Autor Tema: Canon PowerShot SX10 IS-potrebna pomoc  (Pročitano 3339 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže dejjan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Canon PowerShot SX10 IS-potrebna pomoc
« poslato: Januar 17, 2009, 02:28:24 posle podne »
   Pozdrav svima,
Ovako stoje stvari,imam Canon PowerShot SX10 IS,koristim ga nekih 10-tak dana.Nisam imao nikakav problem sve dok se nije pojavio nekakav zvuk iz aparata(ranije ga nisam primetio) i to samo u slucaju kada je aparat ugasen i kada se pomera napred-nazad.Kada se aparat upali tj.kada se izbaci objektiv(nevezano za velicinu zoom-a) zvuk nepostoji i nisam primetio da ima nekih problema u radu.Napomenucu da mi aparat nije ispao niti je doslo do bilo kakvog drugog fizickog uticaja na isti.
E sad,ne znam da li je to normalno(sto se tice tog zvuka) i treba mi savet shta da radim.Znaci,aparat je naravno pod garancijom i dvoumim se da li da ga vracam ili ne.....?
Pozdrav jos jednom i hvala unapred.

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon PowerShot SX10 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2009, 03:49:01 posle podne »
Predpostavljam da je taj zvuk slican kao da neka minijaturna stvar unutra seta napred-nazad kad ga muckas, ako da se nesto otkacilo? Ako je to, tako je kod svih. Mislim da je u pitanju neki mehanizam za stabilizaciju ili auto-fokus, a moguce i ziroskop.
« Poslednja izmena: Januar 17, 2009, 04:32:02 posle podne od strane Crni_bombarder »

Van mreže dejjan

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
    • Pogledaj profil
Odg: Canon PowerShot SX10 IS-potrebna pomoc
« Odgovor #2 poslato: Januar 20, 2009, 10:57:07 pre podne »
Hvala ti,dobro si pretpostavio, zvuk je bas takav samo je meni malo glasan(bar se meni tako cini).Koliko sam razumeo nema potrebe za panikom tj nema potrebe za nekim servisom ili sl.