Autor Tema: Beštijina svaštara  (Pročitano 4261 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Beštija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Beštijina svaštara
« poslato: Decembar 02, 2015, 01:18:05 posle podne »
Pored pejzaža, slika iz prirode, i životinjki koje sam fotografisala, pokušavala sam svojim prvim aparatom uhvatiti i neke momente, događaje, facijalnosti iz života ljudi.
Ovo je prva serija portreta i fotografija ljudi. Izuzetno loših i izuzetno mi dragih fotografija.  :)
Canon PowerShot SX60 HS

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2015, 04:01:35 posle podne »
deca su prelepa, ja nisam neko ko ume da da dobar savet za fotografiju (daleko od toga, jos ni sam ne umem da fotkam da zadovolji mene a kamoli da valja za nekoga ko je ozbiljan fotograf) ali meni deluje da je promasen fokus na dosta fotki - i to uglavnom da je fokusirano iza subjekta?! .. javice se ovi iskusniji da kazu nesto vise ali mi deluje da treba jos malo upoznavanja sa aparatom :) ... no samo napred
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Beštija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2015, 12:11:35 posle podne »
deca su prelepa, ja nisam neko ko ume da da dobar savet za fotografiju (daleko od toga, jos ni sam ne umem da fotkam da zadovolji mene a kamoli da valja za nekoga ko je ozbiljan fotograf) ali meni deluje da je promasen fokus na dosta fotki - i to uglavnom da je fokusirano iza subjekta?! .. javice se ovi iskusniji da kazu nesto vise ali mi deluje da treba jos malo upoznavanja sa aparatom :) ... no samo napred

Hvala Arhi (kojeg sam nazvala Archi na drugoj temi :)) na postu, na volji da ga napišeš i na usmjerenju. I pored skromnosti kojom odiše tvoj post, ipak si dobre stvari uočio. Jeste problem i fokus i nedovoljno upoznavanje sa aparatom.  ^-^
Canon PowerShot SX60 HS

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #3 poslato: Decembar 04, 2015, 12:26:42 posle podne »
nisam ja skroman, samo iskren :D, a "zovi me i lonac samo nemo me razbijes" :D .. (arhi je inace skraceno od arhimed sto mi je nadimak koji me prati vec skoro 3 decenije :D a moze bude i arhimed i archiemedes tako da su obe sckracenice i arhi i archi ok)

a sto se tice "upoznavanja sa aparatom", dohvati se uputstva za aparat i iscitaj ga i isprobaj stvari koje pisu u knjizici ma koliko glupo i jednostavno deluju, ume znacajno da pomogne
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Beštija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #4 poslato: Decembar 09, 2015, 03:30:42 pre podne »
Onda... hvala Archi.  :)
Poslušala sam tvoj savjet, i savjete drugih forumaša. Dosta čitam ovih dana i ne uzimam aparat u ruke. Uputstvo sam iščitala što u segmentima, što cjelokupno, sve je jasno, ništa jasno nije. Ovih dana planiram da uzmem nazad aparat u ruke i vježbam, izučavam, kao neka simbioza početnog teorijskog učenja i početnog praktičnog fotografisanja. Miljama sam daleko od svega,ali se mnogo trudim koliko mi vrijeme dozvoljava, da svaki slobodan trenutak posvetim učenju. Nadam se da ću ovom brzinom uspjeti da prvu dobru ili bar ok fotografiju napraviti za godinu dana, ako ne i ranije.
Pravim i skice i šeme, zapisujem u svesku, dovijam se s tim učenjem da ga približim sebi, kako znam i umijem.
Eh, Beštijo, u šta si se upetljala... Ali stvarno prvi put učim nešto sa velikom motivacijom i sporo ko kornjača. Nema druge.

Canon PowerShot SX60 HS

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #5 poslato: Decembar 09, 2015, 08:25:25 pre podne »
Beštija na dobrom si putu, način i posvećenost sa kojom pristupaš fotografiji mora dati rezultate. Samo nastavi tako, biće sve bolje i bolje, svaka nova fotografija kvalitetnija od prethodne

Van mreže Beštija

  • Junior
  • *
  • Poruke: 14
  • Pol: Žena
    • Pogledaj profil
Odg: Beštijina svaštara
« Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2015, 11:46:27 posle podne »
Hvala, Oldtimer! Podržavaš moj put na svakoj temi. Velika je moja zahvalnost na tome...

Canon PowerShot SX60 HS