Autor Tema: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)  (Pročitano 7252 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« poslato: Maj 07, 2016, 12:43:26 pre podne »
Plamen se diže, a iskra sipa... Praznik rada, voda, vatra, i prvomajski beg u prirodu :)
« Poslednja izmena: Maj 07, 2016, 12:44:33 pre podne od strane BugA »
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #1 poslato: Maj 07, 2016, 12:44:03 pre podne »
...
« Poslednja izmena: Maj 07, 2016, 12:46:29 pre podne od strane BugA »
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #2 poslato: Maj 08, 2016, 01:03:05 posle podne »
Al' je vama bio dobro! A ima i dobrih slika.
Jednio ne razumem poslednju sliku u smislu teme.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #3 poslato: Maj 08, 2016, 04:48:13 posle podne »
Hvala pericha, jest` bilo dobro, kao uvek kad prilike dozvole da se skupi staro društvo :)

Pa... na poslednjoj se zapravo vidi i voda, tj. Borsko jezero :D Šalu na stranu, mi smo bili kraj potoka, u šumici nešto dalje od samog jezera, a poslednja slika je nastala u toku šetnje oko jezera, na kraju večeri.

Sad razmišljam, baš smo mogli da napravimo jednu pa i mi da se uglavimo u kadar... :P Drugi put :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #4 poslato: Maj 08, 2016, 08:06:29 posle podne »
Odlicne slike,stvarno lepe..najbolja br,12..kul carape ;)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2016, 01:32:09 pre podne »
Ček polako. Nisu baš odlične :) Generalno zanimljivo druženje. Nisamo videli roštilj i gitare. Ima potencijala i zanimljivih momenata na više slika. Probaj za par nedelja da pogleadaš ponovo ove fotke, pa razmisli šta si mogao drugačije da uradiš da bi one ispale drugačije i efektnije. Nemoj preterivati. Uoči 2-3 ključne ideje, i sledeći put probaj da ih realizuješ.

Ovde noćne su baš čiste za tako mali senzor. Dobro si odradio.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2016, 02:12:50 pre podne »
Odlicne slike,stvarno lepe..najbolja br,12..kul carape ;)
Haha  ;D, hvala, pa da, čarap(k)e su morale da prođu tretman sušenja, obzirom da su mi noge već bile mokre a da još nismo valjano ni stigli na mesto na koje smo se namerili - dan i noć pre toga je padala kiša, kao dodatak na uobičajenu jutarnju rosu... Motiv me je malo podsetio na one (već izlizane) slike sa mora, gde se vide gole noge na plaži, a more u pozadini... E ovo je neka domaća verzija :P
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2016, 02:20:19 pre podne »
Ček polako. Nisu baš odlične :) Generalno zanimljivo druženje. Nisamo videli roštilj i gitare. Ima potencijala i zanimljivih momenata na više slika. Probaj za par nedelja da pogleadaš ponovo ove fotke, pa razmisli šta si mogao drugačije da uradiš da bi one ispale drugačije i efektnije. Nemoj preterivati. Uoči 2-3 ključne ideje, i sledeći put probaj da ih realizuješ.

Ovde noćne su baš čiste za tako mali senzor. Dobro si odradio.

Hvala, roštilj se (svaki put) brzo pojeo  ;D, a gitara je ovom prilikom izostala, na našu veliku žalost.

E sad, mene interesuje na šta bi ti konkretno sugerisao, jer sigurno na slike ne gledamo istim očima - ja velikim delom proživljavam situaciju kad gledam (svaku svoju) sliku, i to mnogo utiče na moj doživljaj iste. Toga sam vrlo svestan (i sumnjam da će intenzitet emocija bitno opasti za par nedelja), pa me zanima kako to vama sa strane izgleda.

A slike ću gledati još sigurno, kao što uvek i radim, samo da mi ne promakne nešto bitno/interesantno što ti/vi možda već vidite. A možda i postoji razlog (ili ja mislim ''razlog'') što je nešto tako kako jeste, a što se zapravo moglo rešiti na drugačiji način, a da ja toga nisam svestan, pa diskusija i tu pomogne, da se nauči nešto novo iz tuđeg iskustva.

Inače, ja obično svaku sliku posmatram kao celinu za sebe, pa i tu može biti problem pristupa, ako ih neko sve gleda kao deo jedne usko povezane teme/priče, onda zaista opšti utisak može biti prilično prenatrpan/haotičan, bez jasne vizije ili isticanja ideje vodilje. Kažem, meni celu priču prožima emocija koja sve to objedinjuje/povezuje, i zato vi možete biti mnogo merodavniji kako to zapravo izgleda sa strane, sa distance pukog posmatrača.

