lcd-a ... tako deluje, sta je stvarno pojma nemam .. vidis kako ide polukruzno i dole i gore .. da je "ravno" pretpostavio bi da je jedna od ledica u backlight-u izgubila snagu i nije iste jacine kao ostale (ako je led backlight) ili da je cfl pri kraju pa je zacrnio (u slucaju cfl backlighta) .. ali ovako zaobljeno, deluje kao da je usla vlaga izmedju lcd panela i belog difuzora .. ili da je recimo taj deo monitora nesto pregrejalo pa da se bela folija "skupila" mada ne vidi sta bi moglo da pregreje desni deo monitora tu nema nista osim ladnog panela.. elektronika je u dnu i u sredini
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: monitor problem
« Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2016, 02:29:13 posle podne »
da ti ne tuce strafta sunca po tom cosku monitora po ledjima mozda kroz prozor?
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: monitor problem
« Odgovor #5 poslato: Jul 12, 2016, 05:24:22 posle podne »
I meni je prvo palo na pamet da se nesto poremetilo u tom sloju koji rasipa svetlo, ali mi nije jasno.  Izgleda kao da se menja u zavisnosti od toga koliko dugo monitor radi. Na samom startu se vidi najjače, a kasnije je malo slabije primetno. Probao sam za svaki slučaj i drugu grafu i drugi kabl, isto je.

Nikakvo sunce ne tuče ni napred ni od pozadi u monitor, niti ima šta toplo u tom delu.

Upravo pokusavam da nadjem koja vrsta pozadinskog je tačno kod ovog monitora. Jeste LED, samo me zanima raspored. TFTcentral kaže da je LG.Display LM238WF1-SLA3 AH-IPS panel u pitanju.Doduše, nije mi baš jasno kako će mi to pomoći :) jer ne liči na to da je oslabila LEDica. Suviše je neobičnog oblika ova traka za tako nešto.

http://www.tftcentral.co.uk/reviews/dell_p2414h.htm


« Poslednja izmena: Jul 12, 2016, 05:26:14 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D