Autor Tema: ram od bicikla okupan suncem  (Pročitano 2727 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
ram od bicikla okupan suncem
« poslato: Mart 22, 2016, 11:27:52 pre podne »
.

Van mreže bobanf

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 558
    • bgd.boban
    • Pogledaj profil
Odg: ram od bicikla okupan suncem
« Odgovor #1 poslato: Mart 23, 2016, 09:40:09 pre podne »
Nije dobra kompozicija i pozadina. Nesto je previse odseceno, smeta ova korpa iz samoposluge, doduse ne koliko kontejneri i stubovi, takodje. Naslov ne vadi sliku.

Dobro je svetlo, obrada je super.

Probaj da ovo razradis ako imas prilike. Nasloni bajs na neku tarabu,  staru stolicu, drvo, odguraj pred neku staru prodavnicu,malo zamuti ili izmeni pozadinu, izdvoj detalje tipa guvernal+korpa sa cvecem i sl, celina itd. Ovo je motiv koji mozes na mnogo nacina da uslikas i izaberes najbolji snimak.

Naravno, plus lepa devojka u vintage haljinici... :)


 
« Poslednja izmena: Mart 23, 2016, 09:41:20 pre podne od strane bobanf »

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: ram od bicikla okupan suncem
« Odgovor #2 poslato: Mart 23, 2016, 05:16:29 posle podne »
hvala na komentaru :)

mozda dugujem objasnjenje, naime radi se o strogom centru grada koji je uzasno zapusten, sa leve strane kadra nazire se razlupani i tako ostavljeni A frame za reklame na napustenoj autobuskoj stanici, djubre na sve strane, a u svom tom haosu koji me podseca na roman  UBIK Philip K. Dick-a nalazi se lancem zavezan za stub ram od bicikla ( tako da nema pomeranja ), koji se sa tom korpom i cvecem opire haosu oko sebe.

stub i kontejnere kao i polupani frejm sa leve strane sam ovaj put namerno ostavio, a fotku sam postavio u sekciju urbana fotografija bas iz tog razloga i meni je cela ta atmosfera u tom haosu izgledala pomalo nestvarno pa sam je uhvatio okom kamere.

da mogao sam napraviti fotku sa cvecem i drugacijim kadrom ali bih je verovatno premestio tada u temu priroda, a ne u urbana fotografija.

u svakom slucaju hvala na komentaru, a mozda cu postaviti fotku koja je malo udaljena kako bi se jasno videla destrukcija na delu, mada meni ovako izgleda ok.

« Poslednja izmena: Mart 23, 2016, 05:17:40 posle podne od strane c0re »

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Re: ram od bicikla okupan suncem
« Odgovor #3 poslato: Mart 23, 2016, 05:21:35 posle podne »
Expozicija ti nije dobra, previse je preeksponorana. U crnobeloj bi mozda bila bolja...emotivnija
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: ram od bicikla okupan suncem
« Odgovor #4 poslato: Mart 23, 2016, 06:41:09 posle podne »
dalibort82 razmisljao sam o crno beloj varijanti, ali svetlo, glow i boja cveca je puno izrazenija u color varijanti, tako da sam ovaj put ostao u dreamy color varijanti :)

evo jos jedna varijanta iz malo vece daljine jedino zbog poredjenja - moj favorit je gro plan :)
« Poslednja izmena: Mart 23, 2016, 06:43:52 posle podne od strane c0re »

Van mreže I love deadlines

  • Član
  • **
  • Poruke: 107
  • Everything happens so much.
    • Pogledaj profil
    • Portfolio
ram od bicikla okupan suncem
« Odgovor #5 poslato: Mart 28, 2016, 08:54:24 posle podne »
Širi kadar je mnogo bolji, baš zbog konteksta