Autor Tema: Canon A-40 card read error  (Pročitano 4734 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže p0peye

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Canon A-40 card read error
« poslato: Januar 16, 2009, 10:55:00 pre podne »
Pozdrav svima,

brat me je zamolio da probam da mu rešim problem sa fotoaparatom -

pre nekog vremena mu je prijavio card read error.  ???

U pitanju je Compact Flash kartica od 512 Mb.
Isto se dešava i sa 32 Mb dobijenom uz FA,
A kupio je i novu 1Gb karticu - i problem stoji.

Sad - odneću FA u servis, ali bih pre toga hteo da se malo informišem:

- Da li imate neki predlog pre nego što odem u servis? (Negde sam na ES pročitao da ga treba "flešovati" (ispao FA, pa čovek nema neke modove) - ali nisam uspeo da nađem podatak kako to uraditi i da li je moguće u kućnim uslovima...

- Koji bi ste mi servis preporučili? Zvanični servis BGElektronik mojim prijateljima nije ostao u baš najboljem sećanju vezano za drugu tehničku robu...  :-\

- Koliko bi to mogao biti ozbiljan kvar? SoftWare/HardWare?

- koliko se para isplati izdvojiti za popravku s obzirom da je FA dosta star?  ???


Hvala unapred na odgovoru,
pozdrav
Nenad

p.s. - naravno da neću pametovati serviseru "matori, mene si našao da radiš, a? Meni su ljudi rekli..." - svestan sam da na većinu pitanja niko ne može da mi da definitivan odgovor preko žice, ali bih bio zahvalan na bilo kakvom nagoveštaju, kako bih mogao da steknem neku sliku pre nego što odem u servis  ;)


Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Canon A-40 card read error
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2009, 11:18:05 pre podne »
Pozdrav,
ako neces u "BG Elektronik", onda probaj sa "Focus+" na Dorcolu, Mihizova 22, 011/3392-844.

Sad, sto se tice problema, predlazem da probas da formatiras karticu u fotoaparatu i da pre formatiranja izaberes u MENU-u "low level format". Predpostavljam da ovo nece resiti tvoj problem i da problem nije do memorijske kartice, jer kazes da se ista greska javlja na svakoj CF kartici, ali 'ajde da otklonimo i tu mogucnost.
Onda, sledeca opcija je da se eventualno iskrivio jedan ili vise pinova u fotoaparatu, a ostalo moze samo serviser da ti kaze kada otvori fotoaparat. Nisam siguran koliko ce ti se isplatiti popravka ako je ne daj Boze neki veci kvar.

Van mreže p0peye

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A-40 card read error
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2009, 11:55:24 pre podne »
uf, ovo je baš bio brzo  :o

Pogledaću pinove kada odem kući, mada mi se čini da su kartice lepo "legle" u ležište...
U svakom slučaju - hvala na odgovoru...  :)

Pozdrav,
Nenad

Van mreže p0peye

  • Junior
  • *
  • Poruke: 3
    • Pogledaj profil
Odg: Canon A-40 card read error
« Odgovor #3 poslato: Jul 02, 2011, 02:04:04 pre podne »
Update sa "malim" zakašnjenjem:

Da, bili su pinovi krivi.
Hvala još jednom na savetu...
Pozz
N