Autor Tema: Moji Snapshots  (Pročitano 2864 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže MaxPower

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Moji Snapshots
« poslato: Novembar 02, 2015, 10:12:29 pre podne »
Kao sto tema kaze milsim da su ovo vise snapshot fotografije ali se nadam da cu uz vase sugestije i kritike uspeti da promenim naslov teme :D
Cesto sam morao da dizem ISO jer sam slikao iz ruke pa SS bi bio nizak za iz ruke...

E sad VR je bio ukljucen, interesuje me da li VR utice na kvalistet fotografije, da li treba izbegavati VR ili ? Da bi iskljucio VR trebalo bi SS da bude dosta veci (moje laicko razmisljanjej) kada se slika iz ruke. Pokusavao sam SS bude 1.5x od focal lenght.

Slikano je na zalasku, tako da je sunce davalo narandzastu boju gradicu.


Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Moji Snapshots
« Odgovor #1 poslato: Novembar 02, 2015, 12:12:23 posle podne »
f22?!?!

Vidim da si drzao M mod. Prvo, sa tim objektivom (a generalno ni sa jednim) ne bi trebao da ides preko f16, ako vec hoces da dobijes bas veliki dof, mada, na 18mm, dof je ionako povelik. Difrakcija ubija, a opet, sa druge strane, nisi imao apsolutno nikakve potrebe da ides na 1/25... Mogao si za ovu zadnju drzati na f9 (mada moze i 5.6) i opet imao bi finu ekspoziciju da mozes bez problema iz ruke, sa iso 100. Taj senzor moze ja mislim da podnese 1600 bez problema, a vjerovatno i 3200.

Drzi na matrix mjerenju, jer spot ti nece donijeti nikakve prednosti za ovakve scene.

Jedan veliki savjet. Prvo prelistaj uputstvo od samog aparata, da se malo bolje upoznas, posto ti je ovo jos uvijek prevelik zalogaj. Drugo, a mislim da ce ti jos neko to reci, probaj prelistati neku literaturu. Ima ovde na forumu bas dosta toga.

VR na tom objektivu radi solidno. Mislim da pruza do 3f-stopa otprilike. Iskljucujes ga jedino ako radis sa stativa. U ostalim situacijama ce ti biti i vise nego koristan!

Van mreže MaxPower

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Moji Snapshots
« Odgovor #2 poslato: Novembar 02, 2015, 12:47:03 posle podne »
@blackbeast, hvala na savetima. Usvojicu savete i potudicu se da popravni bude bolji.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Moji Snapshots
« Odgovor #3 poslato: Novembar 02, 2015, 08:26:56 posle podne »
Ova treća nije loša. Malo je tesna i pukle su boje na nebu pri obradi ili kompresiji.

Što kaže BlackBeast, sredi malo parametre. Umesto  f/22 i 1/25 idi na f/11 i 1/100.

U tvom slučaju VR je verovatno malo pomogao. Nema potrebe da ga isključuješ, osim u retkim slučajevima kad pucaš sa stativa ili kad si siguran da ti neće trebati (manuelno si podesio brzinu zavesice na dovoljno veliku vrednost). Nemoj zasad da razmišljaš o njemu previše.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže MaxPower

  • Junior
  • *
  • Poruke: 18
    • Pogledaj profil
Odg: Moji Snapshots
« Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2015, 08:31:38 pre podne »
Hvala cronnin na savetima, ispacu malo glup ali nije mi jasno "Malo je tesna", mislis da sam trebao siri kadar? Da li je ovako mozda bolje? To je Jpeg iz aparata.

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Moji Snapshots
« Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2015, 02:02:18 posle podne »
Mislio sam da ostaviš još po centimetar pozadine sa gornje i desna strane. Nije strašno. Kod arhitekture često nemaš baš puno izbora gde da staneš i da uhvatiš sve u jedan lep kadar.

Ova druga ti je već potpuno drugi fotka. Nije ni ona loša, aj je sredi pa postavi.
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D