Autor Tema: Portreti sa Baščaršije  (Pročitano 32047 puta)

0 Članovi i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Portreti sa Baščaršije
« poslato: Oktobar 28, 2015, 12:18:05 pre podne »
Za početak mislim stavit ovu fotografiju....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 28, 2015, 08:48:37 pre podne »
Tviti ovde kod mene na LG monitoru kao da lice ovog upečatljivog harmonikaša vuče na žuto...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 28, 2015, 09:19:15 pre podne »
Hvala Oldi na upozorenju, ako je do mog ekrana budem pazio sa obradom sljedeci put, budem pogledao ovu fotku kod prijatelja, na njegovom kompjuteru.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže blackbeast

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 1013
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 28, 2015, 09:52:29 pre podne »
I kod mene ima zuticu... :)

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 28, 2015, 10:12:46 pre podne »
aha, znaci onda da je do mog monitora.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Na mreži Argon

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 2687
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2015, 10:35:16 pre podne »
ovo ume da se desi kad je zalazak sunca pa delovi ili cela scena ume da požute na sličan način..
Sony a6400  Samyang AF 12mm f2 , Sony 16-50 f3.5-5.6 , Sony 85 f1.8

Van mreže tsuyoshi

  • Član
  • **
  • Poruke: 100
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2015, 11:57:26 pre podne »
zalazak sunca odvlaci "scenu" u orange cast, a ne ovakvu zuticu.

Van mreže smarko

  • Senior
  • ****
  • Poruke: 933
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2015, 12:20:10 posle podne »
Slazem se, ovde cela fotka vuce na zuto, ukljucujuci i delove u senci. Kad ide taj golden cast, drugacije se odrzava na highlight-e i senke. Po meni, ovde je samo debelo omasen WB.

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2015, 12:45:26 posle podne »
@tviti, deluje kao da si vatao WB tacku na kosulji racunajuci da je bela
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2015, 04:40:20 posle podne »
Slazem sa sa vama da vuče na žuto, vidio sam fotku na drugom laptopu kod prijatelja, nije do WB, jer sam fotkao u RAW-u pa sam poslije pretjerao sa obradom, kad fotkam u RAW-u uvijek mi je stavljeno na "Auto", pa poslije podesavam, budem postavio ovog čovjeka sa boljom nijansom lica, hvala vam na ukazanome, sada makar znam da mi ne pokazuje vjerodostojne boje ovaj monitor na laptopu. ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2015, 04:54:49 posle podne »
ja od 6+ laptopa samo sam na meku uspeo da dobijem ok boje sve sa kalibratorom.. ne znam koja je fora ali je bas uzas .. i nije samo do boja, jos nesto tu igra ulogu, crno bele fotke vrlo cesto izgledaju uzasno na lapovima dok na kalibrisanom desktopu izgledaju skroz ok .. a neke koje sam ja pokusavao na lapo da namestim da deluju ok kad pogledam na kompu pripadne mi muka .. nesto tu ti tanani laptop ekrani ne rade kako treba, ne nzam sta ... doduse moj matori mek skroz ok prikazuje slike i jedan prastari asus centrino prikazuje korektno, sve ovo ostalo (dell, hp, ibm, toshiba..) relativno sveze, sve uzas od ekrana :(
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2015, 05:14:40 posle podne »
arhi tek da te podržim i da Ti kažem da shvatam Tvoje muke, imam ih i ja. Radi na lap topu i to mislim ne loše (HP Elitbook Workstation i još četri neka velika broja) i na desktopu sa LG monitorom. Nekad se užasnem kad počnem na jednom, pa iz nekog razloga prenesem fotografiju da nastavim na drugom računaru. I počesto se užasnem! Sva setovanja u PS ista, sve isto, a fitigrafije se razlikuju ko nebo i zemlja. Ima tu nešto, neke veštice i vampiri tu deluju. A o mukama sa štampom da i ne govorim, negde sam to već pisao i žalio se i tražio pomoć, gde štampati a da fotografija liči na ono na ekranu a ne na lošu fotokopiju ili ponekad i na faks kopiju!

