Autor Tema: Canon EOS 1300D aka Rebel T6  (Pročitano 4371 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« poslato: Mart 12, 2016, 12:01:52 pre podne »
The T6 is a relatively minor update to the Rebel T5 (EOS 1200D) and adds a faster Digic 4+ processor, higher resolution LCD, 'white priority' WB mode (which produces more neutral color in tungsten lighting), a food scene mode and Wi-Fi with NFC.

The T6 retains the same 18MP APS-C CMOS sensor, 9-point AF system, Full HD video capture and numerous scene and creative modes as its predecessor.

The Rebel T6 will ship in the US next month at a price of $549, which includes the 18-55mm F3.5-5.6 IS II lens.






http://www.dpreview.com/news/0380638044/canon-announces-budget-friendly-eos-rebel-t6-1300d
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2016, 12:06:51 posle podne »
21. hebeni vek, 21. .. 2016. godina !!!! stavili su wifi koji emituje RF, nisu stavili GPS ?!?!?!?! koji .!. ... 2016 godina ?!?!?!?! cip od $3 2x2mm ...
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2016, 05:19:54 posle podne »
A šta će mi gps, neću znati gde sam bio bez njega?
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2016, 06:38:33 posle podne »
To je zapravo i vise nego dobra stvar, GPS podatci uz fotografije :)

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2016, 11:18:25 posle podne »
GPS je problematican u nekim zemljama, kao sto je Kina... primera radi. Onomad je bilo problema sa S100 kompaktima, pa su koliko se secam pravile dve verzije tog fotoaparata, sa i bez GPS-a.  Da ne pricam kako je i WI FI smor papirologija za uvoz.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #5 poslato: Mart 13, 2016, 09:18:46 pre podne »
a vidi, da ne stavljaju "nista" (ni wifi) onda nekako i da progutam ... video imaju limit na 20min isto zbog olaksanog uvoza ali GPS je prvo neverovatno korisna informacija na fotkama; nije vama stokerima, ali ja kad trazim neke slike znam gde sam ih napravio, nemam pojma kad je to bilo, evo recimo sad ako ocu nadjem fotke sa stare planine, nemam ideju jel to bilo pre mesec, dva, tri .. znam da je bilo ladno, koji je mesec bio nemam pojma, koji tacan dan ne znam ni u ludilu .. sad bih jos mogao da iskopam datum pretragom na forumu, sta za 2-3-5 godina, sansa da nadjem te fotke je izmedju nula i nema teorije .. sa GPS-om, kazem daj mi ba fotke "odavde" i dange, eto fotki!!! .. sad ok, ja obicno kad ih prebacim na komp sa foto mechanic ubacim GPS koordinate al, nekad zaboravim, nekad ne stignem, a vrlo cesto fotke nisu sa jednog mesta i onda je ultra smor dodavati gps .. da ne spominjem da kada na fotki imas podatke poput gps+magnetomer (strane sveta, tj na koju stranu je aparat bio okrenut kad je skljocno) + focal distance + crop factor ti mozes neke ozbiljne stvari da radis sa galerijom (lepis po 3d prostoru, generises 3d prostor..) ... tako da taj info je MEGA KORISTAN za bilo koga ko nije truli profesionalac u studiu ili na svadbi .. a realno koji ce .!. takvom 1300D, 1300D je bas za "turiste" njima je GPS mega turbo giga ultra sega bitan taj info na fotki a cinjenica da canon to ne razume u 21. veku govori puno o njima :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #6 poslato: Mart 13, 2016, 09:22:19 pre podne »
@zoran, vidi, u vecem delu bliskog istoga posedovanje foto aparata je kaznjivo, telefoni sa aparatom su zabranjeni i slicno, pa sad aj da ne stavcljamo kaemere u telefone .. ako primetimo svi veci proizvodjaci se ne obaziru puno na zakone u jemenu ... ako si jemenac hebeno nemo da koristis telefon sa kamerom, kupi neki drugi .. tako i ovde, ako si hebeni kinez i zabranjen je gps (mada nesto ne vidim poentu te zabrane al ajde) uzmi jedan od milion drugih aparata bez gps-a ... wifi je smor zato sto emituje, sve sto emituje realno u normalnim zemljama mora ima poseban atest (to sad smo nas smrdistan ne priznaje evropske sertifikate kako bi mogao da udara reket pa mora radis sertifikat u nisu to sad jedan canon ne treba preterano da zanima) ali GPS ne emituje nista, to je hebeni risiver, za njega ne treba nikakav dodatan atest nigde u svetu..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #7 poslato: Mart 13, 2016, 11:43:30 pre podne »
Pa neće valjda našoj državi jedan gulpi proizvođač fotoaparata da određuje kako da se ponaša...
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #8 poslato: Mart 13, 2016, 11:58:37 pre podne »
@arhi
Možda, ali za konkretan slučaj nisi u pravu. Zemlja u kojoj je GPS problematičan je Kina. A Kina danas diktira ponašanje proizvođača. Kad se svi redom prilagođavaju toj Kini za sve i svašta, čudno bi bilo da to ne radi Canon. E sad, Canon ima paralelne varijacije za svoje modele iz malo više klase, gde se to isplati (6D WG ima oba, a postoji i 6D W samo sa Wi-Fi ili običan bez oba modula; isto i kod 70D i 80D, kao i sad 750/760D), a tamo gde se ne isplati, a u to spada ova najniža klasa, toga nema. Najzad, to ne nudi niko u toj klasi, pa je nerealno očekivati da Canon počne, jer moja iskustva pokazuju da GPS modul arči bateriju do suludih granica i pritom 99% ljudi nema naviku da to koristi. Ja sam na svom kompaktu (S100) to koristio više puta, ali kad god poželim da to uključim, moram da ponesem barem 3 baterije, što je realno 3 puta više nego što mi treba bez GPS-a za istu seriju.

