Autor Tema: NABAVKA FOTOAPARATA  (Pročitano 5852 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
NABAVKA FOTOAPARATA
« poslato: Januar 22, 2016, 05:48:09 posle podne »
Otac mi je obećao kupovinu fotoaprata pošto sam pokazala zaintersovanost za ovu vrstu umetnosti iako vidim da će ovih dana ukinuti autorsko pravo na fotografiju.
Surfujući po netu na sajtu kupujem prodajem naišli smo na brojne oglase za prodaju novih fotoaprata i u  kontaktu sa jednim od prodavaca koji je za sebe rekao da je u stvari on line prodavnica dogovorili nabavku fotoaprata NIKON D3300 sa objektivom 18-105mm, torbom i memorijskom karticom od 16 Gb. Posle nekoliko dana prodavac se javio i dosatvio nam fotografije aparata, objektiva, kartice i garantnog lista i tu počinju problemi.
Na dostavljenim fotografijama se vide papiri na mađarskomjeziku, garancija takođe, pečat na garanciji se nije moguće pročitati, vidi se kao dan kupovine dan 19.01.2016. godine, a prodavac za sebe kaže da je kutija sa aparatom otvorena kako bi zapisao ser. br. aparata.
U refot b, kada smo im ispračali sve kažu da se radi o nama kao o drugom kupcu i da zbog toga mogu da nam uvaže garanciju uz fiskalni račun utrajanju od samo jedne godine iako na je uobičajno 2-3 godine.
Informisali smo se kod Tržišne inspekcije i tamo nam objasnili da obavezno tražimo uputstvo o upotrebi, spisak servisera u Srbiji, kao i garantni list i nekakvu sabraznost isključivo  na srpskom jeziku.
Mi pomislimo da nas fortaju pa se obratimo Agenciji za zaštitu potrošača kad ono međutim...ista priča....još nas pitaju kako se zove taj on line prodavac... a mi ne znamo osim da je on line prodavnica. Na pitanje ako u vreme važenja garancije prodavac prekine sa radom ko će rešiti problem garancije koja važi 2-3 godine kažu da se obratimo uvozniku...a ako je uvoznik i prodavac isto lice onda  proizvođaču. Već se vidim kako krećemo za Japan. ;D U jednom momentu smo pomislili da je skrivena kamera ali nije. :angel:
I šta sad da radimo. Nismo platili ništa. Ne bih da ispadnemo neozbiljni ali s druge strane da isplatimo preko 500 eur za mačku u džaku koja je uz to još i na dugčkom štapu nije normlno. Da smo mi hteli da petljamo sa povraćjem poreza izinostranstva mogli smo i mi da skoknemo do Vidina u Bugarskoj koji nam je na 40 km ali nemamo  nameru da "muljačimo" bilo šta.
Pre nekoliko godina kada je moj otac kupio veš mašinu koja se pokvarila u garantnom roku pozvali smo servis, on je došao, popravio otcepao kupon sa garancije i gotovo. Taman posla da smo slali veš mašinu prodavcu. A za 2-3 godine gde da nađemo on line prodavca?
Jer ste imali vi ovakvih iskustva i šta nam je činiti?

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #1 poslato: Januar 22, 2016, 08:00:51 posle podne »
Ovo je redovna situacija. Platiš malo više u redovnoj radnji ili ovako šverc-komerc.
U suštini izuzetno redak je slučaj da ti treba servis. DSLR aparati nisu lako kvarljiva roba. Bar je tako bilo do pre par godina.
Ja sam kupio moj aparat u Rusiji i Canon u Srbiji mi priznaje garanciju samo godinu dana - ista priča.
Nađi nekog ko ima firmu koja može da kupi aparat kao osnovno sredstvo (a ima ih) i voljan je da se odrekne PDV-a. On je na nuli (ili ga častiš nešto) jer mu država vrati PDV.
Tebi super, imaš 20% manju cenu i kupljen aparat u Srbiji i redovnu garanciju.

