Autor Tema: Setni pogled u daljinu...  (Pročitano 15044 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #20 poslato: Novembar 09, 2015, 01:52:11 posle podne »
Inače, ja na tvom mestu ne bih uzimao 14L... novi 11-24L je daleko najljuće UWA staklo koje postoji na planeti, a pritom je zum. Prajmovi su prajmovi, ali za neke stvari je zum bolji.

E da, ova poslednja ne valja. Sve ti curi, izboličeno, isečeno i bledunjavo.

Pozdrav

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #21 poslato: Novembar 09, 2015, 02:16:01 posle podne »
 "tako sam hteo!" :D :D :D

btw. cela serija je ocajna, ali ova poslednja je prosto nenadmasna. Sa jednim tako dobrim staklom praviti ovakve fotke... tuga.






Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #22 poslato: Novembar 09, 2015, 02:28:51 posle podne »
Nisam imao prilike da probam, mada meni to nesto ne bi mnogo znacilo, ali ako tako kazes onda jos bolje posto je prakticniji za rad zbog raspona...

Sto se poslednje fotke tice voleo bih da cujem jos neko misljenje, a ne sporim da je tvoje zapzanje na mestu. Obradom sam je sredio najbolje sto sam umeo i dao joj izgleda kakva sem zeleo da ima, u celini mi se jako dopada bez obzira na sve mane...

@tsuyoshi
Tvoje strucno misljenje naravno da nista ne vredi posti si svoju strucnost pokazao u temi Zorna Rodica gde si ocigledno losu fotografiju dizao u nebeo, i navodio kao primer kako to treba da se radi... Diskreditujes sebe na svakom koraku i ako nemas nikakava kredibilitet, a kredibilitet na foto forumu mozes da imas samo na osnovu radova koje prezentujes, a ne pljuvacinom po tudijim radovima... Sem pametovanja od tebe ovde nista drugo nije moglo da se cuje i vidi, e to je tuga ;)
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2015, 02:42:03 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #23 poslato: Novembar 09, 2015, 02:41:02 posle podne »
@tsuyoshi
Ja bi zamolio bez paušalnih izjava. Ako vec ovako pišeš, napiši šta konkretno ne valja, da se ne bismo vraćali na prethodno stanje.

Pozdrav

Van mreže dalibort82

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4416
  • Pol: Muškarac
  • Dalibor Tomić
    • dalibort82
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #24 poslato: Novembar 09, 2015, 03:07:53 posle podne »
Nenade na poslednjoj je distorzija uzela svoje, kadar je tesan, fali prostora iza nje. Za ovako nesto si trebao 24-70, ili da si se pomerio unazad nekoliko koraka da hvatas sire pa posle da kropujes ionako imas mpx-ele na pretek :)
“I don't trust words. I trust pictures.” ― Gilles Peress

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #25 poslato: Novembar 09, 2015, 03:15:05 posle podne »
@StORM48

Nije u pitanju nikakva pausalna izjava, vec jednostavno prvi impuls koji se pojavi pri pogledu na ovakvu vrstu umetnickog izrazaja.

Elaboriracu ako treba sve tri, ali na prve dve je vec dobijen kriticki osvrt, pa cu se ja osvrnuti samo na ovu trecu... a na njoj, najkrace receno jednostavno ne valja  NISTA.

Opet na delu losa navika konstatnog (i besmislenog) drzanja sirom otovorene blende, u ovako konfuznom i pretrpanom kadru, slikanom iz "zablje" perspektive, sa subjektom nabijenim u sam cosak, i pri tome OPET sa (delimicmo) otfikerenim ekstremitetom. I ovako "zapusena" obrada sa lose ukoponovnaim bojama samo dodatno doprinosi utisku kakav je na mene ostavila ova fotografija.

Ova slika je klasican primer nenamenske upotrebe objektiva, nepoznavanja vlastite opreme, i nefleksibilnosti i staticnosti fotografa u odnosu na kadar i ono sto bi u njemu trebalo da je "point of inetrest".

Na njoj je SVE DRUGO u prvom planu samo ne "setni pogled u daljinu".

Dovoljno nepausalno?








Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #26 poslato: Novembar 09, 2015, 05:39:42 posle podne »
nenad_risitć iskreno, i ja ne mislim da je poslednja fotografija na nivou nekih Tvojih ranijih radova. Meni smeta ta rušeća pozadina na kojoj dominiraju i pažnju odvlače svetlo žuti prozori, a tome bi dodao i da je lice modela u dobroj meri zaklonjeno, a ono bi trebalo nekako da bude u centru pažnje posmatrača.

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #27 poslato: Novembar 09, 2015, 06:02:14 posle podne »
@tsuyoshi

Ok ova poslednja, ali ti si napisao da je cela serija ocajna...naravno da nije, covek je skoro kupio aparat i uci, a ja znam ljude koji se fotografijom bave 20 godina, pa imaju losije fotke...

@Nenade...
Obrada mi je super, treba jos mnogo da vezbas, ali naravno i da eksperimentises, sto sad i radis...posle mnogo eksperimentisanja, videces rezultate... :)
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #28 poslato: Novembar 09, 2015, 06:42:02 posle podne »
To "skoro kupio aparat i uci" (inace, u ovom slucaju to NIJE bas tako skoro) i "znam ljude koji se bave fotografijom 20 i vise godina pa imaju losije fotke" ne cini ove fotografije nista boljim nego sto zaista jesu.

Iz takve izjave se moze zakljuciti samo kakav je PO TEBI neciji tempo i nivo (fotografske) edukacije, i kakvi su talenti oni koji sa 20 godina iskustva u bavljenju fotografijom prave slike losije od ovih, nista drugo.

E, sad... ako je to nekome "opravdanje" da za SVE nedostatke koji toliko bodu oci na slikama u ovoj temi bude blazi u kritikama na njihov racun, meni nije. 




.
 





« Poslednja izmena: Novembar 09, 2015, 06:48:48 posle podne od strane tsuyoshi »

Van mreže Stalker

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1709
  • Pol: Muškarac
  • Some cameras, some lenses...
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #29 poslato: Novembar 09, 2015, 07:25:22 posle podne »
@Nenad Ristić: ja bih poslušao Boletov savet. Potpuno razumem tvoju želju da imaš najbolju moguću opremu, a kad si u mogućnosti da je imaš, zašto da ne. Ali ja bih sada stao na tvom mestu sa kupovinom, jer po mom ličnom mišljenju imaš i previše stakala i tela, koja zahtevaju jako dugu krivu učenja i posvećivanja kako bi ih iskoristio na najbolji mogući način, što takva oprema zaslužuje...posveti se tome što imaš, imaš 85cu koja je idealna za portrete, uči i iskoristi je maksimalno...zastani, poješće te oprema. Ovo ti je najdobronamerniji mogući savet, a od kritika ću se uzdržati jer niti me portreti zanimaju, niti se u tu nauku razumem dovoljno da dam korisnu kritiku.
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2015, 07:27:22 posle podne od strane Stalker »
To insult the fool is the price of wisdom.

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #30 poslato: Novembar 09, 2015, 08:46:29 posle podne »
I menu je obrada ove zadnje ok, slazem se sa uniq, ali sve ostalo ne valja i upravu je storm....

Van mreže cronnin

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 4109
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #31 poslato: Novembar 09, 2015, 08:55:21 posle podne »
@tsuyoshi

Sve što pišeš, može da se kaže i normalnim rečnikom. Zašto si neprijatan bez potrebe?
"Yes, I'd like to send this letter to the Prussian consulate in Siam by aeromail. Am I too late for the 4:30 autogyro?"  Canon 550D

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #32 poslato: Novembar 09, 2015, 09:19:09 posle podne »
Nezavisno od likovnog aspekta... ne mogu da se složim da je obrada dobra, ako su najtamnije partije sjedinjene u jednu i zapušene, i to na SIVOM umesto crnom tonu. To je loša obrada. Deluje kao nekakva simulacija filma niskog DR-a.
Ne mislim da je to najveći problem ovde, da bi se toliko potenciralo, ali s obzirom da je nekoliko vas to pitanje podvuklo kao nešto dobro, prosto se zapitam - na čemu vi gledate fotografije? :)

Pozdrav

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #33 poslato: Novembar 09, 2015, 10:04:11 posle podne »
Ja gledam na dell ips neki u ne znam tacno ti si mi preporucio :). Sto se tice obrade , u poslednje vreme ovakva vrsta obrade nije strana , te zapusene crne na sivom i simulacija filma...mnogo vsco filtera daju slicne efekte , a cilj je dobiti nesto nalik na film... Jedan " top" stock sajt se bas zasniva na slicnoj obradi, taki je trend.  :)Ja nisam rekao da je ovo odlicno ali nije toliko lose (po mom misljenju) i nije prvi put vidjeno i to kod nekih autora koji su priznati ( bar od nekih on line sajtova i editora, mislim na ovaj nacin obrade, naravno mnogo bolje izvedena). A i po mom misljenju obrada je subjektivna stvar posebno kad je rec o bojama i celoj atmosferi fotke... Kad bi svi u obradi koristili identicne kontraste, saturaciju itd mislim da bi bilo monotono :)

Van mreže unique93

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1879
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #34 poslato: Novembar 09, 2015, 10:49:29 posle podne »
Ja volim malo zapuseniju obradu, zasto mora svaki detalj da se vidi?
Nikon d750 x2, Nikon 20mm f1.8G, Nikon 35mm f1.8G, Nikon 85mm f1.8G, Shanny SN600N, Yongnuo YN568
http://www.nemanjatacic.com

Van mreže StORM48

  • ... - --- .-. -- ....- ---..
  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 3712
  • ● ● ● ● ● ● ● ● ● ●
    • StORM48_
    • Pogledaj profil
    • StORM48 flickr gallery
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #35 poslato: Novembar 09, 2015, 10:57:36 posle podne »
Pa ne mora ni fotografija da se vidi... ako ćemo da glumimo nojeve.
Samo, oprosti - da bi bio u poziciji da sakatiš nešto namerno, moraš prvo da budeš veoma opasan fotograf. Ne važi to za autora ove fotografije, nego generalno.