Shvatam poentu, ali oni vagaju odnos uloženo/dobijeno sa svoje strane, ne sa naše.

Pozdrav

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #9 poslato: Mart 13, 2016, 07:34:39 posle podne »
za bateriju - da ako koristis one stare gps racunaljke one su trosile baterije ko sumanute ali moderni cipovi su smesni sa potrosnjom ... ja teram gps sa beznacajnim miliwatima ..
a za male modele, pa zar nije bas da svi "mali" modeli imaju gps - pogledaj kompakte, naci kompakt bez gps-a je gotovo nemoguce .. a kad smo vec kod njih, moj panasonic (koji btw drzi upaljen gps i dok je aparat ugasen da bi imao "spreman" gps cim upalis aparat da skljocas) drzi bateriju danima, gotovo da nema razlike u potrosnji baterije sa vs bez gps-a. jedno okidanje blica moze da tera gps 5 dana :D

tako da je danas prica sa baterijama nebitna ... da kontam da kinezi ne dozvoljavaju gps, pogledaj kompakte, koliko % nema gps? ... sta znam .. izbaciti aparat u 21. veku bez gps-a je po meni sumanuto (a traziti 500eur za gps "dodatak" sto je slucaj za ove jace canon-e tipa 5D je bezobrazluk)
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #10 poslato: Mart 14, 2016, 12:41:19 posle podne »
Pa ne znam baš... ja sam GPS koristio na svakom modelu koji ga ima i nikada nije bio štedljiv. Jednostavno, ako stojiš u mestu, to je i OK. Ako se krećeš, ulaziš/izlaziš iz objekata, gubi se signal, nanovo ga traži itd... sve to troši baterije nemilice i to je moje iskustvo sa fotoaparatima iz realnog života, nezavisno kakve GPS prijemnike su im ugradili. Doslovno se broj snimaka prepolovi kada se koristi GPS. Mnogima je to neprihvatljiv kompromis i GPS posle nekog vremena ostane samo nebitna stavka u listi specifikacija, koja je u trenutku kupovine možda čak i opredelila kupca za taj model. Hoću da kažem - deluje sjajno, radi sjajno, ali u praksi se ipak retko koristi.

Što se kompakata tiče, ni tu se ne slažem - moj S100 je otprilike jedan od poslednjih koji ima GPS stvarno integrisan. Većina drugih ima mogućnost geotaginga i reklamiraju se kao da "imaju" GPS, a sitnim slovima stoji da se ta funkcija ostvaruje preko Android telefona konektovanog preko WiFi veze... znači niđe veze. :D

Opet kažem - razumem ja šta ti hoćeš da kažeš, ali ništa tu nije crno-belo. Jako smo daleko od toga da svaki kompakt ima GPS. Čak naprotiv. Najzvučniji modeli često imaju, često nemaju, često imaju podršku samo (gore opisano), ali opet za kinesko tržište idu posebni primerci. Eto baš S100 koji ja imam - za kinesko tržište se prodavao model koji nema GPS. Koji oni trip u glavi imaju s tim, meni nije poznato, ali da su bitno tržište - itekako jesu. Sasvim je druga stvar očekivanje... 1300D je aparat najnižeg ranga i ja teško mogu da mu nađem zamerku za neku stvar kao što je GPS, kad postoji 1300 drugih sitnica koje bi bile bitnije za unapređenje iz FOTO ugla. 99% "naprednih kompakata" i entry-level MILC-eva koštaju više od ovog DSLR-a, a osim senzora i par dugmića nemaju ništa. Poenta je da je 1300D poslednji aparat kojem treba tražiti zamerke, kad ima mnogo skupljih, a inferiornijih modela danas.

Pozdrav
« Poslednja izmena: Mart 14, 2016, 12:42:52 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Canon EOS 1300D aka Rebel T6
« Odgovor #11 poslato: Mart 14, 2016, 01:26:27 posle podne »
ne gledam ja 1300 tako, ja ga gledam kao "novo izbacen" a nema neke osnovne tehnologije kao sto je cip od dolar ..
kao sto rekoh za gps, zavisi koja je generacija u pitanju, ove nove generacije nit se greju nit trose puno baterije, one stare su bile skroz druga prica no popularnost mobilnih telefona je unapredila tu tehnologiju mnogostruko .. i kvalitet prijema i nacin obrade signala pa samim tim i potrosnju baterije ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu