Autor Tema: halloween  (Pročitano 2582 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
halloween
« poslato: Novembar 01, 2015, 05:59:05 posle podne »
supruga napravila dekoraciju pa reko da slikam onako amaterski sa vinjetama i polusvedskim kadrom :)

1) 35mm, f/2.0, iso 110,  1/125
2) 35mm, f/4.0, iso 560,  1/560

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: halloween
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2015, 12:47:45 posle podne »
c0re pohvaljujem trud i ljubav fotografiji, to su preduslovi za uspeh u našem hobiju. Naravno, trebaće još mnogo da se radi, ali to važi za mnoge od nas na ovom forumu. Evo i konkretno, druga fotografija (c/b) je baš nagnuta, kao da je autor ispraznio već jednu flašu onog vina...

Van mreže c0re

  • Član
  • **
  • Poruke: 112
    • Pogledaj profil
Odg: halloween
« Odgovor #2 poslato: Novembar 11, 2015, 12:07:49 posle podne »
hvala na komentaru oldi, bar je neko nesto rekao :)

 a druga je namerno tako

Citat
polusvedskim kadrom :)

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: halloween
« Odgovor #3 poslato: Novembar 11, 2015, 12:31:21 posle podne »
c0re jako cenim početničke napore, i sam se sećam kako je to bilo mučno počinjati. Fotografija je i umetnost i zanat. Umetnost - i tu je potreban talenat, zanat - e tu je potreban rad. Ja, kao stariji čovek, verujem u rad i zato i sugerišem da valja raditi, odnosno snimati, vežbati i biti kritičan prema sebi. Jako kritičan, čak strog. Samo to je put ka uspehu. Znam da autori često volesvoje fotografije, ta to su njihova deca, ali počesto tu ima subjektivnosti. Kada bi smo sedeli za stolom, i gledali Tvoju fotografiju, ja bih mogao da nabrojim mnogo mana, i svakako i dobrih strana fotografije koju si okačio. Ti bi pak svoje branio, nešto usvojio nešteo ne, ali svaki takav razgovor jeste - što kaže veliki Srbin Njegoš - svijetlo duše. I da ne dužim - snimaj kači i svi ćemo ponešto reći, ili pak, snima i šalji na lične adrese ako te zanima mišljenje nekog od nas. Ja, recimo, nisam ekspert za mrtvu prirodu, i ovo što sam napisao , napisah kao običan posmatrač koji je ušao na foto izložbu i videi Tvoju fotografiju na zidu. Samo, hrabro napred i ...rad!