Autor Tema: Bunar  (Pročitano 3598 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Bunar
« poslato: Novembar 21, 2015, 11:27:21 posle podne »
Bunar je iskopan 1963 ili 1964, a kucica je napravljena par godina posle, najkasnije 1970.
Iako je gradski vodovod u funkciji od sredine 1970-ih, bunar se i dalje svakodnevno koristi, mada ne vise za pice, iako se moze koristiti i za te svrhe.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bunar
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2015, 12:11:58 pre podne »
Bleki druze poenta fotografija je? :D Da si fotkao bunar u sahri ,a taj bunar je spasao mnogo ljudi da ne umru od zedji , da je bunar cara konstantina i da je tu pio vodu kad je prvi put ugledao svetlost poroda, ali ipak se radi o bunaru mozda iz 63 , 64 godine koji postoji u svakom selu na nasim prostorima  ;D Stvarno ne kapiram fotke, bez ikakve zle namere da te uvredim ili bilo sta slicno , sta vise cesto me tvoje fotke razvesele , ovca roze nosa, klip kukuruza, ali ajde daj neku razbijacku fotku da padnemo u nesvest kad otvorimo temu :D

Pozdrav bleki vezbaj :)

Van mreže pericha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2068
  • Pol: Muškarac
  • Imam problem za svako rešenje ;)
    • Pogledaj profil
Odg: Bunar
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2015, 09:03:58 pre podne »
Pozdrav bleki vezbaj :)


Ali nemoj svaku vežbu da postavljaš na forum ;)
Džabe i propratna priča kad su fotografije tek malo bolje od snapshota. Samo ugooglaj "bunar" i pogledaj slike.
Canon  EOS 500D                                         
Canon EF 35mm f/2                                      Opteka 420-800mm HD2        
Sigma 50mm F1.4 EX DG HSM                       Opteka 6.5mm f/3.5 Circular Fisheye
Sigma 10-20mm f/4-5.6 EX DC HSM               Nissin Di866 Mark II

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Bunar
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2015, 10:15:02 pre podne »
Da postoji FOTO-VUKAJLIJA, ovakve slike bi bile idealne za tako nesto. Ovo je ispod svakog (ukljucujuci i FB) nivoa.

Ako se ovakav trend nastavi, uskoro ce verovatno nekome pasti na pamet da uslika mrljav tanjir sa ostacima hrane posle obroka, ili djubre pored kontejnera, i da to predstavalja kao nekakav vid licnog fotografskog umeca, spreman da ga brani kojekakvim nesuvislim komentarima (vec vidjeno) a uz podrsku lokalnih dusebriznika, kakvih ni ovde ne fali.

Mislim, prosto pitanje autoru, CEMU OVO?





 

Van mreže Bole

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3269
    • 96815207@N07
    • Pogledaj profil
Odg: Bunar
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2015, 01:10:07 posle podne »
Sto rece @Serb, "bez ikakve zle namere...".
Drugarski savet, ne samo tebi vec mnogima na forumu.
Ovakve fotke nastaju kad covek pocne da se "preterano" bavi tehnikom, koji aparat, objektiv, proizvodjac...kad se prate tutorijali po netu "kamera X vs kamera Y".
Naravno, sve su to informativne stvari i Bogu hvala te postoje.

Ipak, u svoj toj informativnoj zavrzlami zaborvljamo poentu fotografije. A to je sama fotografija!!
Nju ne pravi kamera, vec slika u glavi autora. Zamisli umetnika pred praznim platnom, ako je dobar nece mu ni cetkica trebati.
I da...nismo svi ni podjednako nadareni. Nekima su dovoljne dve-tri linije, lepo zapazene i izvucene iz konteksta celine koja i ne mora biti lepa, a da posmatrac opet kaze "interesantno".
Cesto se i procita u propratnim tekstovima, koji idu uz fotografiju "tako sam hteo..." To je sasvim validno, ali ne znaci da nase htenje mora i drugima da se svidi.
Po meni je mnogo iskrenije dodati uz "hteo", ali u ovom trenutku "nisam umeo bolje". Zato i postoje forumi i clanovi koji ce eventualno naci resenje, savet, smernicu...
Niko se od nas nije naucen rodio.
Zamisli platno pred sobom, uzmi cetkicu(kameru) i pocni da malas...linije, dijagonale, svetlo, senke...
Daj mi (i ostali) sliku bez teksta, pusti mene(posmatraca) da razvijem svoju pricu u glavi.

Pozdrav :)
http://www.flickr.com/photos/96815207@N07/

5DMarkII, EF 16-35mm f/4 L IS, EF 70-200mm f/2.8 L IS II, EF 100mm f/2.8 L IS Macro, TS-E 24mm f/3.5 L II

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Bunar
« Odgovor #5 poslato: Novembar 23, 2015, 09:17:29 pre podne »
blackbeast mžda ne bi bilo loše da se nekada prošetaš sa nekim od kolega koji imaju malo više iskustva u fotografiji, posebno sceni i kadriranju. U toj šetnji fotografišite i razgovarajte na temu šta ima smisla snimiti, a šta ne, šta je ointeresantno a šta trivijalno. Vrlo je važno uvek imati na umu da ono što mi vidimo okom, koje je najsavršeniji optički instrument na svetu, i ono što vidi kamera nije NIKADA isto. Oko mnogo stvari koriguje i ulepša, a najbolja kamera to ne ume. Verujem da ćeš vremenom naučiti da "misliš" kao i kamera, a do tada malo treninga na tome šta je vredno toga da se učini napor i usmeri aparat na neku scenu.