Internet je pun istripovanih likova koji misle da su megamudonje u fotografiji i da "imaju pravo" da krše pravila. Dok si u procesu učenja, trebaš se držati PRAVILA i gledati da ne voliš zapušeniju obradu. To je primenjivo na najveći broj internet fotografa, a posebno onih koji prvo smisle potpis i ture si "photography" u isti. Sve treba raditi s nekim određenim ciljem i POSEBNO predznanjem. A ne "sviđa mi se, pa ajde da mu ga i ja malo dam po drkanju slajdera".

Pozdrav
« Poslednja izmena: Novembar 09, 2015, 11:03:40 posle podne od strane StORM48 »

Van mreže Serb

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 2444
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #36 poslato: Novembar 09, 2015, 11:03:37 posle podne »
Internet je pun istripovanih likova koji misle da su megamudonje u fotografiji i da "imaju pravo" da krše pravila. Dok si u procesu učenja, trebaš se držati PRAVILA i gledati da ne voliš zapušeniju obradu.

Sa ovim se slazem i mislim (i u Nenadovom slucaju) da focus treba da bude na fotografskom aspektu, ako je fotka losa iz aparata nijedna obrada na svetu je nece spasiti :)

Van mreže Nenad_Ristic

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 733
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #37 poslato: Novembar 10, 2015, 12:03:20 pre podne »
Zanimljiva i korisna diskusija :) Ja cu onako uopsteno da kazem nesto i samim tim svakome od vas da odgovorim na neki nacin da se ne bi ponvaljao u pojedinacnim odogovorima...

Pre toga da se zahvalim na komentarima, posto su meni kometari, kritike, i sveti jedino merilio da li je nesto dobro ili lose, i glavni izvor edukacije, ne znam engleski pa zato...

Smatram da je forum pravo mesto za izlaganje radova, posto bez toga nema napredka. Svako je po malo subjektivna u oceni onoga sto radi, a kada se to izmesa sa misljenjem ostalih forumasa tek tada moze da se formira koliko toliko realna slika o tome sta smo ustvari uradili, pored toga na forumu moze da se dobije, i gomila dobrih saveta koji su meni vise nego korisni iz gore navedenog razloga.
Ova fotografija je nastala nakon sto sam napravio ono sto sam ustvari zeleo, tako da pored ove postoji jos jedna fotografija koja ima menje problema sa distorzijom i ostalim losim elementima koji prate ovu fotografiju, svidela mi se atmosfera pa sam je zato uzeo u obradu, fotka sam nazavo Twilight in Vienna inspirisan sumrakom, i atmosferom tog trenutka, ali sam je postavio u pogresnu temu i nisam naveo naziv fotografije, tako da akcenat i nije toliko na portretu koliko na atmosferi sumraku sto nista ne menja po pitanju nedostataka koje ima, ali eto cisto da nesto kazem na temu fotografije sto nisam reko kada sam je postavio...

Fotografije koje sam postavio u ovoj temi nastale su 35mm objektivom koji do sada nisam imao prilike da koristim, tako da dosta eksperimetisem sto samtram da je neophodno da bi se selektovalo sta je dobro a sta lose u radu, kao i sa 85mm kada sam poceo da ga koristim tako i sada bice tu radova razlicitog kvaliteta po svakom pitanju, ali isto tako posle nekog vremena radovi ce postajati sve bolji kao sto je to bio slucaj dok sam aktivno koristio 85mm objektiv, koji cu i dalje koristiti. Da se razumemo, nisam ja ni blizu onoga sta ljudi uspevaju da naprave sa ovom opremom, ali to nije zbog opreme vec zbog vestine i iskustva koje imaju na svakom polju po pitanju fotografije. Na ovom forumu sam toliko puta procitao da fotografije ne pravi oprema vec fotograf, tako da bi bilo dobro da se oprema ne pominje u kontekstu dobrog i loseg vezano za fotografije, ja je ne pominjem niti ista potneciram vezano za fotografiju i njene kvalite u tom kontekstu, ne znam zasto drugi to rade, konkreton @Bole na predhodnoj strani, niti se bavim niti se opterecujem oko opreme, niti kupujem vrhunske objektive da bi mi pravili savrsene fotke, ja nemam takve ideje u svojoj glavi, vec zato sto mogu sebi to da priustim sto zelim svakome da moze. Voleo bih da ovde stavimo tacku na diskusiju o opremi posto je to samo alat koji u zavisnosti od kvaliteta cini posao nesto laksim, ali ne pravi dobre fotografije, to radi svako od nas svojom idejom, i realizacijom...

