Autor Tema: Makro fotografije magneta  (Pročitano 2904 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darko012

  • Junior
  • *
  • Poruke: 44
  • Pol: Muškarac
  • Darko Popović
    • Pogledaj profil
Makro fotografije magneta
« poslato: Oktobar 31, 2015, 10:03:05 pre podne »
Ljudi, nov sam u ovoj oblasti, nemam ni jedan macro objektiv, mada mogu da pozajmim (tokina 100mm f/2.8 macro). Treba da fotografisem za jednu firmu magnete, mini mini magnete koji idu i do velicine od 1mm pa do pola metra. Od rasvete imam svasta i blic glave, i softboxove, sve sto mislim da je potrebno i mogu da nabavim ako je potrebno, ali me interesuje sledeca stvar. Posto ti magneti treba da se fotografisu da budu veoma krupni u kadru, treba im se prici dosta a da li to moze da na neki nacin osteti aparat? Memorijske kartice znam da mogu da naprave problem, da se zeznu i da se izbegava dugo drzanje pored magneta, tv-a, zvucnika... Da li je neko od vas iz ove oblasti imao takav posao?

Ovde cu da postavim sajt koji oni gledaju i zele da ja to isto tako uradim.

http://www.supermagnete.de/eng/disc-magnets-neodymium


Pozdrav

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Makro fotografije magneta
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2015, 02:44:28 posle podne »
Mislim da ne bi trebao imati nikakvih problema, jer ces, kao sto si i sam rekao, koristiti pravi makro objektiv, sa kojim ne moras prici bas na par mm od magneta... :)

Ti magneti jesu jaki, ali jedino bi ti mogli napraviti problem da ih na duze vrijeme ostavis direkno uz aparat (karticu...). Ovako, na "krace", sa malo vece udaljenosti (20-30 cm od tijela), nema sta da naskodi.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Makro fotografije magneta
« Odgovor #2 poslato: Novembar 01, 2015, 11:31:31 posle podne »
zasto bi magnet pravio problem kartici?! osim ako nemas CF-MICRODRIVE (a doticne nisam video u realnoj upotrebi bar 5 godina ako ne i duze) nemas se cega bojati, CF i SD kartice snimaju datu na flash medium ne na magnetnu traku .. hard diskovi, diskete, trake i slicno imaju problem sa magnetima, CF/SD kartice, jok ..
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu