Autor Tema: Reuters zabranjuje slanje fotografija izradjenih iz RAW  (Pročitano 2510 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Reuters zabranjuje slanje fotografija izradjenih iz RAW
« poslato: Novembar 24, 2015, 09:14:18 pre podne »
Da prepricam ukratko, da se ne bune pojedini sto samo kacim link.

Reuters je zabranio slanje fotografija izradjenih iz RAW njima u agenciju. Zele samo jpg direktno iz aparata.
Navodno, dva su razloga. Prvi razlog je zbog brzine, da se ne bi trosilo vrijeme na "izradu" nego da se sto prije posalju u agenciju. A drugi, bitniji razlog je da fotografije budu sto realnije. Dozvoljen je samo crop i ispravka horizonta. Sve ostale prepravke nisu dozvoljene.

Originalni tekst:


http://petapixel.com/2015/11/18/reuters-issues-a-worldwide-ban-on-raw-photos/

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Reuters zabranjuje slanje fotografija izradjenih iz RAW
« Odgovor #1 poslato: Novembar 24, 2015, 12:11:37 posle podne »
svi ovi fotoreporteri sto ih ja znam( a znam ih stvarno dosta!) po Sarajevu-šalju fotke direkt iz aparata samo JPG.Mislim da sam ja jedini koji fotka u RAW-u, jer imam vremena da dodjem kući, popijem kaficu, polako prebacim iz RAW-a u JPG....to je samo stvar brzine i hitnosti slanja fotki, da samo vidite kako brzo salju fotke sa lica mjesta, neko preko tableta, neko preko laptopa.....brzina, brzina, brzina.....stres, stres, stres....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L