Autor Tema: Apel za Nišlije !!!  (Pročitano 4673 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Apel za Nišlije !!!
« poslato: Januar 08, 2016, 11:58:51 pre podne »
Slučajno naleteh na društvenim mrežama na informaciju da je naš kolega fotograf iz Niša u toku novogodišnje noći izgubio psa  :(
Bez obzira da li ste ljubitelji životinja ili ne ( kolega nudi i novčanu nagradu), molim Vas da informaciju podelite gde god znate, jer je njemu pas kao član porodice.
U pilogu ostavljam fotografiju izgubljenog psa, kao i tekst koji je kolega postavio na društvenim mrežama:

"Lep si mi. Mnogo lep, ne bilo čudo da te neko drži i ćuti. Možda i ne zna kolika se frka digla i koliko te ljudi traži. A možda zna, možda čita i razmišlja da li da te zadrži ili možda preproda.
Ti Neko, ako ti je do para reci, ako hoćeš baš takvog psa reci, nabavićemo ti drugog. Al Ogija mi vrati. Molim te. Pošalji pismo anonimno, otvori neki lažni nalog na fb i napiši ili kako god samo javi da znam da je dobro...
NIŠ!!!
Nestao 31.12.2015.
Cane corso, tamno siv sa belinom na grudima. Zove se Ogi i ima sedam meseci i 5 dana.
NALAZAČU NOVČANA NAGRADA!!! ZLATKO 064 9788087
18000 Niš, Mokranjčeva 73/2"



« Poslednja izmena: Januar 08, 2016, 01:02:22 posle podne od strane neonka »
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #1 poslato: Januar 08, 2016, 03:01:06 posle podne »
Ova priča ima srećan kraj  :)
Svima koji su na bilo koji način učestvovali u potraži za Ogijem, Zlatko poručuje:

"Dva leotana uraaaaaaa!!!! HVALA SVIMA DO NEBA!!!!!"

I prilaže povratnički selfi  ;D
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #2 poslato: Januar 08, 2016, 04:00:52 posle podne »
Ulepsala si mi dan :)

Van mreže neonka

  • Moderator
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 2542
  • Desperate Housewife
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #3 poslato: Januar 08, 2016, 04:25:25 posle podne »
Da ne bude zabune, ja svakodnevno viđam na društvenim mrežama kojekakve potrage za raznoraznim ljubimcima, ali u životu ne videh ovoliku tugu i vapaj da mu se pas vrati !
Imala sam osećaj da će čovek tačno da presvisne ako ne nađe psa, pa otud i moja potreba da to podelim gde god mi je palo na pamet da bi moglo da ima neke koristi.
Canon 600d
Canon EF-S 10-22mm f/3.5-4.5 USM
Canon EF-S 60mm f/2.8 Macro USM
Canon EF 70-300mm f/4-5.6 IS USM
Canon EF 40mm f/2.8 STM
Canon Speedlite 430EX II

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #4 poslato: Januar 08, 2016, 05:28:33 posle podne »
Bio sam se uplasio da Ogi nije skoncao, jer ovi pajvani sa petartdama stresiraju zivotinje... do te mere da ni tragican ishod nije neuobicajen. Nova godina nije omiljena medju kucama i macama.



''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #5 poslato: Januar 08, 2016, 08:35:53 posle podne »
Neonka, sve je bilo jasno iz poruke ovog coveka. Mene dotakne svaki ovakav slucaj, ali ovde je bas ocigledno kolika je ljubav u pitanju. Iskreni ljubitelji zivotinja i svako ko ima slicno prijateljstvo sa ovim cetvoronoscima je mogao vrlo lako da oseti iskrenu tugu i paniku.
Zorane, prolazim sve faze svake godine zbog petardi, ako uopste ovo moze da se nazove petardama. Od frustracije, besa i na kraju nemoci i ocaja. Kad pri tom dodamo da sezona petardi uvek donosi priliku za kreativne i umobolne mozgove da se iskazu u punom sjaju, tipa stavljanje petardi u usta lutalicama i slicno, cisto da agonija normalnih bude potpuna.
Zvao sam cak i policiju za Bozic, nacestitao im se Nove Godine i rekao da ih je pozdravio Stefanovic koji je javno rekao da to policija nece tolerisati. Lokalni kriminalci dobili priliku da bez mnogo straha izvade svoje duge cevi i proslave onako "po Srpski" rodjenje Boga, a na Boga pomisle samo tad, kao izgovor za tu jedinstvenu priliku kad mogu da prednjace u necemu. Da im se licno suprotstavis, izgubices u svakom slucaju, jer uvek moze dokon i umobolan mozak da smisli gore stvari nego ti, da baci parce mesa preko ograde i potruje ti pse na primer. Naravno, posle policije je pucanje bilo jos zesce, sve do jutra, cisto da nam pokazu ko je ko u selu... 
Covek koji je sekirom ubio stene koje je zalutalo, slucaj koji je bio u novinama pre jedno godinu dana (licno sam poklonio psa iste rase vlasniku, tako da znam ishod) je kaznjen 500 (recima - petsto) evra za taj cin, da se nadoknadi steta koliko je stene placeno. Sud presudio... Kako mozes da zastitis sebe i svoju imovinu (posto se ovde pas ovde gleda bas tako - sud presudio), nego da pobijes govna i zavrsis na robiji. Slika i prilika metastaziranog drustva, nazalost... Ko ce jos i ljubimcima da se bavi, premijer bi onda radio i vise od 25h dnevno. Ionako se potresao oko africke grlice... https://youtu.be/zVtegh-sfys?t=93

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #6 poslato: Januar 10, 2016, 02:09:11 posle podne »
smarko, neonka sjajni ste dragi prijatelji! Retki i dobri i ljudi i fotografi. Uz smarka sam za svaku reč koju je napisao,  ma more dodao bih ja još ali ovde ipak govorimo o fotografiji, a neonki je ovo, pa više ni ne brojim, koja akcija spasavanja životinja po redu. Ne menjajte se ostanite isti i tako jasno različiti od ovoga primitivizma što dominira oko nas!

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Apel za Nišlije !!!
« Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2016, 04:27:24 posle podne »
Znam za slučaj koji se desio u Kanadi, učesnici naš čovek, Srbin sa kanadskim državljanstvom i njegov komšija, Kanađanin koji u dvorištu drži par rotvajlera. Iz ko zna kog razloga (laju, trče, on ima-ja nemam, šta on tu meni kerovi...) Srbin je bacio otrovano meso preko ograde ne bi li ubio pse. Srećom, dresirani, pa nisu ni pipnuli meso. Gazda uzeo, odneo na analizu, ustanovilo se da je meso otrovano, epilog: zbog pokušaja ubistva životinja, izazivanja opšte opasnosti, dovođenja u opasnost života vlasnika psa, njegove žene i dece, neozvoljene nabavke i rukovanja otrovnim supstancama, 4 godine robije i 120.000 kanadskih dolara odštete vlasniku na ime učinjene duševne boli. No to ni ne čudi, jer se u Kanadi polaže psihološki test podobnosti pre kupovine ili udomljavanja životinje, uz proveru uslova u kojima će životinja biti držana i periodične provere od strane nadležnih organa (pet police)...ali civilizacija je tamo negde daleko...
Ja sam udomio mačku i psa, i doživeo da mi komšija kaže da "to" izbacim iz stana ...
« Poslednja izmena: Januar 13, 2016, 04:32:38 posle podne od strane neo »
To insult the fool is the price of wisdom.