Autor Tema: Selfie - trend kao društveni poremećaj  (Pročitano 4824 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Selfie - trend kao društveni poremećaj
« poslato: Mart 19, 2016, 10:41:21 posle podne »
Kada pomenemo ‘’selfie’’, prvo što nam pada na pamet jeste fotografija. A kako je ovo blog koji se bavi fotografijom, sasvim je logično da i ovaj fenomen dobije svoju zasebnu temu. Nezavisno od toga da li neko bavi pisanjem na temu fotografije, ili naprosto proširuje svoje znanje iz te oblasti… obično nas takva namera odvede u smeru neke od srodnih umetničkih grana, poput slikarstva ili kinematografije. Ne tako retko, primorani smo da se dotaknemo fizike i matematike, kako bi bolje razumeli  optiku ili način na koji fotoaparat funkcioniše. Međutim, ovaj put sam morao da se dohvatim psihologije, koja ovaj fenomen znatno više obrađuje nego što to fotografija kao umetnost čini.

Inspiraciju za ovu temu sam dobio pre neko veče u pozorištu, kada sam uočio nekoliko nepovezanih grupa ljudi koji su pravili grupne selfije, pre početka predstave. Osim njih samih, bilo je bitno uhvatiti u kadru i samu pozornicu iza njihovih leđa, a po završetku predstave i glumce koji se klanjaju publici i zahvaljuju na aplauzu. Sasvim je izvesno da su sve te fotografije završile na društvenim mrežama, a ja sam se eto… prvi put ozbiljno zapitao, odakle uopšte ta želja da svima pošalješ poruku: ‘’Gle, evo me u pozorištu’’. >>> nastavak na blogu




Robert Cornelius - pionir fotografije, ali bez dijagnoze
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže hellenic

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 389
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #1 poslato: Mart 20, 2016, 08:58:46 posle podne »
Bas dobar clanak Zorane!!!
Smatram da sam problem lezi u nekontrolisanom upotrebljavanju facebook-a, ili jos stroze u samom njegovom postojanju.

Sam taj facebook je za mene obicno zlo gde pojedini mali ljudi pokusavaju da naprave velike senke.
``Ultimately, simplicity is the goal in every art, and achieving simplicity is on of hardest thing to do. Yes, it`s easily the most essential``-  Pete Turner

`` I didn`t write rools - why should I follow dem?`` - W. Eugene Smith

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2016, 10:24:35 pre podne »
Odlican tekst!
Treba deliti dalje . . .
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1799
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #5 poslato: April 29, 2016, 02:31:07 posle podne »
Nekada je postojao termin "Izgubljena generacija", ali je vazio za ratne generacije, ciji smo svi djelimicno "clanovi". Ali ove nove, posleratne (mislim na rodjene posle '95) su takodje "izgubljene", samo, cini mi se, jos gore...

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2016, 05:38:36 posle podne »
Srušio spomenik u Lisabonu pokušavajući da napravi selfi
Citat
Ove nedelje jedan mladić je uništio spomenik portugalskog kralja podignut u 19. veku. Spomenik je bio smešten na ulazu železničke stanice Rossio u Portugaliji, a neimenovani 24-godišnjak popeo se do spomenika, kako bi snimio selfi s kraljem. Međutim, tom prilikom ga je srušio i potpuno uništio.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Petko30

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 368
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2016, 08:00:20 posle podne »
Тековина садашњости. Најбржи начин да фотографију одмах проследи на интернет. Све ће бити заступљеније јер и мобилни уређаји добијају све моћније камере. А то што се млади удаљавају од образовања да схвате шта је фотографија, и шта фотографију чини фотографијом, то се не може спречити. Свако време своје бреме.

Van mreže Fibonacci

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 767
  • Pol: Muškarac
    • 130430046@N02
    • Pogledaj profil
Odg: Selfie - trend kao društveni poremećaj
« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2016, 01:18:22 pre podne »
http://bokeh.digitalrev.com/article/selfie-taking-tourist-destroys-century-old-statue

Edit:
Izvinjavam se, sad vidim da je vec objavljivano . . .
« Poslednja izmena: Maj 11, 2016, 01:20:07 pre podne od strane Fibonacci »
d750  d7k  gh4  F55  Nikkor 35 1.8  Nikkor 85 1.8  Tamron 17-50 2.8  Tamron 70-200 2.8 G2  sb700 Helios 44m