Autor Tema: Konvertor  (Pročitano 5253 puta)

0 Članovi i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Konvertor
« poslato: Decembar 20, 2008, 04:17:59 posle podne »
Sto vise fotkam sve mi vise fali sirine.
Gledao sam original Canon wide converter wc-dc58n, ali je to vise nego sto sam spreman da ulozim, s obzirom da u nekoj buducnosti planiram DSLR. Treba mi neko prelazno resenje. Ljuba mi je ponudio ovaj Fujiyama konvertor, koji bi sa tubom izasao oko 50e. E sad, koliko je to dobro resenje? Da li dolazi do primetnog pogorsanja kvaliteta?
 Malo sam gledao po netu i pricaju o "crnom krugu" na obodima kada se ne koristi original Canon. Da li je neko koristio u praksi pa da mi kaze nesto o tome? Hvala.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže Crni_bombarder

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1536
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • PcFoto.Biz
Odg: Konvertor
« Odgovor #1 poslato: Decembar 20, 2008, 04:29:55 posle podne »
I da, zaboravio sam da dodam da kod FujiYmae postoje dve klase tih konvertera, standardna, i "profi", koja je duplo skuplja, ali jako dobro radi svoj posao. Nisam imao dodira sa ostalim konverterima, mozda neki Cokin, ili Hama, ...

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #2 poslato: Decembar 20, 2008, 04:57:32 posle podne »
A kad predjes na dSLR falice Ti i sirina i duzina i ostrina... Ja ne bih mnogo experimentisao sa konverterima, sigurno dolazi do smanjenja kvaliteta i ako je canon konverter u pitanju! A najveci problem, bar ja mislim, su izoblicenja... Mora doci i do pada ostrine, al izoblicenja su ja mislim neminovna... Bolje stekaj kintu pa predji na dSLR, i onako su cene vec pale dostaaaa! 450D komplet sa 18-55IS kosta oko 660€ a daje mnogo, pogotovu nekom kome je fotografija hobi. A i ako imas ambicija, bice sjajna osnova...

PozZ

Van mreže Mladen

  • Član
  • **
  • Poruke: 166
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #3 poslato: Decembar 20, 2008, 05:19:22 posle podne »
Mihailo lepo je sto hoces da pomognes, ali ja sam zeleo da cujem savet od nekog ko je to u praksi probao, i ko zna o cemu prica, a ne od nekog ko "misli". Mislim i ja i citam po netu...
Mislim i ja da se bolje uzeti DSLR i komplet stakala za 10 000e, ali to nije poenta. Ne treba biti genije pa znati da je 450D sa kit objektivom bolji od kompakta sa konverterom. To nije bilo moje pitanje.
Sta je ovo, dozvoli, sta je ovo sine, a uz to i ne radi?

Van mreže MIHAIL0

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 970
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #4 poslato: Decembar 20, 2008, 10:08:03 posle podne »
Probao sam slican ovom, ako ne i isti:

http://pcfoto.biz/Fujiyama-25X-Tele-Lens-58-mm

na fuji-ju 6500... To je bilo nesto malo posto sam svoj primerak prodao, kod druga. Wide nisam probao, ali je situacija u svakom slucaju gora kod wide-a! Cista fizika...
Prvo kod wide-a je staklo ispupceno, dakle ako slikas po suncanom danu, flera ce biti koliko Ti dusa pozeli, a zonerica se ne dobija!
A verovatno si se i sam nacitao testova o raznim aparatima, pa ako si video negde da pise da objektiv vinjetira, ima distorzije na najsiroj poziciji, e pa zamisli da na nesto sto pravi problem stavljas jos jedno/dva stakla!
Na ovom tele sto sam probao nije blio izoblicenja slike, ali je ostrina djene-djene(koliko se dalo zakljuciti gledajuci na ekranu samog aparata)... Ako nemas nameru da stampas u formatu A4 ili vecem, sasvim upotrebljivo.
Ne znam koliko su Tebi ostrina i distorzije bitni, ali ako nisi preterano zahtevan, verovatno ce Ti raditi posao!

Napokon se i setih gde videh slike u tunelu:

http://www.youtube.com/watch?v=ZSSz7a31jHY

Ljuba ostavio link.

Toliko od mene, al' mi nije jasno sto sam i ovo napisao kad Ti ocekujes odgovor od nekog ko je probao! Daj Boze da neko kaze nesto sem Ljube...

Srecno sa kupovinom, i nemoj me shvatiti pogresno...

PozZ

Van mreže Zarko Silic

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1244
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Konvertor
« Odgovor #5 poslato: Decembar 22, 2008, 12:41:15 posle podne »
Do 0,7 mogu da prodju.

Za one sa "jacim" faktorom, primetna je i znacajnija degradacija kako po obodu tako i po celoj fotki. Medjutim i ovi mogu da prodju ako ti nisu potrebni veliki printovi.