« Poslednja izmena: Januar 22, 2016, 08:04:59 posle podne od strane pericha »
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #2 poslato: Januar 22, 2016, 09:08:35 posle podne »
JOXY,druze licno sam kupio iz madjarske nikon d3100 pre 3 godine,i tad ga platio mnogo jeftinije nego sto je bio u srbiji..Mnogo..veruj mi da nisam sebi postavio pitanje sta ako crkne,de bre odmah sebe uvaljujes u problem i maltretiras,i brines,nisi ni dao pare a toliko se mucis.Stavi loptu na zemlju..Da li mora bas taj model?ok objektiv obavezno uzmi 18-105 tebi ce da koristi super pa ces kasnije videti sta ti fali..a zasto ne kontaktiras lepo ljubu ovde na forumu,pa se dogovoris,pa imas lepo garanciju,citak pecat,lep dogovor,nemas brigu i sve ok..opet elem ako odlucis polovno,trazi broj okidaja pa proveri sam,dslr se ne kvari tek tako mada moze,jbg.danas ni za coveka ne znas eno ga ziv a za 5 minuta ga nema a kamoli za jedan aparat.Dslr svi cuvaju i paze pa tako ima primera i sa po 100 000 okidaja a on kao nov..pazi!!i ne misli odma na kvar vec misli sta ce da slikas.Svaka sreca u kupovini.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #3 poslato: Januar 22, 2016, 10:16:32 posle podne »
Joxy je zensko :) tehnicar :)

Da, upravo to, DSLR nije lako kvarljiva roba, stvarno ne znam nikog a da je imao problema s novim DSLR-om, cak i oni s polovnim ih nemaju.
Eh... da je bar tako i s autima :)

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #4 poslato: Januar 22, 2016, 11:10:35 posle podne »
Oh oprostiii...izvinjenje...e pa sad znam zasto toliko pitanja....Salu na stranu...Jos jednom srecno pri izboru i javi sta je odluceno....

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #5 poslato: Januar 22, 2016, 11:17:46 posle podne »
Meni je recimo na ovom 700D posle oko pola godine i oko 5000 okidanja prestalo da se diže ogledalo! Ostalo je sve radilo. Pretpostavljam da je bila pukla opruga što diže ogledalo ili sl.
Prvi put da znam nekoga lično da mu je crko DSLR u bilo kom obliku i to baš meni!
U Pixel Plusu su bili zapanjeni:" A...aa..ali 600D, 650D... to ne crkava, to se ne kvari, kako, zbun, nemoguće! 700D nismo ni imali još u srevisu." Rekoh moguće.
Popravka - zamena shuttera. Da nije bio u garanciji bilo bi veselo! E sad, zašto shutter kad je u stvari radio... Verovatno su menjali ceo sklop.
Ali opet kažem retkost je zaista. Imao sam više plovnih i novih aparata i nikad osim ovog nisam imao problem.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2016, 10:44:14 pre podne »
Hvala na odgovorima i još jedno pitanje, ko je Ljuba? Kako da ga nađemo?

Van mreže Bugarin

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 537
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2016, 01:05:17 posle podne »
Crni bombarder na forumu, inace imas i brojeve telefona na forumu.
U pitanju je PC foto

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2016, 01:14:56 posle podne »
Hvala Vam.  :)

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #9 poslato: Januar 23, 2016, 02:50:16 posle podne »
JOXY evo ti link http://pcfoto.biz/kontakt zovi Ljubu, dogovori se i uzivaj, a posle da nas castis sa lepim fotkama na forumu. :)
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #10 poslato: Januar 23, 2016, 03:12:30 posle podne »
Ljuba je car od coveka,videces,veoma lep dogovor sa njim ces ostvariti,veoma korisne savete dobiti,i pomoci u kupovini,i naravno ima rec koju ce da postuje..Bez brige.

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #11 poslato: Februar 25, 2016, 09:02:59 posle podne »
Konačno postadoh vlasnica Nikona D 3300, sa objektivom 18 - 105mm ;D, polako se upoznajem sa ovim ogromnim aparatom  :angel:.

Van mreže IgorM88

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2029
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #12 poslato: Februar 25, 2016, 09:37:35 posle podne »
Cestitke, za pocetak a i na duze staze i vise nego dovoljno :)
Puno dobrog svjetla :D ti zelim...

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #13 poslato: Februar 25, 2016, 10:06:08 posle podne »
Hvala Vam  :)

Van mreže Medicinski tehnicar

  • Iskusni član
  • ***
  • Poruke: 292
  • Pol: Muškarac
    • 131090451@N08/
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #14 poslato: Februar 25, 2016, 10:31:18 posle podne »
JOXY,e pa sa srecom..Puno dobrih slicica...

Van mreže JOXY

  • Junior
  • *
  • Poruke: 19
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: NABAVKA FOTOAPARATA
« Odgovor #15 poslato: Februar 27, 2016, 02:39:18 posle podne »
 Medicinski tehnicar, hvala Vam. :)