Van mreže arhi

  • Administrator
  • Veteran
  • ***
  • Poruke: 1798
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
    • mysql.rs
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2015, 07:06:14 posle podne »
A o mukama sa štampom da i ne govorim, negde sam to već pisao i žalio se i tražio pomoć, gde štampati a da fotografija liči na ono na ekranu a ne na lošu fotokopiju ili ponekad i na faks kopiju!

ja sam nekad davno vodio IT tim neke engleske firme i imali smo department koji je radio dosta stampanog materijala (razne knjige za arhitekte, agencije za nekretnine, knjige za foto-modele i "tako to") .. sad nisam se ja mnogo petljao u njihov posao, imali su svog sefa koji je to vodio, no sta je poenta, imali su kalibrator hw/sw .. imali su jednog meka (na zalost nije bilo para da ih bude vise), 2 skenera (jedan obican flatbad a3 i jedan drum za filmove) i kalibrator za ekran .. i sta je fora .. imali su neki sw koji je dosao ili uz skener ili uz kalibrator, ne znam i procedura je .. kalibrises prvo skener tako sto skeniras neku karticu sto je dosta uz skener i skener u swom sw-u napravi neki profirl za skener, onda kalibrises monitor klasicnim monitor kalibratorom ... onda se to sistemski zapamti kao profil na meku (nema po programu kao sada na dozi), onda printnes neki test (kolorni kvadratici) na kom god printeru koji hoces da kalibrises, onda to skeniras i uvuces u neki app koji ti kreira printer profil za fotosop, sledeci put kad printas iz fotosopa ono sto je na papiru izgleda identicno kao na ekranu (ako ne koristis one boje sa uzvicnikom), takodje kad skeniras na ekranu ti izgleda isto kao na papiru .. ono full circle .. e sad ceo taj sw/hw sistem nije bio uopste jeftin, mislim da smo platili nekih 5k us$ samo software sa par tih kartica za skeniranje + jedno 2k us$ je bio kalibrator za monitor i jedno 10kus$ su bila ta dva skenera polovna .. ali je izlaz uveo bio 1/1 .. jedino je uvek jedan od dizajnera morao da ide kod stampara da prodje proces stampanja i skeniranja za tu njihovu masinu i bila je fora da se stamparu kaze da ne koristi nikakav profil posto im se desavalo da oni sve nameste a onda se stamparu "ne svide boje" pa on to "doradi" nekim svojim profilom za printer i to ne bude to sto je trazeno ..

ne znam kako se to prevodi u 21. vek (ovo je bilo u 20tom veku) ... sada su skeneri 100eur sve sa stampacem i faxom u kombinaciji, idu na usb, uz njih ne dolazi nikakav software a za kartice za kalibraciju nisu ni culi .. kalibrator za ekran je ispod 500eur i deluje da radi ok ali nema nikakvu spregu sa skenerom i stampacem .. verovatno i sada postoji mogucnost da se napravi isti sistem i to za mnogo manje para nego sto je kostao u proslom veku ali ja ne znam koje su to komponente
5DMK4, 5DMK3, M2, ...
--
koja ti je marka tog šporeta baš pravi dobru klopu

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 30, 2015, 08:33:31 posle podne »
hvala svima na komentarima, cijenim to....nastavak, sa malom obradom.....
pucajte sa komentarima.... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #14 poslato: Novembar 06, 2015, 05:21:42 posle podne »
Prodavac sa pijace
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže oldtimer

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3050
  • Pol: Muškarac
  • Oldtimer
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #15 poslato: Novembar 09, 2015, 02:29:21 posle podne »
Tviti colori OK, a c/b kao da su bez detalja...

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #16 poslato: Novembar 09, 2015, 09:52:19 posle podne »
Hvala Oldi na komentarima, da, u pravu si, vidim i ja sada kad malo bolje pogledam..... ;)
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #17 poslato: Februar 29, 2016, 12:32:20 pre podne »
nastavak.....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #18 poslato: Mart 02, 2016, 07:50:08 posle podne »
portret sa Baščaršije....
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L

Van mreže Tviti

  • Veteran
  • *****
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
    • Pogledaj profil
Odg: Portreti sa Baščaršije
« Odgovor #19 poslato: Mart 03, 2016, 09:04:31 posle podne »
nastavak
Canon 6D Mark II, Canon 24-105mm f4 L, Canon 135mm f2 L, Canon 70-200mm f4 L, Canon 17-40mm f4 L