Autor Tema: Fuji XF 18mm f/2.0 R  (Pročitano 3037 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Fuji XF 18mm f/2.0 R
« poslato: Oktobar 31, 2015, 08:58:44 posle podne »
Fuji XF 18mm f/2 R predstavlja jedan vrlo zanimljiv i poseban objektiv. Žižna daljina od 18mm, odnosno ekvivalentnih 27mm u ovom slučaju, ne spada u red onih koje uobičajeno srećemo u formi prajm objektiva. Najčešće je srećemo kao početnu vrednost kod kit objektiva, ali nikad  sa f/2 otvorom blende. Osim toga, po pravilu bi prajm objektivi trebali biti uvek optički bolji od zoom objektiva, pa tako i dolazlimo do suštinske prednosti ovog objektiva iznad sličnih rešenja. >>> nastavak na blogu


''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže retrovizor

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 18mm f/2.0 R
« Odgovor #1 poslato: Februar 03, 2016, 07:14:45 posle podne »
Kao prvo, da Vas pozdravim i zahvalim Vam se na testovima Fuji sistema. Pratim forum vec duze, ali ovo je moj prvi post.
Skoro sam nabavio ovaj objektiv, zadovoljan sam njime i imam samo jedno pitanje. Posedujem vec objektive 18-55mm, 27mm i 60mm. Svaki je prevazisao moja ocekivanja i prezadovoljan sam. Ista stvar je i sa ovim 18mm objektivom. Medjutim, ono sto me pomalo brine je zvuk koji prave listici blende prilikom okidanja, puno je glasniji nego kod ostalih objektiva. Citao sam malo po forumima i par ljudi je reklo da je to normalno kod ovog objektiva (kao i kod 35mm f:1.4). Zanima me kakav je Vas utisak, da li je to OK ili je mozda objektiv defektan (inace, sve ostalo je OK)?

Hvala.

Van mreže Zoran Rodic

  • Blogger
  • Veteran
  • *
  • Poruke: 5061
  • Pol: Muškarac
    • zrodic
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 18mm f/2.0 R
« Odgovor #2 poslato: Februar 03, 2016, 11:12:14 posle podne »
Sve je u redu, samo je interni micro motor malo bucniji, bas kao sto je slucaj i sa 35mm f/1.4.
''Ne moze da svane pre zore''

Van mreže retrovizor

  • Junior
  • *
  • Poruke: 2
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Fuji XF 18mm f/2.0 R
« Odgovor #3 poslato: Februar 04, 2016, 02:42:50 posle podne »
Zahvaljujem.