Pitanje obrade je kao sto neko rece subjektivna stvar, tako da bilo u trendu ili ne ako se meni dopada onda je to to, ali prihvatam, i usvajam svaki savet koji mi se dopadne, kao sto sam i do sada radio po svakom pitanju. Najmanje sam istripovan po pitanu obrade da nesto radim dobro kopirajuci nekoga, posto niti geldam sta drugi rade niti me zanima, bukvalno ni jedan jedini klip po tom pitanju nisam odgledao, sem kako se pravi postavka za FS tehniku koju gotovo da ne koristim, i kada je koristim to su neke minimalne korekcije, moj fokus je na svetlu, kadrovima, i u obradi na koloritu, i korekciji svetla kako bi se dobili sto bolji rezultati...

Jos jednom svima hvala na savetima i kometarima, nadam se da moje reci neko nece pogresno da shvatiti posto nista lose nisam misli/napisao, a svako od vas je napisao po nesto korisno za mene...
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2015, 12:18:34 pre podne od strane Nenad_Ristic »

Van mreže Desha

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3249
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #38 poslato: Novembar 10, 2015, 09:08:52 posle podne »
Potpisujem Stormov poslednji post od reci do reci. Isto vazi i za "slikare", slikarstvo ... svuda je ista prica. Jednostavno, ko ima usi da cuje, taj cuje, ko ima oci da vidi, taj vidi.   
Canon EOS 7D, Canon EF 24-70mm f4L IS USM, Canon EF 50mm f/1.8II, Raynox DCR-250, Vanguard Alta Pro 263AGH - GH-100

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Setni pogled u daljinu...
« Odgovor #39 poslato: Novembar 10, 2015, 10:32:15 posle podne »
@nenad, mislim da ti je ovo extra pogresna konstatacija "...a kada se to izmesa sa misljenjem ostalih forumasa tek tada moze da se formira koliko toliko realna slika o tome sta smo ustvari uradili..", ja ne mogu da procenim ciji komentari su korisni a ciji ne, moje znanje je toliko nisko da mi svaciji komentar znaci ali ti bi trebalo da si vec daleko ispred toga i "izmesano misljenje svih forumasa" je prilicno beskorisno / vodi te u vrlo pogresnom pravcu .. sta je fora, ja mogu sad da ti napisem 2 a4 strane sta mi se sve svidja a sta mi se ne svidja na tvojim fotkama, te dve a4 strane su tebi korisne isto toliko koliko i da ti kazem "mnogo ti ovo do jaja" ili "mnogo ti ovo ruzno" iz prostog razloga sto bilo koji savet koji ja mogu da ti dam ili misljenje prosto nema svrhe ... to je kao meni zena (dipl. glumica) da dodje i da daje savet kako da projektujem sistem koji opsluzuje 500 miliona korisnika u isto vreme .. mozda ona ima neku super ideju u njenoj glavi ali meni je korisna isto toliko koliko i tebi moj savet kako da uradis bolju fotku :D .. bolje da donese sendvic .. tako i ja, dobrim fotografima ovde mogu mozda pridrzim zilbericu ili promenim baterije u blicu, mogu dam savet koju bateriju, koji punjac, gde da poprave blic, kako da bustuju svetlo, koji cri ima koja lampa etc .. ali kako da urade bolju fotku hahahhahahah .. a takvih kao sto sam ja je gro na svakom forumu i ako ti gledas "izmesana misljenja" ti gledas/citas/slusas sum koji je progutao korisne podatke .. vise znaci 3 recenice od ovih par iskusnih momaka nego 100 strana romana od pajsera kao sto sam ja i vecina "clanova" raznih foruma na nternetu

a jednu stvar cu da ti kazem vezano za celu ovu "setnu" seriju, ne kao fotograf posto se u to razumem ko marica u kriv, vec kao musko koje ume da vidi i prepozna lepu zenu, mani bre sa slikas zenu odozdo, imas lepu zenu, nemoj da je ruzis bez potrebe, mozda nisi svestan ali u celoj ovoj seriji je fotkas iz najgoreg moguceg ugla i onda dal objektivom ili obradom ili cime vec joj izduzis nos kao da je pinokio ... napravis bre prelepu zenu na nesto sto nije :(, mozda to "fotografski" ima neki fazon/trip/vrednost/statijaznamtevaseumetnickefore al bre..



5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu