Autor Tema: GODOX proizvodi  (Pročitano 16128 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
GODOX proizvodi
« poslato: Maj 20, 2016, 10:32:41 posle podne »
Godox Propac PB960

’’Koga zmija ujede i guštera se plaši’’ - glasi stara poslovica, a ko je u sred posla ostao bez baterija za blic, znaće na šta mislim. Godox Propac PB960 je proizvod koji sprečava da u bitnom trenutku ostanete uskraćeni za izvor napajanja i to na vrlo jednostavan način. Ovaj model se jednostavno zakači na kaiš od pantalona (ili na traku za nošenje preko ramena), i u stanju je da istovremeno puni dva blica i da obezbedi autonomiju rada od 1800 snimaka (primera radi Canon 580EX II na punoj snazi) . Idealan je za fotoreportere, fotografisanje venčanja i uopšte za sve događaje koji iziskuju veliki broj fotografija u kontinuitetu, bez bojazni da će tokom zamene baterija propustiti bitan trenutak.>>> nastavak na blogu


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #1 poslato: Maj 21, 2016, 01:02:18 pre podne »
ne samo da doticni uredjaji (ja imam neki drugi ali ista prica) daju trajnije napajanje blicu, posto ulaze sa 12V u blic umesto sa 6V koliko standardne 4 baterije daju (tj 4.8V u slucaju punjivih) punjenje blica je takodje brze tako da moze brze da se skljoca .. ono sto je problem na koji mora da se obrati paznja, ja jos nisam video blic (posebno ne original canon i original nikon) koji mogu trajno da rade sa max brzinom koju nude externa napajanja, vrlo brzo se pregreju... neki od toga crknu (razni klonovi, par losih serija nikon bliceva..) a vecina se samo ugasi i nece da radi narednih 15tak min dok se ne ohlade... tako da ako radite sa externim napajanjem, nemojte bas da jurite fps koji moze da se izvede :D ako nije neophodno .. ili koristite 2 blica pa kad se jedan pregreje zamenite ga svezim :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #2 poslato: Maj 21, 2016, 11:55:49 pre podne »
svako resenje stvara nove probleme ;)

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #3 poslato: Maj 21, 2016, 11:57:20 pre podne »
Makro fotografija nije oblast u kojoj se najbolje snalazim, ali moram priznati da mi je dosta puta zatrebao close up snimak, a da je osvetljenje bila prepreka. Nekad vam treba senka, a nekad je to ono što najviše smeta, a nikome ne treba fotografija sa pregorelim delovima. Zato sam sa nestrpljenjem iščekivao da se upoznam sa Godox Macro Ring Flash ML-150 modelom. Cena je više nego pristupačna, pa je ostalo samo da vidim koliko je upotrebljiv. >>> nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #4 poslato: Maj 21, 2016, 09:16:38 posle podne »
115 eura vise nego pristupacna cijena?! Ja mislio sad ce pisati 50-ak eura, pa ajde.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2016, 02:04:49 pre podne »
115 eura vise nego pristupacna cijena?! Ja mislio sad ce pisati 50-ak eura, pa ajde.

za 50 eur mozes da uzmes samo najjeftinijeg kineza sa uzasnim ledicama sa CRI ispod 70 :(, 115eur za ovaj device je mega dobra cena! najjeftiniji yongnuo ring flash ti je 100$ na bleju (+ shipping + carina + nemas garanciju) tako da je ovo pun pogodak kome treba ring flash
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #6 poslato: Maj 26, 2016, 06:11:01 posle podne »
Već duže vremena smo u prilici da nabavimo alternativna rešenja Canon, Nikon ili Sony blicevima, koji su po kvalitetu izrade solidno uporedivi, a po izlaznom rezultatu i opcijama više nego zadovoljavajući. Jedan od takvih brendova je i Godox, koji u ponudi ima zanimljive bliceva poput modela Godox V860 II. Pomenuti model se pojavljuje u tri varijante,  Godox V860 II C (Canon), N (Nikon) ili S (Sony). >>> nastavak na blogu

''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže milic1973

  • Junior
  • *
  • Poruke: 66
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #7 poslato: April 14, 2017, 06:30:46 posle podne »
http://flashhavoc.com/flashpoint-zoom-mini-r2-ttl-for-fuji-released/

pored nissin-a i meni nezanimljivog i pomalo precenjenog (po broju novcanica koje treba izbrojati) metz-a M400 a bogami i 44 AF2, jos jedna nadam se dobra alternativa za fuji ali i oly/pana korisnike. dosta je onih koji su vec zadovoljni koriscenjem TT i V serija godox bliceva,pa se zato kazem nadam, da ce i ova mini serija biti isto tako dobra u odnosu na ulozeno/dobijeno.
cena, preorder at adorama 85$.

takodje ce izaci i X1 transmiter a planiraju i noviji X2.
sta reci osim bravo za godox

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #8 poslato: April 15, 2017, 09:30:44 posle podne »
Godox V860 II deluje i više nego interesantno, naročito meni koji blic ne koristim tako često i intenzivno, pa mi je 400-500 evra za Canon baš skupa zabava. Mislim da bi sa ovim zamenskim modelom  mogao sasvim pristojno da prođem, i što se tiče kvaliteta, a još više cenovno. Ako je neko od forumaša bio u prilici da koristi ovaj brend ne bi bilo zgoreg da ovde podeli neka svoja iskustva :)

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #9 poslato: April 15, 2017, 10:12:25 posle podne »
Pre sam za TT685 model, ne vidim potrebu za li-ion baterijom u blicu. Za cenu jedne rezervne mozes 3 seta eneloopa da uzmes... A v860 je osetno skuplji od tt685 modela, a sem baterije mislim da nema neke razlike izmedju njih. Nemam neko veliko iskustvo ali ono sto sam probao mi deluje solidno
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art

Van mreže Ivan

  • Član
  • **
  • Poruke: 229
  • Pol: Muškarac
  • Ivan Radić
    • 126512331@N06
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #10 poslato: April 15, 2017, 10:32:32 posle podne »
@MladenD
Pa stoji ta tvoja konstatacija, mada Li-Ion baterija daje tri puta više bljeska na punoj snazi od standardnih, i brže obnavljanje od 1,5 sekundu (makar prema specifikacijama). Čini se da oba modela imaju svojih za i protiv. Uostalom uvek je to tako, pa svako prema nekim svojim potrebama odlučuje i bira.

Van mreže MladenD

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 251
  • Pol: Muškarac
    • mladjad
    • Pogledaj profil
Odg: GODOX proizvodi
« Odgovor #11 poslato: April 15, 2017, 10:33:59 posle podne »
Googlaj malo, postoje problemi sa tim modelima sa li-ion baterijama, i nije bas sve kao u specifikacijama... Ne mogu da ti dam link jer sam odavno citao, ali trazi review tog modela i naci ces
Canon 5D mark IV, 8-15L f4, 16-35L f4 IS, 24-70L 2.8 II, 70-200L 2.8 IS II, 35L 1.4 II, 100L IS Macro, 135L f2, 85L 1.2 II, Sigma 50mm art