Autor Tema: labudovi  (Pročitano 2888 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
labudovi
« poslato: Novembar 22, 2015, 07:09:40 posle podne »
setnja pored kanala i susret sa porodicom labudova :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: labudovi
« Odgovor #1 poslato: Novembar 23, 2015, 08:57:53 pre podne »
c0re iskreno, puno toga nije dobro. Prvo, ekspozicija mislim da je omašena, drugo to granje koje preseca sliku nije dobro treće, ja bih pokiušao da snimim ovu fotografiju tako što bi se spustio skoro do nivoa vode...

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: labudovi
« Odgovor #2 poslato: Novembar 23, 2015, 06:57:43 posle podne »
hvala na komentaru oldtimer,

nisam siguran na sta mislis kada kazes da je expozicija omasena - ako mislis na ukupnu kolicinu svetlosti koja je pala na senzor ili film ona zavisi od vise parametara (osetljivosti, otvora blende, brzine zatvaraca ), s time da expozicija moze biti uvek ista po vrednosti a krajnji rezultat na fotki da bude skroz razlicit, u zavisnosti od parametara koje cine expoziciju jelte.

mozda si mislio na white balance ?

na zalost zbog konfiguracije terena nisam mogao sici do obale, kao ni u potpunosti izbeci drvo, koje sam pokusao makar iskoristiti kao " deo okvira " u koji cu smestiti porodicu labudova.

znam da fotka nije za nacionalnu geografiju ali verujem da je simpaticna pa sam je zbog toga postavio.
 :)

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: labudovi
« Odgovor #3 poslato: Novembar 23, 2015, 07:55:05 posle podne »
I meni je ekspozicija u redu... Jeste malo promasen wb, ali ne vidim sto je losa ekspozicija?!

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: labudovi
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2015, 05:55:03 posle podne »
WB se lako namesti, nije problem. Ekspozicija, pa u globalu nije toliko promašena. Deluje da jeste jer se na dva najuočljivija labuda - ovaj najveći i ovaj najbliži - izgubio dobar deo tekstura. E sad, da je labudove teško slikati, to jeste, a još je ovde i kontrasvetlo koje nije slabo. O tim finesama bi se moglo ući u raspravu, ali ovde nema smisla jer je kadar previše zatrpan.

Core, ponovi ovo, ali se pripremi malo ako hoćeš da dobro izgleda. Ima na netu tekstova tipa: How to photograph swans, i slično, koji će ti pomoći sa tehničkim detaljima.
Za kadar, naravno, gledaj da bude čisto, i nemoj da očekuješ da ćeš tek tako uzgred u prolazu uhvatiti dobar snimak. Odvoj 2-3 minuta da siđeš do vode, prošetaš pored i osmisliš fotku.
« Poslednja izmena: Novembar 24, 2015, 05:56:44 posle podne od strane cronnin »
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: labudovi
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2015, 07:46:13 posle podne »
c0re eto Cronnin je sve lepo objasnio, tako da se ja samo pridružujem njegovoj analizi.