A za senzor i čistoću slika, pa recimo da se trudim da što bolje upoznam prednosti i mane svoje (nazovi) opreme, i da živim sa kompromisima... i da su ovde predstavljeni samo neki uspeliji pokušaji ;)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2016, 08:22:44 posle podne »
Ма јел био неки карабин да се одбраните од залуталог телета или срндаћа....
Завидим Вам, док сам ловио овако сам сваког викенда проводио време....

Van mreže marelli

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 309
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2016, 09:55:27 posle podne »
dobro ste se zeezalm gore, kad je kod nas dole bilo krs vreme ...

mislim da je ovo bio prvi praznik koji nije proslavljen onako kako se slavio unazad ...

ni vreme nije posluzilo radnicku klasu kako treba ...
Nikon D3100
Nikon D7000
Samsung NX1000
Canon PowerShot G15

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2016, 11:06:00 posle podne »
Ма јел био неки карабин да се одбраните од залуталог телета или срндаћа....
Завидим Вам, док сам ловио овако сам сваког викенда проводио време....

Bila sekira, sa gvozdenom drškom... da pucamo ako zatreba  ;D Nego mi smo miroljubivi, pre bi svi završili na pivu, ili domaćoj rakijici, šta već šumski živalj preferira :P
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže BugA

  • Član
  • **
  • Poruke: 238
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2016, 11:19:50 posle podne »
dobro ste se zeezalm gore, kad je kod nas dole bilo krs vreme ...

mislim da je ovo bio prvi praznik koji nije proslavljen onako kako se slavio unazad ...

ni vreme nije posluzilo radnicku klasu kako treba ...

Nama je vreme baš izašlo u susret, da ne kažem - ispoštovalo nas je :) Mi planirali da odemo u subotu rano (30. april), za tad je kao postojala mogućnost da neće biti kiše, da prespavamo, pa kako bilo, eventualno da ostanemo i prvog da noćimo, ako se prevari vreme pa ne bude padavina.

Četvrtak i petak potop, belog dana nismo videli, već smo bili spremili i rezervnu varijantu, međutim, u subotu nas je od ranog jutra ogrejalo sunce, i celog dana je bilo pretežno vedro, boljem se nismo mogli ni nadati. Lokaciju smo napustili prvog oko podneva, i tek je nešto kasnije počelo kišiti, tako da, kako smo se pribojavali, prošli smo odlično ^-^

Žao mi je što je vama vreme pokvarilo proslavu, ali biće valjda bolje sledeće godine, taman malo da se odmorite i još više naoštrite :)
Canon PowerShot G7 X, S120
Manfrotto MKC3-H01

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Praznik rada, voda i vatra (Borsko jezero)
« Odgovor #12 poslato: Maj 10, 2016, 02:25:37 pre podne »
Npr. ovu osobu koja puši u mraku si mogao malo dramatičnije da kadriraš. Logorska vatra, noćna je OK, ali dnevna onako. Može se reći da je nekako fragmentirano  - vatra na jednoj slici, na drugoj delovi auta i šatora. Konačno, nije ispalo dovoljno efektno. Tebi su sve te scene u glavi, ali nama nisu pa nemamo baš neki utisak o tom logoru.

Isto tako i sa gajbama koje se hlade. Niti vidimo jasno šta je unutra - flašice piva, kokakole ili nečeg trećeg. Vidi se puno plastičnih kablova (?) gomila krša i flaša u pozadini. Fotka bi trebalo da izazove u tebi želju konzumacije za nečim, koju ja nemam  dok je gledam :)

Portrete si dobro podesio, al opet ti je kadar malko promašen, a na ovoj drugoj je nesrećno uleteo žar od cigare pravo u zenicu oka :) Nisam koristio skoro taj Canon, pa ne bih da te previše ocrnim, jer stvarno ne znam šta se tačno vidi kroz tražilo, a uvek ostaje i pitanje koliko je bilo vremena i snage da nameštaš ljude i situacije dok ste na "odmoru".

Sve u svemu nije loše. Kvalitetno je obrađeno, dobre su boje i oštrina, vidi se da si upoznao aparat. Iscimaj se sledeći put još malo oko kadrova i motiva. Dosta je jedna ili dve extra fotke u ovoj seriji da promene utisak, inače ostaje samo lepa uspomena koju će retko ko od nas hteti ponovo da pogleda. I nemoj ovo sve da primaš direktno k umu, jer ja nisam bio tamo i nisam upoznat sa okolnostima, tako da samo pretpostavljam da je bilo uslova za bolju realizaciju i bacam ti hejt  >:D, a jedino ti znaš kako je bilo tamo. Od ovoga što sam naškrabao, ti razmisli, profiltriraj i iskoristi šta možeš.
« Poslednja izmena: Maj 10, 2016, 02:29:46 pre podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D