Autor Tema: A7II  (Pročitano 2981 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
A7II
« poslato: Maj 07, 2016, 06:54:21 pre podne »
igrao sam se juce ceo dan sa A7II sa 24-70 sony objektivom (F4) i moram priznati da sam vrlo razocaran ... dan je bio suncan, svetla vise nego dovoljno, doduse jake ostre senke veci deo dana, reka, muzej, terasa .. u idealnim situacijama fokus je radio ok, ali tamo gde sam imao backlight fokus je bio uzasno spor u poredjenju sa 5dmk3, bio je skoro u rangu sa 50D!!! unutra u kafani, ne zadimljeno, malo uguseno svetlo ali i dalje vise nego dovoljno svetla sa suncanog zida, 50D tu nema problem da fokusira uber brzo, 5Dmk3 fokusira u nanosekundi, A7II je bio primetno sporiji od 50D, neuporediv sa 5Dmk3 .. mnogo mi se svideo interface (mnogo tockica i slicno), nisam mnogo butao po software-u da ne poremetim coveku nesto posto je on sve vreme plakao kako je nezadovoljan jer je software na aparatu mnogo komplikovan pa nisam ja hteo da doprinesem da mu jos nesto promenim :D, ono pokazao sam mu par sitnica koje nije uspeo sam da provali kako ali sve u svemu ne mogu da pricam o samom software-u, evf-u i slicno ali sam napravio 10tak odlicnih fotki (valjda cu ih dobiti na mail ovih dana pa cu ih podeliti sas vas), tj bar su delovale odlicno na njegovom odlicnom ekranu sve i pri vrlo jakom suncu....no vrlo sam nezadovoljan kako mu radi AF, za slikanje deteta mislim da mi je 50D brzi i precizniji AF od ovog A7II, sa adapterom kontam da bi bilo jos 10000x gore :(

5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Drezik

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
    • drezik
    • Pogledaj profil
Odg: A7II
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2016, 08:22:14 pre podne »
A taman sam hteo da pitam da li neko ima iskustva sa a7ii serijom :)

Hvala na previewu:)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: A7II
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2016, 08:43:14 pre podne »
Sto se tice softvera, menija i intuitivnosti tu je Canon apsolutno na prvom mestu... pa duboka provalija iza. To je naravno licni utisak, a bice ti mozda cudno ako konstatujem da je Sony odmah na drugom mestu. Naprosto, poredjano je po nekoj logici.

Na nikona se nikada nisam navikao, necu, nemam nameru a na svu srecu ni potrebu. Olympus je katastrofa takodje. Ni fuji ne briljira, stavise... ume da ubaci neku opciju tamo gde joj nije mesto, pa primera radi Xpro2 voli teglu sa dzemom da drzi u kutiji sa alatom. Svi oni imaju neke nelogicnosti... ali se generalno, naviknes, pa to prolazi i funkcionise. Ne ronda se po menijima stalno, uglavnom svi imaju programabiline tastere, pa je sve na izvolte.
Generalno, ja u meni Fujija ulazim samo kad treba da formatiram karticu.

Sto se tice autofokusa, taj 24-70 meni ide na jetru... tako da je moguce da takav utisak nosis zbog njega. Da bi stekao neki kompletan utisak, morao bi da izmenjas nekoliko objektiva pa da vidis sta i kako. Sa druge strane, AF na milcevima jos nije dostigao AF na dSLR i to je fakat, ali isto tako stoji i da je AF na milcevima daleko od neupotrebljivog.
I tu je stvar navike i iskustva, pa posle nekog vremena pocinjes da dobijas sve bolje rezultate i uvidjas da je uglavnom problem u tebi a ne u aparatu. A da se moze isprovocirati Fail na milcu... moze. Kada znas, mozes svaki aparat na ovom svetu naterati da klekne.
Adapteri su protivrpirodni blud. To je tacka kod koje Sony prestajem da nazivam pravim imenom, i pocinjem da trosim termin - polufabrikat.

Uglavnom, rekao bih da je sve stvar navike, iskustva i izbora prave kombinacije aparat/objektiv.
« Poslednja izmena: Maj 07, 2016, 08:52:32 pre podne od strane Zoran Rodic »
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: A7II
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2016, 10:03:33 pre podne »
pazi vlasnik tog aparata ima sedamdesetak godina, tako da to sto je njemu sw "komplikovan" nista ne znaci, a meni je trebalo par sekundi da nadjem sve sto mi je trebalo (fokus napred, manuelni mod, blenda, expozicija) ... svidelo mi se sto ima EV tockic gore :D  ..

za AF, bem li ga, covek ima samo taj 24-70 sony sa sobom na aparatu (mozda u swici ima jos neki ne znam, nisam ulazio u pricu samo sam oteo aparat malo da fotkam :D da ga probam), ali vidi, ako mu je na 24-70 AF los, na cemu nije? pritom kazem lep dan, mnogo svetla ... pazi kad uvati fokus precizan je full nema sta (mada na F4 to i nije bas tako tesko), ali je spor, u poredjenju sa 5dmk3 je bas bas spor... i ono sto mi je cudno, aparat uopste nije tih (znam da ima i neki poseban tihi mod ali to nisam probo, probacu danas) ... za "neupotrebljiv" ne bi to rekao, aparat je vise nego upotrebljiv, svakako bi ga radije posedovao od mog 50d :D tu nema dileme, al da je brz AF, nije :( ... (da brzi je od nex-a ili nekih kompakta koje sam probavao, brzi je i od mog telefona al.. od dslr-a nije iako ima milion tacaka, obe vrste fokusa, nativno staklo... ) .... e sad, "to nativno staklo nije ..." za te pare, ne zanima me uopste :D ja o tom aparatu vise ne razmisljam to je moj zakljucak :D
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu