Autor Tema: Moj prvi photo shoot  (Pročitano 3257 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže UrosMaric Photography

  • Junior
  • *
  • Poruke: 1
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Moj prvi photo shoot
« poslato: Novembar 23, 2015, 11:51:02 pre podne »
E pa drugari, kao sto je red, da se predstavim.
Ja sam Uros Maric iz Kragujevca. Do skoro sam skljocao iskljucivo ''idiotom'' i telefonom, ali, u poslednje vreme se javlja zelja da malo ozbiljnije krenem da se bavim fotografijom.
Kupio sam Nikon D5100 18-135mm DX i poceo da maltretiram ljude da ih fotografisem (vezbam) :)
Posto planiram da se baziram na portrete, uglavnom sam fokusiran samo na to, sto pretpostavljam da je pogresno, al' aj sad.
Izbacicu set od 20 slika (Inace, set je od 33 selektovane)
Ovo je inace moj prvi photo shoot, pa bi voleo ako bi neko mogao da mi da svoje misljenje.



Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moj prvi photo shoot
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2015, 03:31:16 posle podne »
Cao Urose :)

Prva greska koju si uradio je sto si odmah poslao ovoliki broj fotki i jako je tesko nama koji gledamo da ti ukazemo na nedostatke ili dobre stvari. Posto prvi put radis nije lose za prvi put ali generalno da ne znam da ti je prvi put rekao bi da vise stvari ne valja nego sto valja. Neke fotke su ti van focusa i neostre, neke su pod eksponirane, prva je katastrofa zbog obrade, ta selektivna saturacija onako bas van pameti (bar po meni) itd...Sa druge strane imas na par fotki porilicno fine kadrove, sto znaci da imas osecaj i razmisljas o kadru sto je jedan veliki plus.

Cekamo jos fotki, ali pazljivije ih biraj da mozemo da komentarisemo pojednacno fotke , kad posaljes seriju od 20 niko nece previse da analizira jednu po jednu)

Svako dobro pozdrav :)

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Moj prvi photo shoot
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2015, 03:40:13 posle podne »
Prejako ti je sunce bilo, i to ti dosta kvari realizaciju.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D